BlackBerry PRIV
Kategorie do které můžete psát zkušenosti a uživatelské recenze jednotlivých zařízení.

oskar22
BB Pokročilý
BB Pokročilý
Typ mobilního telefonu: BB Q5

od oskar22 » úte 12. led 2016 2:28:11

Musíš skopírovať melódiu do ringtones v zariadení.

Odoslané z SM-G925F pomocou Tapatalku

egzoot
BB Nováček
BB Nováček
Typ mobilního telefonu: Passport

od egzoot » úte 12. led 2016 19:03:04

V nastaveni zvoneni je v roletce jako posledni moznost 'prochazet hudbu'. Tam se pak preklikas, jako ve spravci souboru, kam potrebujes. Nic kopirovat nemusis. U budiku to je podobne.

Michalko
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: BB Z30 / Z10

Re:

od Michalko » stř 13. led 2016 10:44:37

egzoot píše:V nastaveni zvoneni je v roletce jako posledni moznost 'prochazet hudbu'. Tam se pak preklikas, jako ve spravci souboru, kam potrebujes. Nic kopirovat nemusis. U budiku to je podobne.

Píšeš o PRIV? ...máš PRIV?...

Michalko
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: BB Z30 / Z10

Re:

od Michalko » stř 13. led 2016 10:45:28

oskar22 píše:Musíš skopírovať melódiu do ringtones v zariadení.

Odoslané z SM-G925F pomocou Tapatalku

Díky, pomohlo ...

goldinka
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Xperia Z3 Compact

Re: BlackBerry PRIV

od goldinka » stř 13. led 2016 13:41:06

Tak rozhodnutí padlo, telefon od včera doma a... Počáteční nadšení vyprchalo a bohužel velmi rychle. Tedy přidávám i já své postřehy z pouhého půldenního zkoušení. Předem podotýkám, že mám zkušenosti s BB Passport, BB Classic, a androidími telefony převážně, srovnávám i s Xperií Z3 Compact.

jak bylo řečeno - tlapání na displeji a jakési "prohýbání" folie nebo skla nebo co to na tom je - není to zanedbatelné. Kdyby se to dělo a člověk to nepoznal nebo víceméně nepoznal, ale ono to při tlapnutí na prostředek displeje udělá i zvuk jak se při stisku folie/sklo nebo co to je, dotkne toho co je pod tím... stejně tak zadní kryt - podle mého názoru to rušivé je. Když vezmu telefon do ruky ze stolu a on vydá zvuk při dotyku na prostředek displeje a další zvuk doteku plastu o plast nebo co to tam je, na zadní straně, je to prostě škoda, působí to pak jako rozvrzanej krám...

zpracování - pravý dolní roh displeje nějak nedoléhá jako levý, při tlapnutí na ikonku, která se v tom rohu nachází (nebo na cokoli co tam potřebuju kliknout) se ozve zvuk jak ťukne část s vysouvacím displejem o část s klávesnicí a je jedno jestli ve vysunutém nebo nevysunutém stavu - vada kusu?

zaoblený displej - ikony na okraji občas mám problém je spustit, a musím tlapnout až úplně u kraje. Přesouvání ikon na další plochy - velmi nepohodlné protože musím s ikonkou zajet až do zahnutí displeje. Stav baterie na boku jsem ještě nenašla, kde nastavit a při nabíjení se to samo nezobrazilo, tak nemůžu ani říct, že je to moc pěkné :) Jinak dívání se na displej je příjemné

klávesnice - passport ji měl mnohem lepší, ale to taky proto, že byl širší. Nicméně když porovnám s BB Classic tak i ten Classic ji má mnohem lepší. Klávesy jsou velmi titěrné, díky jinak velmi dobrému sklonu kláves kolikrát si myslím, že mačkám alt a ve skutečnosti tlapu na to prázdné místo pod ním...

zvuk neurazí ani nenadchne, porovnání s Passportem, Xperii Z3 Compact, a Classicem, bych se zvukem priva zařadila až na poslední místo...

baterie - ještě zkouším. Včera vybit, nabit a aktualizován, hrála jsem si s telefonem hlavně na nabíječce. Nicméně po odpojení a dalším hraní si s telefonem šla procenta velmi rychle dolu - cca 15 - 20minut wifi, brouzdání po netu, spuštění jedné hry u které jsem vydržela asi tak dvě minuty - 7% baterky dolu... Překvapilo mě ale mile, že přes noc při vypnutí wifi zůstala baterka na 93% tak jak bylo večer. 20 - 25minut duolinga po ránu - vysunutá klávesnice, zvuk, psaní, tlapání - 11% dolu??? Slabota. I tablet mi vydrží víc. Při takové rychlosti předpokládám, že při využití GPS a Waze (kterej mimojiné žere baterku solidně) se budu moct navigovat tak hodinu. Stačí dokonoce párkrát pohnout změnou jasu - a procento dole... Prostě baterka je na tom podle mě velmi zle. Ovšem vyčkám, je možné, že se zaběhne po pár vybití.

Android - jakožto dlouholetý uživatel Androidu tvrdím, že pro mě to není až takový šok. Systém je víceméně čistý, hub jsem vypla, jsem zvyklá používat androidí aplikace. Odinstalovala jsem aplikace nepoužívané, pozakazovala procesy, které vím, že nikdy používat nebudu tak proč by měly běžet a i kvůli baterce. A přesto jsem z toho víceméně čistého androidu v rozpacích. Jak tu bylo psáno výše, přesouvání zvuků do konkrétních složek, abych je mohla použít jako vyzvánění? WTF?? Tohle jsem musela dělat u WP7 a WM6.0/6.5 telefonů, ale u telefonu v roce 2015/2016??? Vlastně u žádného androida, kterého jsem měla jsem s tímhle nesetkala... Dále mi chybí možnost nastavit si rychlý přístup v horní stahovací liště, u Z3 Compact jsem si mohla editovat jaké funkce tam budou, v jakém pořadí, tady to nejde.

foťák - minimum nastavení, chybí možnosti rozlišení fotek, nastavení focení - třeba zvuk u spouště fakt nesnášim a nemám ho kde vypnout. Rychlost focení - sekvence (tedy dá-li se tomu tak říkat) podržení spouště - zvuk cvakne třeba 10x tedy udělá to dojem, že to sejme 10 fotek, ale ve skutečnosti při třech pokusech - první nechytil a neuložil ani jednu fotku, druhý 1 fotka a třetí pokus 4 fotky. Rychlost foťáku při "jednofotce" je celkem OK, k tomu výhrady nemám. Možná trochu nezvyk z xperie, že při podržení spouště se ostřilo, což tady sw foťáku nedělá.

Takže z prvních poznatků, za mě průšvih největší - konstrukce, baterka. U telefonu za prodejní cenu 22tis bych očekávala vše tip ťop... S tím vším na co jsem zatím narazila - po hw stránce - musim říct, že hodnotu prodejní ceny absolutně nemá. Když připočtu i to, že pro náš trh není ani dodáván s bezdrátovým nabíjením, ohodnotila bych telefon tak možná na 12tis maximálně...

Pečlivě budu zkoušet další dny, ale už dneska jsem přikloněná k tomu, že telefon vrátím :( . Očekávala jsem teda mnohem kvalitnější zařízení :(

oskar22
BB Pokročilý
BB Pokročilý

od oskar22 » stř 13. led 2016 14:05:23

Melódiu zvonenia je myslím možné pridávať aj cez niektoré aplikácie. Napríklad cez hudobný prehrávač Poweramp.

Odoslané zo S6 Edge

richard2
BB Nováček
BB Nováček
Typ mobilního telefonu: BB Passport

od richard2 » stř 13. led 2016 14:39:07

phukuf píše:......... Statistika hodnocení většiny bude vždy věrohodnější jako vyjádření jednotlivce.

To máš jistě pravdu, ale vyjádření co největšího množství jednotlivců tady na fóru je přece velice podobné. Čím víc subjektivních pocitů různých lidí, tím "objektivnější" názor si může člověk sám udělat.
Já jsem vděčný za každé info zde na fóru a děkuji všem, kteří jsou ochotni se se svými poznatky podělit.
PIN: 2BDBA907
BB Passport

mberdych
BB Expert
BB Expert
Typ mobilního telefonu: Blackberry Z30

BlackBerry PRIV

od mberdych » stř 13. led 2016 14:57:43

Goldinka: velmi presne receno. Je to rozvrzany vergl za ty penize. Za vypusteni QI si nekdo v BB zaslouzi facku. Konstrukce je pruser a baterka (na tu kapacitu) zatracene mizerna.

Pro me to bylo snad nejvetsi zklamani z noveho telefonu vubec a to jsem se tak tesil.

goldinka
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Xperia Z3 Compact

od goldinka » stř 13. led 2016 15:10:06

mberdych: souhlasim, největší zklamání z nového telefonu vůbec. Jak psal phukuf, 100lidí 100 chutí, brala jsem vše s rezervou snažila si udělat podle všech recenzí a hodnocení vlastní obrázek, a s některými věcmi počítala a šla do toho s tím vědomím. Ale, že to bude takhle špatné, to mě nenapadlo...

Rady4
Moderátor
Moderátor
Typ mobilního telefonu: Z30, Note4, SGN 12.2

od Rady4 » stř 13. led 2016 19:45:34

Vzhledem k tomu, ze sef BB v Priv ocekaval spasu, tak nevim co bude za rok. Pet mega pristroju neprodajii a pokud dodrzi slovo, tak s mobily konci. Uz ted na jejich vyrobe prodelavaji a pochybuji, ze to za teto situace potahnou jeste dalsi rok :(
BB Z30 PIN: 2C054F99

Rady4
Moderátor
Moderátor

od Rady4 » stř 13. led 2016 20:01:26

Jeste jen doplnim, kdyz jsem v prosinci cekal na zarucni opravu Z30 pres 40 dnu, tak mne zadali v o trpelivost, protoze servis je zavalen pristroji PRIV a ze je musi resit prednostne. Myslim, ze toto celkem presne ukazuje jaky nedodelek byl uvolnen do prodeje. Az kdyz jsem jim vyhrozoval COI, tak mi poslali jiz druhou novou Z30.
Obavam se, ze je uz nespasi nic a vyvoj aplikaci pro OS10 vicemene skoncil, protoze pri tak malem poctu uzivatelu se vyvoj zrejme nevyplati. Proto ten prechod na android, kde je aplikaci pomerne dost a je z ceho vybirat.

Rady4
Moderátor
Moderátor

od Rady4 » stř 13. led 2016 20:09:16

Nehlede na to, ze tito vyrobci vyjma Nexus maji jiz pro android vlastni nadstavbu vcetne funkcnich aplikaci.

oskar22
BB Pokročilý
BB Pokročilý

od oskar22 » stř 13. led 2016 23:27:48

Táto firma si nezaslúži lojalitu dlhoročných zákazníkov a fanúšikov.

Odoslané zo S6 Edge

egzoot
BB Nováček
BB Nováček
Typ mobilního telefonu: Passport

Re: Re:

od egzoot » čtv 14. led 2016 10:31:09

Michalko píše:
egzoot píše:V nastaveni zvoneni je v roletce jako posledni moznost 'prochazet hudbu'. Tam se pak preklikas, jako ve spravci souboru, kam potrebujes. Nic kopirovat nemusis. U budiku to je podobne.

Píšeš o PRIV? ...máš PRIV?...

Sorry! Vubec mi nedoslo, ze jde o jiny system ;)

Josef01
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od Josef01 » pon 06. úno 2017 14:36:01

Koupil jsem PRIV minulý týden a zartím spokojenost. Trochu mě děsil Android, ale od dob minulých se rapidně systém změnil, takže s tím nemám problém. Hodně mě potěšila výdrž Standby modu, kdy telefon spotřebuje za 24 hodin 10% baterie, což u předchozího Blackberry Passport naprosto nemyslitelné, tam to bylo klidně i 25%. Samozřejmě, jak se s telefonem začne pracovat, tak žere baterku jako pominutý, naopak znatelně více co u stejné baterie Passport. Jediné, co mě zarazila nemožnost nastavení barvy signalizační LED diody pro různé aplikace, což je rozpor s manuálem. Displej AMOLED parádní, foták určitě lepší než Passport (i celá aplikace fotky je lepší), virtuální klávesnice funguje výborně, integrace s Google mailem včetně pracovního Google Apps bezproblémů. Design je rovněž velmi povedený, nic se neprohýbá ani nevrže (model STV100-4), za mě pěkný stroj nyní už za rozumné peníze.

RDM
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: LG

Re: BlackBerry PRIV - dioda

od RDM » pát 17. bře 2017 18:09:46

Dobrý den, můžete mi, prosím, jako majitel BB Priv, říct, jestli notifikační dioda při oznámení nepřijatého hovoru nebo SMS bliká neomezenou dobu? Tato funkce je pro mě klíčová, ostatní telefony s androidem blikají po neomezenou dobu, ale můj předchozí BB Classic, blikal jen omezeně (15 minut nebo 6000 bliknutí) a to bylo velké zklamání. Děkuji za případnou odpověď. RDM

Josef01
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od Josef01 » pát 17. bře 2017 20:10:52

Bliká omezeně, čas jsem neměřil, ale bude to déle, teď jsem koukal, že bliká telefon i po 30 minutách od doručení zprávy.