Blackberry KEYone - OREO - zpomalení

icebreton
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Nokia E72

Blackberry KEYone - OREO - zpomalení

od icebreton » sob 29. zář 2018 20:32:37

Zdar,

Včera mi přišel update na Oreo. Od té doby mám hrozně zpomalený telefon. Všechno laguje, aplikace se načítají citelně pomaleji. Přepínaní mezi aplikacemi je také doprovázeno lagem. Často používám funkci poklepání na displej, abych se např. podíval kolik je hodin. Tato funkce je už nepoužitelná, displej zareaguje až tak na 4 až 5. pokus pokud vůbec.

Když telefon zrestarutuju, mám cca 1,2GB volnou ram. Během bežného provozu jsem za pár hodin na 300-400MB volného místa a to mi neběží nic na pozadí, všechny aplikace mám zavřené.

Když jsem se díval na využití paměti, tak mi nejvíc ukrajuje Blackberry launcher (1064MB). Zdá se, že to nejvíc roste, když jsem na netu. S takto zaplněnou pamětí je to hroznej telefon. Včera to byl suprově rychlej telefon a po update je to plečka do šrotu :(.

Používám minimum aplikací, žádný hry. Takže v podstatě jen základ jako viber, opera, aladin, seznamácký mapy, sygic. Ale běžně mám vše vypnuté až na viber.

Nevíte co s tím?

Případně, dá se vrátit zpět na android 7?

//edit: tak teď (21:24) mi mi blackberry launech žere 1284MB, na pozadí nic neběží, ani ten viber. Prostě nic ale telefon hlásí upozornění o malo místa v RAM.

polGy
BB Nováček
BB Nováček
Typ mobilního telefonu: KEYone, Passport

Re: Blackberry KEYone - OREO - zpomalení

od polGy » ned 30. zář 2018 0:32:07

zákazník měl ten samý problém - záloha dat a tovární nastavení pomohlo

icebreton
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od icebreton » ned 30. zář 2018 21:09:02

díky za radu.

Tovární nastavení to zpravilo. Telefon se sám dal krásně dohromady ze záloh. telefon mi přijde stejně rychlej jak s původním s A7. Jen je víc místa v ram. Původně tak 800MB, teď tak 1,1GB.

Pořád zlobí to probouzení dvojpoklepáním na displej.

polGy
BB Nováček
BB Nováček
Typ mobilního telefonu: KEYone, Passport

od polGy » stř 03. říj 2018 0:42:41

s tím probuzením problém nemám. nemáš na LCD nějakou folii, nebo sklo?

icebreton
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od icebreton » stř 03. říj 2018 17:33:18

Nepoužívám žádné folie ani temperované sklo. Zlobí to hlavně v krátké době po uspání. Příklad:. poklépám na displej aby zhasnul. Když se pokusím telefon okamžitě zase poklepem probudit, vůbec to nezafunguje. Řekl bych, že je funkce probouzení poklepem nějakou dobu, tak do 10s od posledního uspání neaktivní. Když tel. zkusím probudit poklepem třeba po minutě je to ok.

Tak jsem to s tím louncherem zakřiknul. Už to zase zlobí, musím restartovat i 2x denně aby to nebyla pomalá plečka. Ten den to fakt fungovalo dobře, nevím co se kde pojebalo. ASi zkusím další factory reset. Louncher žere ram takovou rychlostí, že mi to přijde jakoby se ram zaplnovala tím, co si načte z webu browser (používám operu, zkoušel jsem i chrom , ale na užírání ram nic nezměnil).

když jsme u těch problému s keyone, trochu mě mrzí dost hrubá regulace jasu. Na mém pravěkém HTC ONE S to bylo tak jemné, že jsem nebyl schopen rozeznat žádné skoky v intenzitě (byl tam amoled tak nevím jestli to jde porovnávat). Na keyone to bliká ve velkých skocích a je to docela otravné.

alexnoc
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: KeyOne black edition

Re: RE: Re: Blackberry KEYone - OREO - zpomalení

od alexnoc » pát 26. říj 2018 21:36:30

icebreton píše:Nepoužívám žádné folie ani temperované sklo. Zlobí to hlavně v krátké době po uspání. Příklad:. poklépám na displej aby zhasnul. Když se pokusím telefon okamžitě zase poklepem probudit, vůbec to nezafunguje. Řekl bych, že je funkce probouzení poklepem nějakou dobu, tak do 10s od posledního uspání neaktivní. Když tel. zkusím probudit poklepem třeba po minutě je to ok.

Tak jsem to s tím louncherem zakřiknul. Už to zase zlobí, musím restartovat i 2x denně aby to nebyla pomalá plečka. Ten den to fakt fungovalo dobře, nevím co se kde pojebalo. ASi zkusím další factory reset. Louncher žere ram takovou rychlostí, že mi to přijde jakoby se ram zaplnovala tím, co si načte z webu browser (používám operu, zkoušel jsem i chrom , ale na užírání ram nic nezměnil).

když jsme u těch problému s keyone, trochu mě mrzí dost hrubá regulace jasu. Na mém pravěkém HTC ONE S to bylo tak jemné, že jsem nebyl schopen rozeznat žádné skoky v intenzitě (byl tam amoled tak nevím jestli to jde porovnávat). Na keyone to bliká ve velkých skocích a je to docela otravné.
S tím jasem je to na prd. To je neduh, který se recenzoval jako negativní vlastnost už od "prvních dojmů" a očividně to neopravila ani sušenka, tedy tohle bude naprd pravděpodobně stále.

Odesláno z mého BBB100-2 pomocí Tapatalk