Nemožnost hovorů na 4G

Jean
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Z10

Nemožnost hovorů na 4G

od Jean » čtv 25. srp 2016 10:26:25

Mám problém s tím, že pokud jsem v pohybu a připojený k 4G síti, tak někdy (ne vždy, ale dost často) je 4G připojené a má plný signál, ale pro hlasové hovory je telefon nedostupný. Ani se na něj nikdo nedovolá, ani já nikomu nezavolám. Jakmile přepnu manuálně na 2G síť, tak s hovory není problém. SIM je asi půl roku stará a v Z10 s tím nebyl problém. Tento problém je zmiňován na tomto fóru i na zahraničních a netýká se jen Z30, ale pravděpodobně skoro všech modelů s BB10. Nejspíš jde o softwarovou záležitost. Přes poměrně častý výskyt tohoto problému ale chybí zmínka o tom, jak to vyřešit. Neznáte někdo řešení? Pro mě je to dost důležité a nějak to vyřešit budu muset. Jen bych nerad měnil telefon.

Ekky
Moderátor
Moderátor
Typ mobilního telefonu: BB Classic

Re: Nemožnost hovorů na 4G

od Ekky » čtv 25. srp 2016 12:43:35

Udělej čistou instalaci bez zalohy a obnoveni
Obrázek

Ekky.Mi@gmail.com Pin: 7BCC164D

petrmizera
BB Daddy
BB Daddy
Typ mobilního telefonu: BlackBerry Passport

od petrmizera » čtv 25. srp 2016 13:31:56

Tak tohle jsem řešil nedávno, nám to dělalo jen v jedné lokalitě a jinak ne, tak jsem to řešil cca 14 dní s operátorem ten nejdříve tvrdil že je to na straně BlackBerry, nenachali si vymluvit že je nemožný aby to dělali všechny čtyři najednou, pak u nás byla návštěva a ty měli samsunga a dělalo jim to taky až na to konto to začal operátor řešit, odstranili závadu, dali kompenzaci a od té doby je to ready.

Odesláno z mého Passport pomocí Tapatalk
BlackBerry Passport + BlackBerry Classic

Jean
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od Jean » stř 14. zář 2016 1:17:10

Tak musím konstatovat, že čistá instalace nepomohla. Ani ta souvislost se 4G není tak jednoznačná. Byl jsem na otočku v Rakousku a větší část cesty jsem se nebyl schopen připojit k síti. Data i 4G bylo vypnuté. Zajímavé je, že teď si to trochu sedlo a udělá to jen občas a to stačí přepnout na 2G.

Ale všimnul jsem si jiné věci. Často sami od sebe padají aplikace. Dnes mě napadlo se podívat na stav paměti telefonu. Objevil jsem tohle :
Obrázek

To využití paměti vůbec neodpovídá prostému součtu aplikací a paměť mi připadá celkem dost zaplněná. Nenapadá někoho souvislost?

Odesláno z mého Z30 pomocí Tapatalk

Jean
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od Jean » stř 05. říj 2016 7:23:34

Tak nakonec byl problém v tom, že telefon nemá kvalitní signál 3G. Pokud telefon neměl 3G signál vůbec, tak to bylo v pohodě a volal přes 2G. V místech se silným 3G se tvářil, jako že je do 3G připojený, ale nefungovalo to. A to byl ten problém. Telefon jsem odeslal na reklamaci a koupil Passport. O výsledku reklamace budu informovat. Třeba se to ještě někomu bude hodit.

Odesláno z mého Passport pomocí Tapatalk