BB Q10 + BB10 v roce 2018
Zkušenosti s verzemi OS BlackBerry 10

Ljuba
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Q10

BB Q10 + BB10 v roce 2018

od Ljuba » čtv 25. říj 2018 17:47:21

Zdravím uličníci,

před cca 3-4 lety jsem měl BB q10 a byl jsem s ním naprosto spokojen (gesta, rychlost, klávesnice, multitasking apod.), ale pak mi přestala fungovat jedna klávesa, tak jsem ho reklamoval a sehnal jiný telefon.

No ale ona to pro mě byla taková srdcovka a občas koukám po bazarech, že bych si ho zase koupil, ale nechce se mi za něj utrácet, pokud ho nebudu moct používat jako denní telefon. Momentálně mám LG G3 a jsem tak nějak spokojen.

Měl bych na Vás 2 otázky:

1. jaký ten telefon je v dnešní době v porovnání s ostatními zařízeními? Nemám možnost si ho osahat před koupí. Zajímala by mne rychlost apod.
2. Jak je to s aplikacemi? Fungují na něm ještě aplikace nebo jejich alternativy jako messenger, whatsupp, instagram, mapy.cz, google mapy, gmail, linkedin a v podstatě androidí aplikace celkově?

Pořídil bych nový bb key2 le, ale krom klávesnice mi asi nenabídne nic, co mi nabídlo moje qéčko (hlavně gesta, použitelný bbhub a celkově bb10 prostředí).

Díky moc za odpovědi.

jakubv
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Q10

Re: BB Q10 + BB10 v roce 2018

od jakubv » úte 30. říj 2018 10:15:28

Měl jsem dlouho BB9000, pak Q10 a následně PasportSE.
nakonec hlavně kuli odcházejícím aplikacím, částečně umírající baterce v Pasportu a chybějícím novým aplikacím, které jsem už na BBOS10 nerozchodil kuli chybějící novější android podpoře přešel na Key2
má to verzi 8.1, je to hodně svižné, na ovládání si do týdne zvykneš.
ano, Hub je méně komfortní, některá gesta mi chybí, email klient je o něco horší, ale funguje to, je to rychlé a chodí na to všechny potřebné aplikace.
Z pasportu jsem byl zvyklej na větší klávesnici, ale jde o zvyk.

Viktor164
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: BB KeyOne BE

Re: BB Q10 + BB10 v roce 2018

od Viktor164 » úte 30. říj 2018 15:00:36

Určitě bych doporučil K2. Já jsem řešil prakticky to stejný - měl jsem BB Classic a naprostá spokojenost, ale jelikož "zlikvidovali" BB10, tak je ten telefon už prakticky nepoužitelnej. Většina apk na něm nejede, a pokud jo, tak se to furt seká, restartuje atp., prostě katastrofa...
Přešel jsem na K1 BE, ale klávesnice se oproti Classicu poměrně dost zmenšila, takže je to bída... Ale jinak telefon dobrej, vše šlape jak má, svižně a bez problémů - oproti Classicu je to nebe a dudy. :bigsmile:

Android 8.1 mi přijde oproti BB10 strašně složitej (úplně zbytečně), jsou tam milióny všelijakejch nastavení (95% člověk vůbec nevyužije, resp. když by to tam nebylo, tak se bez toho úplně v pohodě obejde). Ale třeba taková základní funkce jako je "softwarové" přepínání (přenastavení) klávesnice z qwerty na qwertz (tak, jako to šlo u Classica) tam není... Pak mi někdo vykládejte, že u toho Ti vývojáři, technici a vůbec všelijací "inženýři" přemýšlejí... :facepalm:
BB K1 BE
BB Classic - ex
SE U10i Aino - ex
...