BlackBerry KeyOne
Kategorie do které můžete psát zkušenosti a uživatelské recenze jednotlivých zařízení.

Pitr
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: BB KeyOne

Re: BlackBerry KeyOne

od Pitr » úte 18. črc 2017 13:17:48

Dobré odpoledne, je logo BB na zadní straně magnetické (dříve se používalo pro automatické odemknutí po vyjmutí z pouzdra), teď by mi stačilo, pokud by BB držel na držáku v autě, kvůli WAZE. Děkuji
Bold 9700, Bold 9900, Q10, Classic a teď váhám nad tím androidem...

Alfan
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: BlackBerry KeyOne

od Alfan » úte 18. črc 2017 13:28:33

Vypne a zapne při vložení a vytažení z pouzdra.

SEMRY
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od SEMRY » čtv 20. črc 2017 17:40:16

Zdravím pánové. Jsem nový uživatelů BB KeyOne. Po 10 letech s Nokii e90 je to celkem šok. Nicméně mě trápí pár věcí.
1. Začíná se mi pomalu odlupovat display. Tedy reklamace.
2. Potřebuji nějaký držák do auta. Magnetický ideálně.
3. Poradit pár základních aplikaci pro Android bez kterých to nejde.

Jinak jsem velmi spokojen, výdrž baterie je nad očekávání dobrá. Jen mi vadí že telefon není optimalizovaný pro ovládání jednou rukou. Potvrzovací tlačítka jsou často umisteny nahoře...

Odesláno z mého BBB100-2 pomocí Tapatalk

Zigac
BB Nováček
BB Nováček
Typ mobilního telefonu: BB Keyone

od Zigac » pát 21. črc 2017 14:23:22

no a me prestala fungovat dotykova vrstva na klavesnici ;-( ach jo
BB Keyone (qwertz)

SEMRY
BB Registrovaný
BB Registrovaný

Re: RE: Re: BlackBerry KeyOne

od SEMRY » pon 24. črc 2017 14:18:57

Bembik píše:Relativně krátkou dobu(asi týden) jsem majitelem KeyOne, a prakticky od začátku se setkávám s problémem, kdy vytočím kontakt, a najednou se stane telefon hluchým. Druhé straně telefon zvoní, příjme hovor, ale slyší pouze ticho. Poté se s mým BB již nedá nic normálně dělat, vše funguje tak nějak divně a aplikace telefon nefunguje vůbec. Pomůže pouze hardreset. Pak zase funguje normálně...
Netušíte co by pomohlo? Nechci mobil zasílat na reklamaci......
Díky moc !
Občas se mi to stane taky....

SEMRY
BB Registrovaný
BB Registrovaný

Re: RE: Re: BlackBerry KeyOne

od SEMRY » stř 26. črc 2017 17:57:09

Alfan píše:Zeptám se jako lama.
Ale k čemu slouží klávesa, na které je symbol "dolaru" (napravo od "M") a vlevo nahoře je tam symbol reproduktoru? V manuálu jsem to nenašel.
Děkuji
Slouží jako aktivace reproduktoru pri hovoru, mezi handfree, repro, sluchatko a auto bohuzel nefunguje.

richardkov
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Q10, Dtek50, Keyone

od richardkov » sob 29. črc 2017 10:44:58

Ahoj vsem, mam Keyone qwerty, nevi nekdo jak prehodit YZ ?

IvanCZ
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: BlackBerry KEYone

od IvanCZ » úte 01. srp 2017 23:57:29

Přátelé, jsem novopečeným majitelem KeyONE a chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, jak nastavit LED diodu tak, aby informovala o přijetí SMS zprávy. Vím, jak nastavit LED u e-mailů, u zmeškaných hovorů to asi bliká automaticky, ale na SMS jsem nepřišel. Poradíte?
BlackBerry Passport

richardkov
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od richardkov » stř 02. srp 2017 8:52:37

Stáhni si apku Light Manager - LED Setting, tam nastavíš vše.

IvanCZ
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: BlackBerry KEYone

od IvanCZ » stř 02. srp 2017 9:46:27

Děkuji za odpověď. Tuto alternativu vyzkouším. Bez aplikace třetí strany to ale asi nejde, co?
BlackBerry Passport

richardkov
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od richardkov » stř 02. srp 2017 21:15:46

Ne nejde

Ziky
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Blackberry Z30

od Ziky » ned 13. srp 2017 18:33:33

Moc pěkná "amatérská" recenze od uživatele Jack Daniels. Dozvíte se tam plno drobných detailů, které recenze na webech vůebc nepopisují.
https://mobilni-telefony.heureka.cz/bla ... =6#reviews
BB Z30

Nuny
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: KeyOne

od Nuny » úte 15. srp 2017 13:47:22

IvanCZ píše:Přátelé, jsem novopečeným majitelem KeyONE a chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, jak nastavit LED diodu tak, aby informovala o přijetí SMS zprávy. Vím, jak nastavit LED u e-mailů, u zmeškaných hovorů to asi bliká automaticky, ale na SMS jsem nepřišel. Poradíte?

Mně u KeyOne bliká u SMS dioda modře i bez aplikace, jenom jsem si nastavil v hubu modrou barvu účtu pro SMS.

vojtes
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: BlackBerry Z30

od vojtes » pon 21. srp 2017 13:46:23

Ahoj,

jsem služebně v Indii a mají tady již dostupnou Black Edition za zajímavou cenu necelých 14000 Kč.
http://www.amazon.in/BlackBerry-KEYone- ... ck+edition

Uvažuju o koupi, ale mám obavu, zda bude telefon koupený zde fungovat i ČR (mám zkušenost s telefony Lenovo z Číny, že mi kvůli špatnému SW v ČR nefungovaly 3G sítě).
Nejsem odborník přes mobilní sítě, ale co jsem našel na netu, tak by mělo být kompatibilní i se sítěmi u nás.

Mohl by mi to, prosím, někdo zkušenější potvrdit?

Zigac
BB Nováček
BB Nováček

od Zigac » pon 21. srp 2017 22:39:51

vojtes píše:Ahoj,

jsem služebně v Indii a mají tady již dostupnou Black Edition za zajímavou cenu necelých 14000 Kč.
http://www.amazon.in/BlackBerry-KEYone- ... ck+edition

Uvažuju o koupi, ale mám obavu, zda bude telefon koupený zde fungovat i ČR (mám zkušenost s telefony Lenovo z Číny, že mi kvůli špatnému SW v ČR nefungovaly 3G sítě).
Nejsem odborník přes mobilní sítě, ale co jsem našel na netu, tak by mělo být kompatibilní i se sítěmi u nás.

Mohl by mi to, prosím, někdo zkušenější potvrdit?

Podival bych se do specifikace vsech pasem GSM/UMTS/LTE tehle indicke verze BB100-7 a srovnal ji s evropskou BB100-2 a podle toho se rozhodoval
BB Keyone (qwertz)

apopisde
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Q20 Classic

od apopisde » ned 27. srp 2017 14:02:47

Ugh.. trosku mrtvo..

Kazdopadne, setkal ste se nekdo u prodlev pri zmacknuti probouzeciho tlacitka? Tedy ze nez se rozsviti displej a chce po mne odemknout, rozblika se na nekolik (cca 2s) ledky kolem snimace otisku a displej je cernej? Tahle prodleva pri odemykani telefonu je dosti zarazejici a po pravde jsem diky ni premyslel o vraceni na classica... Nevi nekdo cim by to mohlo byt? Nedela to vzdy, ale tak z 80% odemykani..
Pearl 8100, Pearl 8110, Bold 9700, Bold 9900, Storm 2 9520, Q5, Classic Q20 a Keyone , PlayBook 64GB, Playbook 32GB 3G+
PIN:D8BA985C

Zigac
BB Nováček
BB Nováček

od Zigac » ned 27. srp 2017 19:48:16

apopisde píše:Ugh.. trosku mrtvo..

Kazdopadne, setkal ste se nekdo u prodlev pri zmacknuti probouzeciho tlacitka? Tedy ze nez se rozsviti displej a chce po mne odemknout, rozblika se na nekolik (cca 2s) ledky kolem snimace otisku a displej je cernej? Tahle prodleva pri odemykani telefonu je dosti zarazejici a po pravde jsem diky ni premyslel o vraceni na classica... Nevi nekdo cim by to mohlo byt? Nedela to vzdy, ale tak z 80% odemykani..

ne, funguje to okamzite. Zkus tvrdej restart (cca 30s drzet power button po tretim zavibrovani muzes nechat uz nacist)
BB Keyone (qwertz)

apopisde
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Q20 Classic

od apopisde » pon 28. srp 2017 21:00:03

Ok, na prvni odemceni fungovalo, dale se chova stejne.. Uprimne me to stve, bo po dotelefonovani nez muzu polozit hovor, tak druha strana slysi nadavky jak se snazim telefon odemknout a ukoncit hovor...

Nemuze za to nejaka zapla ficurina? Tehda mi to nabidlo nejake aktivni poznavani drzeni telefonu, ale ted za boha nevim kde se k tomu dohrabat.. Jinak uz fakt nevim :(
Pearl 8100, Pearl 8110, Bold 9700, Bold 9900, Storm 2 9520, Q5, Classic Q20 a Keyone , PlayBook 64GB, Playbook 32GB 3G+
PIN:D8BA985C

HAL
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: KeyOne Black Edition

od HAL » úte 29. srp 2017 11:38:58

Hoj, mám dotaz na lidi kteří mají verzi s QWERTZ layoutem koupenou v zahraničí, tzn. hlavně na uživatele Nuny a Zigac (a fórum má "výbornou" fičuru nepovolit poslat PM, dokud nemám dost příspěvků). Jde mi o to, jestli s QWERTZ layoutem a německou distribucí plně funguje v predikci česká diakritika. To se pojí s obecnějším dotazem, co vlastně pořízení telefonu v zahraničí přináší za nevýhody. Z hlavy mě napadá složitější reklamace a jenom roční záruka. Chová se jinak při nastavení češtiny telefon stejně jako ofiko česká distribuce, tzn. české menu, právě ta predikce atd.? Nezůstane tam někde kousek něčeho německého? Očekával bych, že když je to android, tak by neměl být problém, ale jeden nikdy neví.

A ještě, který z obchodů v Německu nebo Rakousku byste doporučili? Asi za dva týdny pojedu okolo Vídně, tak jsem se chtěl stavit v Cyberportu, ale z recenzí se zdá, že cokoliv tam reklamovat je peklo. Mediamarkt ve spojení s nějakou přeposílací službou do Čech, kterých jsou mraky, mi zatím přijde jako spolehlivější volba. Amazon.de by měl mít dopravu zdarma, ale zase mají samotný telefon o 25-60 EUR dražší.

Díky

Zigac
BB Nováček
BB Nováček

od Zigac » úte 29. srp 2017 11:56:27

HAL píše:Hoj, mám dotaz na lidi kteří mají verzi s QWERTZ layoutem koupenou v zahraničí, tzn. hlavně na uživatele Nuny a Zigac (a fórum má "výbornou" fičuru nepovolit poslat PM, dokud nemám dost příspěvků). Jde mi o to, jestli s QWERTZ layoutem a německou distribucí plně funguje v predikci česká diakritika. To se pojí s obecnějším dotazem, co vlastně pořízení telefonu v zahraničí přináší za nevýhody. Z hlavy mě napadá složitější reklamace a jenom roční záruka. Chová se jinak při nastavení češtiny telefon stejně jako ofiko česká distribuce, tzn. české menu, právě ta predikce atd.? Nezůstane tam někde kousek něčeho německého? Očekával bych, že když je to android, tak by neměl být problém, ale jeden nikdy neví.

A ještě, který z obchodů v Německu nebo Rakousku byste doporučili? Asi za dva týdny pojedu okolo Vídně, tak jsem se chtěl stavit v Cyberportu, ale z recenzí se zdá, že cokoliv tam reklamovat je peklo. Mediamarkt ve spojení s nějakou přeposílací službou do Čech, kterých jsou mraky, mi zatím přijde jako spolehlivější volba. Amazon.de by měl mít dopravu zdarma, ale zase mají samotný telefon o 25-60 EUR dražší.

Díky

Ahoj,
ad 1) česká diakritika - myslím, že funguje, ale já na mobilu s diakritikou nepíšu, tak mám přednastavené jazyky češtinu jako 1 a angličtinu jako 2., ale zrušené automatický opravy apod., protože to mě strašně omezovalo a stvalo. Na HW klávesnici umím psát skoro poslepu s minimem chyb a ty autokorekce to me prakticky zdrzovaly.
ad 2) záruka je EU či-li 2letá. Zjistil jsem, že ji lze uplatnit u společnosti britex (britex.cz), na kterou mě BB Mobile Support odkázal, takže bych nemusel do Rakouska jezdit či to posílat do německého Protelu. Britex dělá záruční opravy Alcatelů, takže se s TCL pravděpodobně dohodl i na tomto a zreklamoval by mi to. Bohužel mi opravu klávesnice (přestala fungovat dotyková vrstva) nemohou udělat na místě na počkání, tak jsem to tam zatím neposílal. Snad se nebude Vojta zlobit, že tu uvádíme konkurenci, ale kdysi mi v BBShopu řekli, že reklamace přijímají pouze od bzoží u nich zakoupeného, tak to snad nebude vadit v tomto případě. Sumasumarum tímto by měla být jakákoliv nevýhoda mitigována. Nic německého nikde nezůstalo a i jeden z papírových minimanuálů byl v balení v češtině.
ad 3) vzhledem k bodu 2 to může být asi jedno. Kdybych měl kupovat nyní, tak bych kupoval se rozhodoval následovně: 1)spěchám. objednám u mediamarktu.de s vyzvednutím na nejbližší pobočce u hranic nebo využiju přeposlací služby 2)nespěchám a jsem ready počkat až 2 měsíce, tak objednám přímo od Amazonu jako "Prime" dodavatele (https://www.amazon.de/gp/offer-listing/ ... gible=true) a ne od těch, co na jeho stránkách svoji nabídku inzerují. Případná reklamace přes Amazon může být třeba jednodušší než řešení přes Britex (zvlášť kdyby se ukázalo, že přístroj je ze staré zásoby a má problémy s vypadávánm displeje a to by se stalo během prvnich 30dní. Předpokládám, že to se už dít nebude, protože nemají nic skladem a nová várka již bude bez tohoto problému).
ad 4) to neposílám PM je tuším omezení kvůli botům atd.
BB Keyone (qwertz)