Pár dotazů ohledně 9810 Torch.
Diskuze ohledně řady BlackBerrzy® Torch™.

recmi
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: BB 9810 Torch

Pár dotazů ohledně 9810 Torch.

od recmi » pát 26. pro 2014 12:37:27

Dobrý den,

koupil jsem přítelkyní BB 9810 Torch a máme oba pár dotazů ohledně ovládání, nastavení a problematických stránek telefonu. Nikdy dřív BB neměla a já jsem odchovanec na Androidu, hodně věcí je podobných, ale plno dalších je jiných.
Tak tedy prosím o radu, pomoc, postřehy ostatních uživatelů.

1. Telefon musím držet v ruce aby touchscreen fungoval ? :) Je to jen blbost ale kolik her jsme zkouseli mít položený telefon na stole, případně věčer na polštáři a touchscreen nereagoval a nebo se hrozně sekal, pak jsme ho vzali do rukou a hle najednou jede jako po másle.
2. Hrozně pomalu se nabíjí, celou noc jsme ho měli na nabíječce, a z nějakých 10% jsme se dostali na asi 90%, což je pro mě nereálné nabíjení (10hodin nabíjení ???), mojemu Sony Xperii M stačí 3hodinky a je plný. Není na tohle řešení ? OS máme 7.0, přesný build teď z hlavy nevím. Vím že u smartphonu to může mít více faktorů na starost, třeba špatná verze OS, aktualizace, zapnuté wifi přes noc a mnoho dalšího. Ale i tak se ptám zda někdo neví jak na to ?
3. Internet v mobilu ? Zjevně to nechápu jak bych měl. Ale prohlížeč a stránky jako seznam.cz, novinky.cz, heureka.cz atd. jedou v pohodě jak na wifi tak přes 3/4G síť. Ale vzpnu wifi zkusím Blackberry World a aplikace mi hned napíše "Připojte se k bezdrátové síti". Přes wifi to jede bez problémů. Možná špatně nastavený internet ale na o2.cz jsem vážně nic nenašel :(
4. Stahovali jsme přes Blackberry World mapy do telefonu, respektivě nestahovali protože jsme klikli na Download a najel nám text "Please wait..." Tak jsme čekali, hodinu, pak 2 hodiny a pak mi došlo že asi z toho nic nebude. Jenže jsem nevěděl jak aplikaci ukončit a znovu zapnout neboť se celá sekla, telefon fungoval, smsky, volání, ale BBW prostě nereagoval na nic. Nepodařilo se mi jí ukončit, rtak mě napadlo vypnout a zapnout telefon. A nastal další problém. Telefon se vypnul, jenže při zapnutí nenabíhal klasicky jak by měl (asi 2 minuty) ale byl vzhůru hned a chtěl pin. Pin jsem zadal, a hned najel na BBW, žádná změna, aplikace byla stále zaseklá a stále to ukazovalo Please wait... Tak bych rád poprosil o radu dá se nějak ukončit běžící aplikace nebo vyřešit tento problém kdyby se nám to stalo znovu ? Vytahovat baterii se mi při každém takovém problému nechce :(

To je asi vše na co bychom se rádi zeptali a co jsme během pár dnů postřehli a co nevíme jak vyřešit sami. Budeme moc rádi za každou radu, názor, postřeh nebo prostě jen tip jak na to. A předem děkujeme za jakýkoliv inteligentní příspěvek. :)

vrto
BB Nováček
BB Nováček
Typ mobilního telefonu: 9983, iP6s

Re: Pár dotazů ohledně 9810 Torch.

od vrto » pát 26. pro 2014 15:37:30

Zdravim, promin, kupovat jako prvni pristroj BlackBerry, a to 9810 v dnesni dobe? Maji OS 7.1, ten vyzaduje u operatora aktivaci BIS (aby jsi ho 100% vyuzil). U O2 a T-Mobile za cca 300,-Kc/mesic u VF za 0,-Kc. Nechci v zadnem pripade nekoho urazit, ale tento OS system neni pro hry. Krasa pristroju BlackBerry je v BlackBerry HUB na novejsim OS BB10 a v jednoduchosti ovladani. Nezlob se, vyjadril jsem svuj nazor.

Odesláno z mého P'9982 pomocí Tapatalk

BBResearch
BB Zkušený
BB Zkušený
Typ mobilního telefonu: BB Z10

od BBResearch » pát 26. pro 2014 15:39:42

Tiez si myslim...3,5roku stary pristroj...nemozno chciet to co vyzaduje doba dneska. Osobne by som ho nechcel ani zadarmo.
"""Only keep the question, 'What is the best way of helping other people?"

vrto
BB Nováček
BB Nováček

od vrto » pát 26. pro 2014 15:43:41

Bezici aplikace ukoncis tak: zmackes delsi dobu logo ostruziny (prvni tlacitko vlevo), vyberes aplikaci a ukoncis ji standartne, ze opet zmacknes ostruzinu (nyni klasicky-kratce) a najdes polozku: Zavrit nebo Exit nebo Close)

by BlackBerry

vrto
BB Nováček
BB Nováček

od vrto » pát 26. pro 2014 15:49:26

Coz o to, mam ho ve skrince za sklem :-) Poctivy kus zeleza... Ja alespon 1x do mesice, na jeden tyden vemu do ruky 9900. Boha jeho... :-)

by BlackBerry

Ekky
Moderátor
Moderátor
Typ mobilního telefonu: BB Classic

od Ekky » pát 26. pro 2014 16:04:21

To nabijeni je divny. Predpokladam ze si to kupoval jako bazarovku a ne funglovku,takze telefon asi uz bude trochu nacnutej.
Co se tyce internetu tak plne funkcni blackberry je potreba BIS jak uz tu zminoval vrto.
Pokud muzu doporucit,tak Torch prodejte nebo nechte jako nahradni a poridte nejake blackberry 10 je to system dalo by se rict mixnutej s androidem, v necem ios a v necem zase wp. Proste s kazdeho ma neco. Navic neni potreba specialni sluzbu BIS pro pristup na net a vyuzivani nekterych app.
Obrázek

Ekky.Mi@gmail.com Pin: 7BCC164D

recmi
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od recmi » pát 26. pro 2014 16:08:43

Neřekl jsem že má telefon na hry :) A upřímně solitaire není dle mě hra. Ale aplikace na zabití volného času (taky můj názor). Telefony na hry nejsou, na to je konzole nebo PC.... :) Ale to je vedlejší. K věci, přítelkyně vyžaduje poctivé psaní sms na HW klávesnici, a že se teda píše :) nadmíru spokojená a na volání případně nějaké organizovaní času. Pochopila a stále chtěla 9810. Vrtoovi děkuji za radu, asi jedinný kdo mi odpověděl na zmiňované otázky :) A jinak na ukončení aplikace jsme přišli nebo spíš jsme se dočetli z internetu :) Tak jak jsi psal vrto, ale když se BBW seknul a zamrznul tak jedinné co šlo podržet ostružinu, a změnit aplikaci ale pokud jsem najel zpět a ostružiju jen zmáčknul tak žádné menu nenajelo a appka nešla ukončit. Jedině zase držet a vyjet z toho, ale pořád byla spuštěná a nešlo nic jiného než vytáhnout baterii.

Né každý potřebuje stálé připojení a neomezený internet, aby mohl tahat giga a giga dat přes FUP :) Na nejdůležitější věci máme wifi a přes operátora používáme snad jen prohlížeč, idos, seznam atd. Jen byla myšlenka jak BBW zprovoznit aby fungoval i přes operátora než jen přes wifi. Třeba čekat v čekárně u doktora a ani se nepodívat co by se mi na BBW zalíbilo....mi přijde jako mínus. A když jsem telefon kupoval taky se nikdo nezmínil že BBW jinak než na wifi nepojede....a za další jinou vysouvačku (novějšího vydání) jsem od BB nenašel.
Kdyby někdo věděl odpovědi na zbytek otázek tak děkuji za ochotu :)

Ekky
Moderátor
Moderátor

od Ekky » pát 26. pro 2014 16:23:15

Vzdyt ti uz odpovedeli.. vse je vazane bud komplet nebo castecne na tarif BIS nejedna jen o pristup na internet ale i o funkcnost.
Je fakt ze Torch je jedinej slider od BB ale klavesnice je ze vsech modelu na tomto modelu nejhorsi. Je zbytecne moc utopena a klavesy na okrajich se spatne mackaji. At pritelkyne zkusi jineho Bolda nebo nejake Qecko.
Mapy na techto modelech s OS7 jsou jen ze si neco najdes ale navigovat to neumi.
Co se tyce toho drzeni v ruce tak slysim poprve. Nemelo by to tak fungovat.
Obrázek

recmi
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od recmi » pát 26. pro 2014 16:48:37

Internet nechme plavat :) Funguje aspoň tak jak žena potřebuje a to je pro mě a vlastně i pro ni podstatné, jednalo se mi pouze o kompletní zpřístupnění na net ale ve skutečnosti by to byl jen bonus :) A odpověděl mi tu jen vrto a ty, ostatní mi jen napsali že by si 3 roky starý telefon nekoupili, a na to jsem se vlastně neptal :) Až bude dělat iphone nebo android vysouvačku s designem jako má BB tak to ženě koupím :)

Vzhled + slide je prostě nejlepší volba kterou jsme našli, hlavně ze stránky vizuální a komfortní.

Tak to děkuji za radu že to neumí navigovat, už sháněla nějakou navigaci.

Díky za příspěvěk. :)

Ekky
Moderátor
Moderátor

od Ekky » pát 26. pro 2014 17:52:12

Tak ono to umi navigovat,to ano. Ja mel na mysli konkretne ty mapy o kterych ses zminoval. Jinak navigaci muzes stahnout,ale nebude offline a nebo to bude jen nejaky trial. Jako je treba Wisepilot (7 dni zkusebni free verze) a nebo Waze - ta prozmenu neni offline.
Dale jak jsem psal ze BB 10 ma neco s toho a neco s tohho tak to bylo mysleno ohledne OS a ne vzhledu. ;)
9810 je predposledni Torch co delaly. Ten uz frci na OS 7.1 pokud tam mas jen 7.0 doporucil bych udelat aktualizaci naposledni dostupny oficialni OS,mnoho problemu by to mohlo vyresit jako treba to stim nabijenim,nebo problem se screenem. ;)
Obrázek

Ekky
Moderátor
Moderátor

od Ekky » pát 26. pro 2014 18:22:09

DavidQ píše:Nepatří dotazy ohledně BB 9810 torch do nějakýho muzea nebo retro-fora? :laugh:
Hej recmi, tohle je blackberry forum ne muzeum :biglaugh:

A ty jsi spadnul odkud? Z marzu? Nebo si prisel z Droidova? :D
Obrázek

kryspinmotyczka
Moderátor
Moderátor
Typ mobilního telefonu: BB Z30

od kryspinmotyczka » pát 26. pro 2014 20:42:18

DavidQ - sklidni se!
Kryspin MotyCZka - IT support / IT consulting
Linux is like teepee - no Windows, no Gates - Apache inside! :wink:
Don't be Racist... Hate everyone!
http://motyczka.wz.cz/

recmi
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od recmi » pát 26. pro 2014 21:48:14

Nejdřív děkuji Ekkymu a krispinovi za podporu a za rady ohledně torche. :) Jsem rád že se najde někdo ochotný, kdo má zájem se podílet o muzeiní vědomosti :) A abych odpověděl i já Davidovi, jelikož se ten telefon stale prodává (pokud heureka nelže :D ) tak myslím že do muzea ještě nepatří, zastaralý možná je na dnešní dobu, ale upřímně, co zítra nebude ? :) Mám S čtyřku, kdysi vlajka, a dnes ? A je tomu POUZE rok a už bych mohl přejít na pětku :) A kde bude za tři roky čtyřka ? Asi tam kde je teď 9810, abych neměl muzeiní kousek musel bych kupovat telefon co rok, a za ceny které jsou v česku to není moc reálná vyhlídka :)

Díky za radu Ekky, 7.1 OS právě nevím jestli mám dělat, dočetl jsem se že tam zase blbnou nějaké appky a jsou problémy s facebookem. Vyřešit to může dosavadní otázky, což bych byl rád jen nechci aby naskočily nové problémy :) Ještě si to pořádně pročtu než se k tomu odhodlám :)
PS: Chtěl jsem jen inteligentní příspěvky.

mberdych
BB Expert
BB Expert
Typ mobilního telefonu: Blackberry Z30

od mberdych » pát 26. pro 2014 22:03:21

Nejde o stari, ale ten system uz je mrtvej. S4 bude stara, ale system bude pouzitelny a aplikace budou stale nove a nove, aspon nektere. Nicmene to samo neznamena, ze se o nem nemame bavit :-)
Blackberry Z30

Ekky
Moderátor
Moderátor

od Ekky » pát 26. pro 2014 22:08:55

Manzelka ma v 9380 os 7.1 a bez problemu,mel jsem take 9360 a 9790 obe zarizeni s OS7.1 a vse bez problemu.
Otazka, kde si se to docetl a hlavne od koho. Jestli to napsal nejaky neumetel co dokaze dokopat i obycejnou aktualizaci,tak to se pak nediviim. Ale ja na 3 zarizeni a zadny problem s aplikacema a uz vubec ne s facebookem.
Jestli si to nahodou nepletes s OS10 kde tam opravdu nektery problemy jsou a i s FB. To by pak souhlasilo. ;)

PS: neboj se na me obratit soukrome treba prez email.
Obrázek

noha
BB Nováček
BB Nováček
Typ mobilního telefonu: Z10

od noha » sob 27. pro 2014 0:48:47

Ekky: (y) za pristup.
BlackBerry Z10 LTE STL100-2 PIN 2BBBD7E0

Ekky
Moderátor
Moderátor

od Ekky » sob 27. pro 2014 1:08:54

noha píše:Ekky: (y) za pristup.

Sorry ale tvemu prispevku nerozumim. Na tyhle zkratky jsem uz asi starej. :D
(y) je co?
Obrázek

noha
BB Nováček
BB Nováček
Typ mobilního telefonu: Z10

od noha » sob 27. pro 2014 9:08:10

Hehe :) Palec nahoru. Ber to ako pochvalu. Moze byt?
BlackBerry Z10 LTE STL100-2 PIN 2BBBD7E0

Ekky
Moderátor
Moderátor

od Ekky » sob 27. pro 2014 9:10:40

Joo taaak.. aha. No ja sem lezu jen prez tapatalk takze neco neumi zobrazit. ;)
Obrázek

ziza23
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: BB9810

od ziza23 » stř 31. pro 2014 20:45:48

Ja mam 9810 uz nejaky ten patek a maka vyborne a umi vse co potrebuji. Verzi os mam 7.1 bundle 2061 (v 7.1.0.714) na BBW musis mit BIS, jinak se tam nedostanes a take musis mit zaregistrovano. Pokud se ti system sekne tak je treba vypnout, vyndat na par sekund baterii a on se zrestartuje. Zaznelo tu, ze ma spatnou klavesnici ze vsech BB, ale na druhou stranu zadny jiny telefon jine znacky teto klavesnici nesaha ani po kotniky. Takze preji mnoho uspechu a radosti s BB ;-)

Sent from my iPad using Tapatalk