OS10 vs. Android - nervy na pochodu - funkční pracovna vs. dětská hračička

LovecBorec
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Z10

OS10 vs. Android - nervy na pochodu - funkční pracovna vs. dětská hračička

od LovecBorec » pát 05. led 2018 21:23:31

Jsem asi hodně specifický uživatel a přechod z OS10 na Android je hodně, hodně těžký. Jak bych to popsal pár slovy? Tři tlačítka? Ze dvou kliků náhle čtyři... ? neintuitivní, pomalé, furt jen hledání a nekonečné proklikávání. Jak jste na tom vy? Potřebuju od Vás pomoci s moc věcmi, protože mně telefon nyní nepomáhá, ale spíš brzdí a jsem tak na nervy.... prásknul bych s ním o zem. Passport vs. Keyone (na co xx jader, když to systém celé brzdí) :,-( :,-( :,-( :,-( :,-( udělal jsem osudovou chybu

Arny
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Čekatel na"BBKeyOne"

Re: OS10 vs. Android - nervy na pochodu - funkční pracovna vs. dětská hračička

od Arny » sob 06. led 2018 22:27:34

Ono jem to urcite o navycich a o zvyku. Miluju Android a pred tydnem jsem za 17 stovek koupil poprve v zivote na hrani IPHONE 4s. Mazec, hned ho prodavam dal ;) (kdybych ale "musel", treba bych si zvykl...)
"Samsung NOTE3" Android Custom rom Nougat 7.1.2

Ekky
Moderátor
Moderátor
Typ mobilního telefonu: BB Classic

od Ekky » ned 07. led 2018 10:24:33

Je zvláštní že já třeba mám android mám Xperii Z5compact a android v pohodě ale když jsem měl možnost si hrát s androidem v D Teku 60 tak ten droid byl fakt divnej...
Obrázek

Ekky.Mi@gmail.com Pin: 7BCC164D

LovecBorec
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od LovecBorec » úte 09. led 2018 22:41:28

Vim ze jde o zvyk, ale opravdu si po cca 20dnech stale nemuzu vynachvalit BBos10 ( jiz se snazim nepouzivat, ale jednou uz sim putovala zpet), kde s emaily a cisly pracujes levou zadni. Jeden klik a sms nebo volani bylo ihned na klik druhy. U droidu je kopirovat/vlozit/prepinat z okna do okna... Kdyz otevru cokoliv(kontakty,sms,internety) jsem vzdy vracen tam, kde jsem ukoncil cinnost a najednou nasleduje spoustu kliku zpet zavirani oken a neustaleho hledani. Po deseti dnech funkce si na tom uzivam jednu hru Grepolis a tato jedina vec je na tom dokonala. Po xx prichozich hovorech telefon nekdy zvoni a nejde ho jakkoliv vzit, kdyz hovor ukonci tak najednou nahore v liste je zmeskany hovor. Po necelem mesici jsem tento nepovedeny system musel nekolikrat restartovat, protoze neznam duvod techto anomalii. Apka firefox padla 2x trva nacitani webu at jsem na lte 60mbitu nebo wifi. Passport prekona v komunikaci tento pristroj levou zadni. Iphone jsem zatim nemel, ale jiste bude bliz os10 nez toto. Kdyby nekdo nabidl key one s os10 jdu do nej... Byl zlaty a apky? Netreba to dulezite on ma a nemusim furt neco nahravat. Nejsem hracicka jsem konzerva.

oskar42
BB Nováček
BB Nováček

Re: RE: Re: OS10 vs. Android - nervy na pochodu - funkční pracovna vs. dětská hračička

od oskar42 » stř 10. led 2018 21:22:12

LovecBorec píše:Vim ze jde o zvyk, ale opravdu si po cca 20dnech stale nemuzu vynachvalit BBos10 ( jiz se snazim nepouzivat, ale jednou uz sim putovala zpet), kde s emaily a cisly pracujes levou zadni. Jeden klik a sms nebo volani bylo ihned na klik druhy. U droidu je kopirovat/vlozit/prepinat z okna do okna... Kdyz otevru cokoliv(kontakty,sms,internety) jsem vzdy vracen tam, kde jsem ukoncil cinnost a najednou nasleduje spoustu kliku zpet zavirani oken a neustaleho hledani. Po deseti dnech funkce si na tom uzivam jednu hru Grepolis a tato jedina vec je na tom dokonala. Po xx prichozich hovorech telefon nekdy zvoni a nejde ho jakkoliv vzit, kdyz hovor ukonci tak najednou nahore v liste je zmeskany hovor. Po necelem mesici jsem tento nepovedeny system musel nekolikrat restartovat, protoze neznam duvod techto anomalii. Apka firefox padla 2x trva nacitani webu at jsem na lte 60mbitu nebo wifi. Passport prekona v komunikaci tento pristroj levou zadni. Iphone jsem zatim nemel, ale jiste bude bliz os10 nez toto. Kdyby nekdo nabidl key one s os10 jdu do nej... Byl zlaty a apky? Netreba to dulezite on ma a nemusim furt neco nahravat. Nejsem hracicka jsem konzerva.
Mal si ísť do lepšieho mobilu. Slabý, resp. možno vadný mobil v kombinácii s neznalosťou systému robí vo výsledku to čo popisuješ. Ja mám Samsung S8 (s BlackBerry Hubom a BlackBerry klávesnicou), predtým som mal S6 na ktorý som prechádzal z BlackBerry a ani jeden mi nerobí to čo popisuješ. Systém je rýchly, neseká sa, robí to čo má. Mám nainštalovaný Nova launcher a v ňom nastavené rôzne gestá, čo prácu s mobilom značne zrýchľuje. Ak potrebujem niečo opisovať z jednej aplikácie do inej aplikácie, gestom si z jednej vytvorím plávajúce okno alebo si displej rozdelím na dve časti. To som na OS10 nedokázal. Keď teraz vezmem do ruky Z10, ktorú mám ako zálohu, tak systém je síce krásne jednoduchý, ale veľa toho nevie, lebo vo vývoji zastal. Je pravdou, že niektoré veci v androide robím na viac klikov, ale to je len o zvyku. Niektoré veci sú zase jednoduchšie.

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku

alexnoc
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: storm2 9520

od alexnoc » úte 16. led 2018 17:47:26

V některých bodech souhlasím. OS10 je/byl svojí filosofií pro mě osobně jediný "smart" systém, který se snaží ulehčovat život jak jen to jde. Přecházel jsem ze Z10 na zkoušku na Lumii. Pro mě osobně je designově WP, respektove WM10 nejpovedenější systém - elegantní, příjemně minimalistický a přehledný, na rozdíl od klasických ikonek. Ale 3 ovládací tlačítka jsou pravěk - a to pořádný. Když i MS stejně jako BB zařízl svůj systém, tak jsem si řekl, že končím s experimenty a jdu na jistotu. A tak sem koupil jabko. iPhone je krásný kus HW, ale nesnaží se mi usnadnit vůbec nic. Navíc zhýčkaný z SW klávesnice v Z10, jsem byl až frustrován, jak špatná klávesnice je na iOS po 10letech existence - absolutně nepoužitelná. A to na co si stěžuješ u Keyone je svátý grál proti tomu, jak fungují aplikace a multitasking na iOS. Výhodou iOS je jedno tlačítko a pro milovníky celodotykových BBOS10 je iPhone X jiskřička naděje, že i konkurence začne představovat "smart"phony. Tohle si musíš vyzkoušet sám, ale i když je Android neergonomický, nepřehledný a má pravěké ovládání, tak v kontextu Blackberry Keyone Black Edition (můj případ - je o hodně použitelnější než slabší stříbrná verze) je to pořád víc "smart" než právě onen iPhone s iOS. Nesnáším android - designéři ovládacích prvků by měli být veřejně lynčováni, ale iOS mě měl zase za úplného idiota, kterému je lépe nic nedovolit. Navíc s Keyone nemusím nosit nabíječku kamkoli sebou a to se taky počítá. Původně jsem šel do obchodu pro Motion - krásný kus HW, voděodolnost a bla bla bla bla,..., protože jsem odmítal nadále fungovat bez BB SW klávesnice. Konkurence pro BB klávesnice prostě neexistuje. Krajní případ bylo koupit Samsung, nebo Sony a doinstalovat si tam BB launcher. Ale to byl fakt krajní případ - na to logo od pračky bych opravdu denně koukat nechtěl, navíc designem nic moc ty přístroje, takže to více vypadalo na Sony. Ale měli na prodejně zrovna i Keyone Black, tak jsem si to zkusil, když už jsem tam byl. Do teď jsem nikdy neměl telefon s HW klávesnicí - jen celodotykáče - odteď naopak nechci jiný, než s BB HW klávesnicí a všemi jejími fičurkami a benefity - ta z toho stroje dělá opravdu smartphone. A i když už to není OS10, tak vzhledem k možnostem na trhu, je pro mě aktuálně Keyone Black nejmenší zlo a umím s ním žít bez nervů. Ale to je dáno i tím, že jsem si před tím dal to kolečko se všemi ostatními mobilními OS.

kazatell
BB Nováček
BB Nováček
Typ mobilního telefonu: Blackberry Passport

od kazatell » stř 07. úno 2018 11:42:57

Já za sebe, jako za někoho , kdo zkusil taky postupně snad vše co šlo... začínal jsem symbianem, pak WM 6.* android, WP, iOS, OS10 a zase android a do toho ještě jedu s tabletem na iOS, tak to vidím že použitelné to je, ale ten komfort prostě chybí. OS10 pracoval pro mě, ale u androidu si s tím tak jistý nejsem a iOS bylo dobré do 7, teď už to jde od 10 k 5 a i když každý tvrdí že ten poslední před nejnovějším byl dobrý, tak je to jen to že si nepamatují komfort iOS 7. Pro mě je tedy nejmenší zlo užívat si dokud OS10 ještě funguje a tu práci si na tom odvést a pak na zábavu stačí priv , který beztak půjde pryč abych si pořídil KeyONE
Blackberry Bold 9900
Blackberry Q10
Blackberry Passport + Blackberry Mini Stereo Speaker
Blackberry Playbook + Bleckeberry stereo music gateway NFC
Blackberry PRIV + Bleutooth headset BB HS-700

Robbie
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: DTEK60

od Robbie » čtv 08. úno 2018 1:42:49

DTEK60 aaktualizace po stahnuti hlasi problem s overenim poradi nekdo co delat? restart ani opetovne stazeni nepomaha

Bruca
BB Expert
BB Expert
Typ mobilního telefonu: BB Passport SE

od Bruca » čtv 08. úno 2018 8:56:31

Robbie píše:DTEK60 aaktualizace po stahnuti hlasi problem s overenim poradi nekdo co delat? restart ani opetovne stazeni nepomaha

odinstalovat aktualizace služeb google play
BB Passport SE, 10.3.3.3057
BB 9780, v.6.0.0.666
BB Q5, 10.3.3.3057