Problém s mobilními daty, připojením

Janissa
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: BlackBerry Priv

Problém s mobilními daty, připojením

od Janissa » stř 07. bře 2018 13:38:05

Zdravím, potřebovala bych poradit. Cca v listopadu jsem si pořídila BB Priv jako hodně drahý dárek k Vánocům. Jsem s ním v rámci možností spokojená, jenže se mi teď naskytl problém. Respektive problémy jsou dva, a já nevím, jestli ho mám reklamovat, nebo je to běžná věc...

1) Při spuštění některých aplikací/her se docela dost zahřívá. Než dost bych řekla že spíš hodně, výstražnou hlášku mi to háže dost často. Teď v zimě se to dá, ale v létě se bojím, aby mi pak neodešel... Je to normální?

2) Co je pro mě momentálně závažnější problém ale je, že jsem si pořídila mobilní data, a nejsem schopná se připojit. Vše mám nastavené dle operátora (Tesco mobile), když dám SIM kartu do jiného mobilu, tak se data v pohodě rozjedou, ale ani cizí SIMka v mém mobilu data nenačte... Neměl někdo stejný problém? Operátor mi tvrdí že je vše ok, nastavené mám 4G, SIMkarta to také umí (měnila jsem ji kvůli tomu). Jakž takž mi jede messenger, ale to je maximum. Internet ani aplikace to neutáhne. Už jsem dost zoufalá...

Děkuji za jakoukoli radu