Noční focení s Keyone
Diskuze ohledně ostatních zařízení BlackBerry®

liborse
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Sony Xperia XA1 a Z

Noční focení s Keyone

od liborse » stř 06. pro 2017 10:12:56

Dobrý den,

na internetu se mi nedaří dohledat si informace o nočních fotkách z Blackberry KeyOne. Na LG G4 jsem měl možnost ovládat závěrku a telefon měl nízkou světelnost, takže jsem dokázal snadno vyfotit i hvězdy, pokud se telefon nehýbal. Lze toto i u KeyOne? Jsem zvyklý s mobilem fotit i měsíc, kde jsem dosáhl dobrých výsledků při kombinaci s velkým dalekohledem. Mám na to i speciální nástavec a upřímně, konkuruje to i zrcadlovce (též s ní fotím a je dýchavičná). Budu rád za každou informaci a zkušenosti. O KeyOne (té lepší verzi) vážně uvažuji, ale toto je pro mě dost důležitá informace. Je někde demo té aplikace na focení? Díky

liborse
BB Registrovaný
BB Registrovaný

Re: Noční focení s Keyone

od liborse » stř 06. pro 2017 10:13:44

Ještě dodám, že partnerka má Priv a je to báječný telefon, nicméně těch možností manuálu by to mohlo mít více.

Bruca
BB Expert
BB Expert
Typ mobilního telefonu: BB Passport SE

od Bruca » čtv 07. pro 2017 9:12:01

chtěl bych vidět mobil, co konkuruje zrcadlovce :-)))
to musí mít člověk se zrcadlovkou totálně volšový ruce a fotit všechno na zelený foťáček :-D
BB Passport SE, 10.3.3.3057
BB 9780, v.6.0.0.666
BB Q5, 10.3.3.3057

liborse
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od liborse » čtv 07. pro 2017 9:55:49

Díky za vyjádření se k tématu. :bigsmile: Nicméně nesouhlasím. Já dokáži vyfotit telefonem i vzdálenou mlhovinu v barvě. S telefonem. Se zrcadlovkou je to horší. Mě, fakt mě podobné názory štvou. Z telefonu je ostrá skoro každá fotka, to u zrcadlovky ne. Jo, mám ji jen rok, učím se, zejména fórum hvězdy, ale ta světelnost 2,3 je hrozná. :biglaugh:

peter34
BB Maniak
BB Maniak
Typ mobilního telefonu: BlackBerry KeyOne

od peter34 » čtv 07. pro 2017 14:56:06

Hm, takže svetelnosť 2.3 na APS-C je hrozná a svetelnosť 2.0 na pidičipe 1/2.3" je OK?? Vážne?
BlackBerry Classic BlackBerry KeyOne

liborse
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od liborse » čtv 07. pro 2017 16:15:28

Jako jo, chápu vás. Ale u těch mobilů je šílený vývoj, a já prostě myslím, že předeženou zrcadlovky. Asi ne duálním fotoaparátem, ale přicházejícími technologiemi. Četl jsem o celé sadě čoček, která hravě překoná i optiku zrcadlovky. Nechme se překvapit. Já si také nemyslel, že se ujmou větší displeje a navíc v barvě. Světelnost je hodně důležitá a na velikosti čipu mi nezáleží. Mobil mi produkuje v mém specifickém použití lepší fotografie. Mám velký dalekohled s malou čočkou. Pomocí nástavce k němu dám telefon a fotím Měsíc, mlhoviny, Jupiter atd. Nádherné barvy, vykreslení. No a pak zrcadlovka - tam je to bez šance - moc obří objektiv. A jo, řeším to nově t-kroužkem, ale nejsem úplně spokojen s kvalitou. Jo, je to všechno optika, ale vyřazení objektivu mě štve - přicházím o zoom, ostření atd., navíc otvírám zrcadlovku vnějším vlivům a to se mi 2x nelíbí. Ok, tak tam dám barlowovy čočky, ale pak se zvýší zrnitost. Jo jasně, zrcadlovka má super hloubku, ale to já tak úplně nedocením. To je super na portréty a tak. Já primárně fotím oblohu. Jestli máte zájem, dám vám sem pár fotek, abyste konečně pochopil, že já to myslím smrtelně vážně. ;)

To je vám tak zatěžko mrknout na svůj Keyone (jinak nevím, proč byste sem psal), jestli ty možnosti má? Myslel jsem, že když napíši na toto fórum, někdo se na ten sw podívá, když já nemám šanci jej otestovat. A víte, tohle mi vadí, ta neochota na fórech. Já byl jednu dobu silně aktivní okolo linuxové komunity na fóru a nikdy mi nebylo zatěžko odpovědět. I když to byla totální lama. Byl jsem hrdý na to, že i já laikům mohu pomoci. Pokud pro mě nemáte nějakou zajímavou informaci, asi už nepište. Díky. ;) Mír.

Takhle mám pocit, že kolem BB jsou jen povýšenci. To mě mrzí.

peter34
BB Maniak
BB Maniak
Typ mobilního telefonu: BlackBerry KeyOne

od peter34 » pát 08. pro 2017 17:16:11

Nuž to si mal hneď napísať, že k tomu pripájaš hvezdársky ďalekohľad, to je iné, som rozmýšľal ako si tie hviezdy fotil. Čo sa týka K1 tak sa dá v manuálnom režime nastaviť čas uzávierky, ISO a WB. Snáď ti moja odpoveď pomohla.
BlackBerry Classic BlackBerry KeyOne

liborse
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od liborse » pát 08. pro 2017 18:09:56

Díky moc, to jsem potřeboval vědět. :)