Začátek s BB (9800 Torch)
Diskuze ohledně řady BlackBerrzy® Torch™.

MartinM
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: BB 9800 Torch

od MartinM » úte 04. úno 2014 20:15:49

Zdravim. poridil jsem si bazarovy a zachovaly BlackBerry 9800 Torch, chtel jsem nejakou zmenu, android a iOS pouzivam leta tohle je pro me neco noveho, dosud nepoznaneho a ac jsem v ovladani bb OS chvili tapal, rychle mi prechazi do krve.

Mel bych par otazek, ohledne torchu,

1-byla mi nabidnuta tato aktualizace, viz. screen, Obrázek myslel jsem ze mi to nabidne i verzi bb OS 7 ale nstalo se tak, vyrobce ji soude dle tohoto neuvolnil http://www.blackberryos.com/blackberry- ... 7-1-a.html
Je nejaky neoficialni zpusob, ji do torcha nahrat a co prinasi tato verze jsou nejake vyrazne zmeny? se soucasnou jsem spokjen tak tedy pro info abych byl v obraze, dekuji, M.

2 jak mam nejak jednoduse, synchronizovat kontakty nahrane na iCloud Apple nebo gmail google?

Take ohledne customizace, telefon pochazi patrne od vodafone, soide dle tspetx ns plose po updatu a hard reset a mozna i neceho v protredi, jde nejak nahrat cistou factory verzi primo od BB?

3 Do tretice, jde nejak vypnout mobilni data abych si nevycerpal FUP? pokud kliknu na domovske obrazovce na hodiny, volba tam je ale kdyz ji potvrdim, telefon se vypne uplne...obdoba rezimu letadlo.
Naposledy upravil(a) MartinM dne ned 09. úno 2014 11:00:38, celkem upraveno 1 x.

owes
Moderátor
Moderátor
Typ mobilního telefonu: BB Passport SE

Re: Začátek s BB (8500 Torch)

od owes » úte 04. úno 2014 21:03:19

1. Bohužel žádný model s OS6 nejde upgradovat na OS7, ani neoficiálně. Z toho důvodu Blackberry uvedlo Torch 9810, který už má OS7.
2. Pokud máš aktivovaný BIS, stačí přidat gmail účet, tak při nastavení synchronizace si můžeš zvolit i kontakty či kalendář.
Co se týče úprav od operátorů, tak s tím nic neuděláš. Třeba logo operátora při spuštění zařízení nezmizí, tapety asi taky ne. Můžeš zkusit nahrát poslední OS ze sekce Downloads na BBCzech.
3. Skoro ses tam dostal, nevypínej mobilní síť, dole jsou Možnosti mobilní sítě a tam vypneš solo datové služby, ale zaroveň nepojede ani wifi. Blackberry komprimuje data a pokud mas nejaky větší FUP, tak není potřeba se bát že bys ho přešvihl ;-)
| BlackBerry Passport SE | PIN: 2C32DD48 |
| BlackBerry PlayBook| owes89@gmail.com |

MartinM
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od MartinM » úte 04. úno 2014 22:22:23

K bodu 1 no jasně až nástupce má 7, oni to asi neuvedou protože ny snížili prodejnost.
Chtěl jsem to kvůli tomu, že telefon je sice peerfketně rychlý a nelaguje, nicméně scrooling ikonek v menu trochu trhá, ale není to nic co by nějak výrazně vadilo.

2.BIS myslíš ty placené služby? ty nepoužívám, nicméně učet potřebný hlavně k stahování aplikací, jsem si vytvořil, zkusím to, popřípadě je ještě možnost je importovat v vcard nebop cvs aspon jeden z nich by telefon měl vzít...zatím mám načtené kontakty ze sim, z důvodu omezení sim karet na počet písmen ale kousky pochopitelně chybí....koncem týdne na to mrkni

3 S těmi daty jsi mě potěšil, já věděl že se musí asiještě hlouběji...mohli to dát ale přímo, pokud to ale dobře komprimují jak píšeš, snad s těmi 200MB na měsíc, co dává za dobití mobil.cz vystačím.
To že když ale vypnu data, tak zaroveň nepojede ani wifi, tak trochu nechápu...čekal bych to odděleně, jenže bb a uživatelé v americe či kanadě jsou zvyklí vzhledem k politice tamních operátorů, být online neustále a možná je to i kvůli těm firemním službám, co se dá dělat přizpůsobím se. 8-)
Ono když data vypnu, tak indikátor wifi stále svítí jako když je aktivní ale připojení nechodí...jen by mě zajímalo, když jsem doma kde mi z routeru "leze" asi 7mbit z wifi, bb ji sám jako rychlejší preferuje nebo to nějak střídá? proč zbytečně čerpat fup, když mám free wifi tomu trochu nerozmím...

Každopádně si moc cením rychlosti a ochoty, se kterou jsi mi zde poradil ;) ;) ....ono to na forech je dneska skoro vzácnost....okamžitě přiletí nějaký troll (nebo trotl) a spustí: "tupče" si nečetl pravdila hleej a až pak se ptej nebo si přečti návod či si to vygoogluj...bohužel je pak tohle v rozporu s tím, od čeho diskuzní fóra jsou.

EDIT:
Jinak v těch číslech verzí zde: mám nějaký zmatek a tomu co jsem dával na screnu ani neodpovíají jako by to značení bylo dvojí....i když to v té závorce je použitá platforma, tak už se do toho trochu dostávám... 668 jsem aktualizoval včera přes PC Software od b, leaked je 600 kdežto oficiální 747 na operátora telus mobility....zůstane tam čeština a je případně možný downgrade?
ta leaked je co přesně čistá verze bez custom nebo?
Jinak je fajn že v desktop manageru je v menu pod volbou aktualizace zvolit jakoukoliv verzi co chce uživatel instalovat, včetně těch dohraných z downloadu na bbczech.

Ještě mám dotaz, jde smazat z protokolu hovorů, celou historii? jde mi to jen jednotlivě, jak to odstranit vše, na to jsem nepřišel a je v telefonu nějaký čítač přenesených dat? měl jsem androida a tam to v nastavení bylo, díky.

peter34
BB Maniak
BB Maniak
Typ mobilního telefonu: BlackBerry Classic

od peter34 » stř 05. úno 2014 15:40:07

Môžeš tam dať aj OS pre iného operátora, len si daj pozor aby v názve sťahovaného OS bolo slovo "all_lang" alebo tak podobne, aby tam bola aj čeština.
BlackBerry Classic BlackBerry KeyOne

MartinM
BB Registrovaný
BB Registrovaný

Začátek s BB (8500 Torch)

od MartinM » stř 05. úno 2014 17:54:28

Tak jsem si stáhnul tuto verzi 9800jAllLang_PBr6.0.0_rel3170_PL6.6.0.252_A6.0.0.756 viz. zde: viewtopic.php?f=34&t=2867 ohledně rychlosti je to trošku znát, lepší odezvy, jen mi nejde AppWorld...po spuštění chce aktualizovat, pak zahlásí omlouváme se služba není dostupná a spadne...vrátím se zpět na ofiko 668, co mi bb desktop, nabídl hned jak jsem poprvé telefon připojil, aniž bych měl jiný v pc nainstalovaný.

EDIT:
Z používání, smazání historie volání, tedy protokol hovorů..ač v menu není volba smazat vše, jde to jinak, v návodu (ty já ale zásadně jako většina ostatních nečtu) to bude patrně také zmíněno, displej podporuje multitouch, takže stačí jedním prostěm podržet začátek seznamu a druhým konec nebo po záznam který chceme, označíme jich víc a pak z menu dát odstranit.

Ohledně vysouvací konstrukce, mechanismus je dobrý nicméně vysouvání jde trochu ztuha, možná jsou kolejničky zanesené nevím a hlavně, prst se občas smýkne jak se nemá na "bradě" o co zapřít.

EDIT2:
Ten FW 756 nakonec chodí, je trochu rychlejší a AppWorld se chytil, nabídl se update, přesměrovalo mě to na bb stránky kde se stáhnul, updatoval, následoval restart a fachá,udělal jsem HardReset a pak nahrál update skrze AppLoader ne z bb desktop volbou aktualizace z menu.

Pokud by měl přesto někdo s AppWorld, problémy tak zde je návod.
http://www.blackberryweb.cz/?p=512

Tady je myslím šikovný návod a admini snad prominou prohřešek, že odkazuji jinam, jak rozebrat Torch 9800
http://www.blackberryweb.cz/?p=1244
Já si takto telefon vyčistil včetně kolejniček slide mechanismu a i odstranil mírnou vůli co měl :-)

BlackBerry bez BIS (BlackBerry internet services) ac mi par lidi tvrdilo ze ne, v mem pripade BB 9800 Torch, s OS6 provozovat jde a docela v pohode.
Kdybych tu sluzbu vyuzil, jako ze nevyuziji, rad si ji u operatora zaridim, mozna ale casem zmenim nazor nevim...ten FUP nevypada zle....jen by v tech 300kc mesicne mohlo byt i par volnych minut,

Zde je pekny clanek, co funguje a co ne:
http://blackberryczech.cz/2011/provoz-b ... ez-bisbes/

U me internet i Facebook v poslední verzi tusim 4.2.0.10 normalne chodi, stejně tak chat co nechodi je vestaveny emailovy klient a blackberry messenge a mozna jste neco co nepotrebuji.
Ten mail nastesti nevyuzivam, na seznam na stolnim pc mi chodi prakticky jen nejake nabidky a obcas zprava z banky ci pojistovny, takze to nevadi, ale mozna je nejaka altarnativa v podobe aplikae treti strany viz. clanek, nebo primo v prohlizeci.

owes
S tou customizaci, at nahraju FW jaky chci, logo VF je tam pri startu stale (pravda leaked verzi jsem nezkousel), stejne tak zakladni motiv, ale tam jde jen o tapetu, jine customizace v prostredi jsem nepostrehl.

MartinM
BB Registrovaný
BB Registrovaný

Re: Začátek s BB (9800 Torch)

od MartinM » sob 01. bře 2014 19:34:00

Tak s tou komprimaci dat co jste tady psali, je to svatá pravda, datové přenosy neřeším mám to aktivní neustále, tel nevypínám, občas zprávy či mapy stáhnul jsem pár malých aplikací, občas FB+chat na něm a tohle je výsledek,
Obrázek
ZA MĚ naprostá spokojenost, limit 200MB na měsíc u mobil.cz nemám šanci snad ani vyčerpat pokud bych nestahoval náročné hry...teda u iphone jsem měl někdy co dělat bay mi to vydrželo aspon ctrnáct dní

yamaco
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: BB Passport+PlayBook

od yamaco » ned 02. bře 2014 18:02:52

Zdravím, jen doplňuji (a nakonec jsi to potvrdil na základě svého účtu), že ta komprimace dat u BB je poměrně velmi solidní - četl jsem, že u některých stránek může činit až 80%, což je velmi vysoká hodnota.

Pakliže by ses později rozhodl pro BIS, budeš mít prakticky neomezené datové připojení za tři stovky. Já ho mám u T-Mobilu ještě výhodnější a v rámci své smlouvy platím 249 CZK - ale vyplatí se i za plnou cenu :D

MartinM
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od MartinM » pon 10. bře 2014 21:48:12

Jasne a dekuji ti za info ja do Bis asi nepujdu s mobil. Cz jsem spokojen a do mailu mi nechodi nic tak duleziteho abych schranku mel potrebu vybirat x krat denne, samozrejme obcas ale mrknu primo pres stranku seznamu to blokovane neni takze v pohode.
Na BB czech je clanek soms bis funguje a co bez nej ne, lisi se to i napric verzemi bb os tedy 5,6,7 a posledni 10.
Me bez bis nefunguje mailovy klient a synchroňizace kontaktu treba z google accountu ale to jsem uz vyresil jinak.
Co mi ale vrta hlavou a myslim ze bb by s tim mel neco udelat je ze trwba AppWorld jede jen kdyz je aktivni wifi a data soucasne,tedy mimo domov bez free wifiny si nestahnu zhola nic, tohle ale ani tak nepotrebuji ale FB je to same tedy ta app od bb, vyzaduje ke svemu behu jak wifi tak data soucasne, naproti tomu a nastesti FB messenger jeden jen na datech a to je dobre, stejne jej pouzivam asi nejcasteji, tolik me dosavadni zkusenosti.
Kazdopadne s BB IS jako platformou byt mam dnes jis starsi os6 jsem velmi spokojen, na ovladani jsem si velice rychle zvyknul a necini mi nejmensi problem, k tomu rychlost stabilita je perfektni a bezpecnosti je bb os povestny ze ji ma z dostupnych os tedy iOS,WP a android asi nejvyssi.
K rychlosti, pomhw strance neni dnes uz single core 9800 bezici na 609mhz a 512mb pameti zadny prebornik ale jede svizne a plynule, pouzze pozoruji ze u nekterych temat pouzivajici patrne narocnejsi grafiku jako ikony, pozadi a tak je pohyb v menu mene plynulejsi, naproti tomu treba u tematu underwater, je to rychlejsi tak o 30%, techntemat bude samo vic chce to jich postahovat nekolik a zkouset.

EDIT:
Tak s tim FB je mi to uz jasne, bb se proste snazi lidi primet k tomu aby si BiS poridili, nic proti tomu firemni klientelu snad stale maji to to neresi ale ja to zkratka nepotrebuji a s 200MB FUP si v ppho vystacim viz. Minuly prispevek, myslim ze timhle pristupem bb stve vice lidi, ja uz to nejak nevnimam a jak jsem spal ani na fb pres den prakticky nemam potrebu chodit a messenger slape jen na datech nebo wifi nezavisle.
Jinak pro spusteni FB klienta od Bb kdy mam aktivni pouze data se zobrazi hlaska "Vas aktualni plan sluzeb tuto aplikaci nepodporuje pripojte se pres wifi nebo se obratte na poskytovatele sluzeb a pozadejte o jiny plan" bis nezminuji ale je jasne ze je to na nem zavisle

Omlouvam se vsem za trochu obsahlejsi prispevek a diky pokud jste to vydrezeli cist az sem :D

peter34
BB Maniak
BB Maniak
Typ mobilního telefonu: BlackBerry Classic

od peter34 » úte 11. bře 2014 13:03:13

Na Facebook a Twitter sa dá použiť aplikácia Ubersocial, tá nepotrebuje BIS.
BlackBerry Classic BlackBerry KeyOne

MartinM
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od MartinM » úte 11. bře 2014 22:08:14

Urcite vyzkousim a dekuji ti, take jeste mrknu na podrobnejsi nastaveni APN mozna by pak neco chodilo viz. uzitecny clanek zde: http://blackberryczech.cz/2011/provoz-b ... ez-bisbes/

EDIT:
Treba mnou oblibene a skvele pocasi tedy aplikace na nej "AccuWeather" berzi jen a pouze pres datove prenosy, na wifi odmiota to mi ale vubec nevadi ba naopak.
Appka je to perfektni k dokonalosti schazi snad jen cestina ale tech par vyrazu mi necini jediny problem...dobre jsou i Weather BUG a Weather EYE nicmene jsem si oblibil tuhle na androidu jsem ji pouzival take....snad jeste schazi Yahoo weather ale nevadi treba casem udelaji i pro bb OS6 na vyssich snad bude.