Alternativní Facebook klienti pro BlackBerry 10

WhiteRabbit
Administrátor
Administrátor
Typ mobilního telefonu: BlackBerry Z30

Alternativní Facebook klienti pro BlackBerry 10

od WhiteRabbit » pát 18. bře 2016 16:05:42

Zdravím všechny,

vzhledem ke končící podpoře platformy BlackBerry ze strany společnosti Facebook (tedy Facebook & WhatsApp), zde najdete alternativní klienty pro tuto sociální síť. Níže najdete názvy a odkazy k jednotlivým aplikacím, které můžete otestovat.

:ok: O své zkušenosti s těmito aplikacemi se můžete podělit v tomto diskuzním vlákně. Pomůžete tak i ostatním uživatelům zvolit si tu nejlepší možnou náhradu předchozí Facebook aplikace. Samozřejmě doufám, že Facebook své rozhodnutí změní a s kanadským BlackBerry se nějakým způsobem domluví, ale aktuálně je BlackBerry v pozici rukojmí "modrého eF".

Způsoby, jak získat přístup k API Facebooku, zde samozřejmě jsou, ale BlackBerry samo je nemůže implementovat. Samotní vývojáři se však téměř nikomu nezpovídají, a proto dokázali najít nejrůznější cesty, jak se k Facebook feedům dostat. Díky tomu vznikly následující aplikace:

Face10 for Facebook
https://appworld.blackberry.com/webstore/content/59986239/?lang=en&countrycode=CZ

F5 for Facebook
https://appworld.blackberry.com/webstore/content/59990986/?lang=en&countrycode=CZ

Face Mini for Facebook
https://appworld.blackberry.com/webstore/content/59991018/?lang=en&countrycode=CZ

Posílejte také další návrhy na případná řešení a my je rádi zahrneme do tohoto přehledu. Dodržujte, prosím, dané téma! Nadávky, stěžování a podobně si můžete ventilovat v jiném vláknu, zde hledáme řešení!

Zveřejňujte své osobní zkušenosti s danými aplikacemi a pokud se jedná o nějakou, která není uvedená v seznamu, doplňte také odkaz, popis apod. Díky... :boy:
Obrázek
BlackBerry is a lifestyle... | BlackBerry Z30 | 10.3 | info@blackberryczech.cz

Obrázek

Ekky
Moderátor
Moderátor
Typ mobilního telefonu: BB Classic

Re: Alternativní Facebook klienti pro BlackBerry 10

od Ekky » pát 18. bře 2016 16:42:55

Dalsi varianta je alternativní. Jedna se o aplikaci Facebook Litle ktera je kestazeni na Google Play zdarma. Funguje celkem slusne. Umi zpravy,umi i komentare komentaru. Obcas se stane ze notifikuje nejakou udalost ale neni to spolehlive. Neni integrace do HUBu

Muzete stahovat bud primo na GP, ze Snapu nebo primo tady: https://db.tt/zjYIACBg

Dalsi alternativou je Facebook pro Android. Je to vetsi verze te Litle. Jenze je znama o tom ze na BB nejde spustit. Nasli se nektere verze co spustit jdou. Ja vim zatim jen o tehle a mam vyzkouseno.
Jedna se o verzi 29.0.0.23.13 - Stahnout ji muzete zde: https://db.tt/xHyAMKTH

U teto verze neni potreba instalovat dalsi aplikaci Messenger, ta je primo v ni. Ale pokud nekdo mate Face10 nebo mel, tak doporucuju odinstalovat a restartovat telefon. Pak instalovat tuto verzi. Pokud to tak neudelate,aplikace se bude chovat naprosto schodne jako Face10 takze bude vyluzovat divne zvuky a bude po vas chtit naistalovat Messenger.
Obrázek

Ekky.Mi@gmail.com Pin: 7BCC164D

fofan
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od fofan » pát 18. bře 2016 16:50:01

Zdravím. Tak jsem se pokoušel vyřešit tento problém a dopadlo to takto: Aplikace F5 nemá integraci do bb hub, což neakceptuji. Nainstaloval jsem tedy F10, tam už vše funguje jak má. Avšak má to jednu nevýhodu. Po vypršení trial verze musíte zaplatit 3 dolary. Bez ní Vám aplikace sice poběží, ale nepůjde integrace do bb hub. Takže jsem zaplatil. Další nevýhoda je v tom, že tam nejsou zprávy. Takže je třeba nainstalovat další aplikace a to messenger. Instaloval jsem na zkoušku messenger for facebook lite, avšak nefunguje integrace do bb hub, ikdyž to v popisu slibují. Tak nevím, zda funguje jen při verzi pro, která je pochopitelně opět placená, nebo nefunguje ani tam. Pokud to někdo víte, dejte prosím vědět. Nemíním utrácet za něco, co nebude fungovat tak jak má.

díky

Ekky
Moderátor
Moderátor

Re: RE: Re: Alternativní Facebook klienti pro BlackBerry 10

od Ekky » pát 18. bře 2016 16:58:26

fofan píše:Zdravím. Tak jsem se pokoušel vyřešit tento problém a dopadlo to takto: Aplikace F5 nemá integraci do bb hub, což neakceptuji. Nainstaloval jsem tedy F10, tam už vše funguje jak má. Avšak má to jednu nevýhodu. Po vypršení trial verze musíte zaplatit 3 dolary. Bez ní Vám aplikace sice poběží, ale nepůjde integrace do bb hub. Takže jsem zaplatil. Další nevýhoda je v tom, že tam nejsou zprávy. Takže je třeba nainstalovat další aplikace a to messenger. Instaloval jsem na zkoušku messenger for facebook lite, avšak nefunguje integrace do bb hub, ikdyž to v popisu slibují. Tak nevím, zda funguje jen při verzi pro, která je pochopitelně opět placená, nebo nefunguje ani tam. Pokud to někdo víte, dejte prosím vědět. Nemíním utrácet za něco, co nebude fungovat tak jak má.

díky

Uprimne ti doporucim aplikaci vratit,protoze za ty penize to nema cenu. A nebudu sam. Jina alternativa s integraci do hubu neni.
Obrázek

fofan
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od fofan » pát 18. bře 2016 16:59:32

já jsem zatím zaplatil jen za F10 a ten funguje jak má, zatím. jde mi hlavně o integraci s bb hub. messenger mám lite, ten je zadarmo. pro teda asi nekoupím.

Theker
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: BlackBerry Leap

od Theker » pát 18. bře 2016 18:11:42

ja to budem riešiť až po deaktivácii FB app, ale chcem sa spýtať na ten Messenger (keďže appku mám len kvoli správam, inak chodím na FB len cez web).
Je potrebné mať nainštalovanú aj app F10 ? Vyrovná sa funkcionalitou vstavanemu messengeru? Prípadne má viacej funkcií?
BB Classic & Leap

kortuslubos
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: blackberry q5

od kortuslubos » pát 18. bře 2016 18:31:13

Mám face 10 pro, hub funguje, App žere data, nemá messenger, je drahá.

JiriS
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: BlackBerry Z30

od JiriS » pát 18. bře 2016 19:00:36

Měl jsem chvíli
F5 for Facebook - vše fungovalo mimo integrace z hubem..... tudíž jsem si říkal nač mít applikaci, která mě neupozorňuje, když nativní od Blackberry to zvládala.
Ovšem pokud někdo doopravdy nutně potřebuje facebook doporučuji vyzkoušet a případně k tomu pořídit za zhruba 60 korun messenger (k tomuto by chtělo ještě více informací, jelikož já ho nepoužíval. Takže dozvědět se více o plánované investici v podobě dvou 12° pivek :-)) )

Další věc je ta, zdalipak všechny aplikace, co jsou zde prezentovány budou na nový měsíc fungovat?

Edit: Facebook Litle co dodal Ekky jsem teď zkoušel......sice je to takové jednoduší, ale dle mě přehlednější než nynější aplikace, co jsem viděl...
Do hubu chodí oznámení o komentáři i přijaté zprávě, ovšem ve smyslu,
Obrázek
Naposledy upravil(a) JiriS dne pát 18. bře 2016 20:35:58, celkem upraveno 1 x.
Obrázek: D6255225

petrmizera
BB Daddy
BB Daddy
Typ mobilního telefonu: BlackBerry Passport

od petrmizera » pát 18. bře 2016 20:21:55

fofan píše:Zdravím. Tak jsem se pokoušel vyřešit tento problém a dopadlo to takto: Aplikace F5 nemá integraci do bb hub, což neakceptuji. Nainstaloval jsem tedy F10, tam už vše funguje jak má. Avšak má to jednu nevýhodu. Po vypršení trial verze musíte zaplatit 3 dolary. Bez ní Vám aplikace sice poběží, ale nepůjde integrace do bb hub. Takže jsem zaplatil. Další nevýhoda je v tom, že tam nejsou zprávy. Takže je třeba nainstalovat další aplikace a to messenger. Instaloval jsem na zkoušku messenger for facebook lite, avšak nefunguje integrace do bb hub, ikdyž to v popisu slibují. Tak nevím, zda funguje jen při verzi pro, která je pochopitelně opět placená, nebo nefunguje ani tam. Pokud to někdo víte, dejte prosím vědět. Nemíním utrácet za něco, co nebude fungovat tak jak má.

díky

Ano pokud zaplatíš verzi pro tak je integrace v hubu. Pro někoho může být nepřijatelné nutnost dvou aplikaci.

Odesláno z mého Q10 pomocí Tapatalk
BlackBerry Passport + BlackBerry Classic

petrmizera
BB Daddy
BB Daddy

od petrmizera » pát 18. bře 2016 20:41:24

Face a messenger od nemory by dle jejich informacích fungovat budou.
Face10 no je to App bez messengeru tak že je to +/- to samé jako web verze, akorát s bonusem integrace do hub, styl aplikace já více méně na zvyku a vkusu každého, není to zase takový vistrelek ale konkrétně na mě používání fb dobrý, ale jak píšu záleží na každém jedtlivci jestli mu sedne a nebo ne, každý z nás má jiné potřeby a priority.
Messenger funguje nezávislé na face10, došlo k vylepšení, se již dají posílat a zobrazovat soubory. Opět stejně jako u Face10 ne kazdymu může sednout. Pro mne velké plus integrace v HUB.
Zaplacením aplikaci do kupy cca 6$ jsem bral jako sponzorský dar, v životě člověk přijde o víc. :)

HellMike
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: PASSPORT

od HellMike » pát 18. bře 2016 21:09:19

Je na tom face 10 čeština? A funguje to aspoň v rámci možností? Notifikace atd.. proste jsem zvyklej když někdo napíše na zprávu na FB aby mi to přišlo do HUBu,nebo chci. T ak moc? Aktuálně používám Face Mini..celkem rozumný řešení..

petrmizera
BB Daddy
BB Daddy

od petrmizera » pát 18. bře 2016 21:12:16

Čeština není jinak na mesengeru tak zpráva je v hubu

HellMike
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: PASSPORT

od HellMike » pát 18. bře 2016 21:16:36

V každým případě počkám co bude po březnu až to oficiálně ukončí a lidi na ně začnou dupat.. a když se nic dít nebude, tak asi face10, ta integrace do hubu je celkem zásadní. Pro mě tedy.

Venca
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Z10

od Venca » pát 18. bře 2016 22:04:03

Já jsem si zakoupil od Nemory Messenger. Zatím je to pro mě spíše zklamání. Těžko říct, jestli je to přístrojem nebo špatným nastavením, ale našel jsem tam pár chyb. Jsem hlavně zvyklý na WhatsApp a ten šlape jak má.

1) Když mi někdo napíše tak mi normálně blikne v hubu. Pokud ale dotyčnému odepíšu a vrátím se zpátky do hubu, tak vidím jeho zprávu co mi psal ale ne tu moji, co jsem mu odeslal. (zaslané zprávy se neaktualizujou, pouze příchozí)

2) Když mi někdo napíše a já si to zobrazím na PC na webu a zprávu si zobrazím, tak mi v hubu stále svítí, že jsem si zprávu nezobrazil. Aji když potom najedu přímo na messenger a aktualizuje se v něm, že zprávy jsem přečetl, tak v hubu stále svítí, že jsem si je nezobrazil.

Jedno pozitivum je, že to moc zatím nežere moc baterku i při aktualizaci co 10s.

andy
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Blackberry Q5

od andy » sob 19. bře 2016 0:44:07

Ekky píše:

díky

Uprimne ti doporucim aplikaci vratit,protoze za ty penize to nema cenu. A nebudu sam. Jina alternativa s integraci do hubu neni.

ako sa da vratit aplikacia?

Ekky
Moderátor
Moderátor

od Ekky » sob 19. bře 2016 0:48:37

Bylo to napsane v druhem prispevku. Nevim proc je to smazane. Prez Sachesi. Najdi tema s nazvem Facebook tak to je cely.
Ale ty asi myslis do BBW to ted z hlavy nevim ale navod by mel byt ne webu bbcz
Obrázek

zdenekhubner
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Blackberry Z10

od zdenekhubner » sob 19. bře 2016 14:39:35

Omlouvám se předem za trochu laický pohled, ale nebylo by nejlepší, kdy "někdo" zajistil, aby na OS BB10 fungovala verze aplikace Facebook pro Android? V první řadě by to měla být společnost RIM a tuto aplikaci svým zákazníkům nabídnout přes oficiální zdroj, což je Amazon.

petrmizera
BB Daddy
BB Daddy

od petrmizera » sob 19. bře 2016 14:52:17

Tak ono je ve finále jedno odkud to nainstalujes jestli GP Amazon a nebo Snapu.

Ekky
Moderátor
Moderátor

od Ekky » sob 19. bře 2016 19:39:46

zdenekhubner píše:Omlouvám se předem za trochu laický pohled, ale nebylo by nejlepší, kdy "někdo" zajistil, aby na OS BB10 fungovala verze aplikace Facebook pro Android? V první řadě by to měla být společnost RIM a tuto aplikaci svým zákazníkům nabídnout přes oficiální zdroj, což je Amazon.

V druhem prispevku mas jako posledni presne to co chces. Facebook pro android funkcni na BB je to stara verze 29 ale je funkcni.
Obrázek

Piatro
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: BlackBerry Classic

od Piatro » sob 19. bře 2016 20:40:41

Nazdar páni, neviete náhodou či prestane fungovať aj FB aplikácia z Beta Zóny?
Blackberry Classic, PIN: 2C0AA7AF