Blackberry Priv QWERTZ

eSDeO
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Q10_whiteberry

Re: Blackberry Priv QWERTZ

od eSDeO » pon 21. srp 2017 23:31:17

Potvrzuji jako dočasné řešení využít možnost nastavení vícejazyčné klávesnice.
Jsem z HTC TyTn, z Q10, z Classica a vlastně i z PC zvyklý na QWERTY. Testování DTEK60 mě v tomto celkem zarazilo..
Kdyby tak šla nastavit česká - programátorská, nebo prostě a jednoduše CZ QWERTY..?

No jak už bylo řečeno: nastavit Angličtinu jako primární jazyk a CZ jako sekundární.
Po napsání českého slovíčka už nabízí jen česká slova a docela i chytře. Navíc telefon brzy naučíte používat "vlastní" slova..
I v kombinaci s "psaním jedním tahem".. Dokázal jsem napsat větu jen tím, že jsem poklikal návrhy slov nad klávesnicí..:D

Pak se ještě nabízí možnost kterou jsem využíval dříve na dotykáčích s malým displejem a když jsem nepsal háčky/čárky, -> vypnout veškerou predikci, návrhy a odhady slov a nastavit ENG(QWERTY). Displej je alespoň o trochu větší a vy můžete s klidem bušit Y/Z kde jste zvyklí.. :rofl:

Jinak DTEK umí nastavit rozložení znaků, číslic a dokonce smailíků, podle vlastní potřeby..:D
Philips savvy > Nokia 3330 > Samsung R220 >
SE K300i > SE T630 > Samsung E250 > HTC TyTn II >
Samsung GalaxyS > Galaxy S3mini >
WhiteberryQ10 > ClassicBerry !>dTest60.. :ehm:

gargos
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: BB Priv

Re: Blackberry Priv QWERTZ

od gargos » pon 13. lis 2017 16:47:25

Mam PRIV uz par dnu ale porad nemuzu prijit na to, jak nastavit tak samozrejmou vec jako zamceni telefonu pri zasunuti klavesnice. Nechce se mi verit, ze takova samozrejmost PRIV chybi.
Doufam, ze se jedna jen o moji chybu v nastaveni telefonu, protoze cidlo tam zjevme je ( displej se pri vysunuti klavesnice rozsviti ).
Muzete prosim nekdo poradit?
Nokia 9300, Nokia E90, Nokia E7