Blackberry Key One - kde koupit s QWERTZ ?
Diskuze ohledně ostatních zařízení BlackBerry®

linnuxx
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Nokia E5-00

Blackberry Key One - kde koupit s QWERTZ ?

od linnuxx » stř 09. srp 2017 23:24:39

Dobrý den,

mám vážný zájem o koupi telefonu BB Key One. Chtěla bych na něj přejít z Nokie E5-00, na které mi nefunguje internet. V ČR se BB prodává pouze verze s QWERTY klávesnicí, já bych ale chtěla QWERTZ verzi (na tuto klávesnici jsem zvyklá jak z pc, tak za 7 let používání Nokie). Našla jsem jen velmi málo informací o tom, kde tento telefon sehnat - prý v Německu nebo na Slovensku. Nicméně se tam osobně asi nedostanu. Chtěla jsem telefon objednat z německého Amazonu (amazon.de), ale tam píší, že nedováží do ČR.

Poradíte mi, prosím, jak si BB Key One s QWERTZ sehnat? Byla bych ráda, kdyby mi tam pak šla čeština, česká sim karta, LTE internet, prostě vše stejně, jako kdybych kupovala v ČR. Jsem si vědoma, že záruka tu nebude, ale to nevadí, pokud to bude e-shop, tak ten většinou nemá problém se zárukou na dálku. Telefon sháním narychlo; pokud by mi někdo mohl poskytnout detailnější informace nebo zkušenosti, prosím o kontakt do soukromé zprávy, mohla bych zavolat a prodiskutovat to (rychlejší způsob).

Děkuji. Jana

Zigac
BB Nováček
BB Nováček
Typ mobilního telefonu: BB Keyone

Re: Blackberry Key One - kde koupit s QWERTZ ?

od Zigac » čtv 10. srp 2017 21:35:14

mediamarkt.de, vyzvednuti v krame, co nejbliz hranic (heidenau pred drazdanama)
cyberport.at, vyzvednuti na pobocce ve vidni v City Gate obchodaku (vypadovka na Viden)
amazon.de - tady je docela zvlastni, ze nyni vubec nemaji a neprodavaji z vlastnich zasob, coz pred par tydny delali a soucasne posilali do Cr. Ty ostatni nabidky jsou proste jako ebay od ruznych prodejcu. Aby to bylo primo od Amazonu musi to byt oznaceno jako "prime" seller tusim.
kazdopadne vse, co pozadujete tak to bude umet. Ja kupoval v te Vidni a soucasti baleni byl i strucnej manual v cestine. Osobne bych doporucil kvuli zaruka pockat na ten amazon.de. Mne prestal fungovat dotykovy senzor klavesnice a reklamace je sice mozna, ale slozita. Pres Amazon verim bude jednodussi
BB Keyone (qwertz)

Zigac
BB Nováček
BB Nováček

od Zigac » pát 11. srp 2017 14:22:15

koukám, že je to zpět přímo od amazonu.de, ale není skladem
https://www.amazon.de/gp/offer-listing/ ... gible=true
BB Keyone (qwertz)

linnuxx
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Nokia E5-00

od linnuxx » ned 13. srp 2017 0:50:19

Dobrý večer,

děkuji za rychlou odpověď a za odkaz na Amazon.de. Odkaz jsem si prohlížela, je to opravdu prime seller. Zaráží mě doba odeslání od 1 do 2 měsíců, ale to bude tím, že není skladem, jak jste psal. Ale jsem ráda, že opět posílají do ČR, protože bych si sama pro telefon za hranice nezajela, a nevím o nikom, kdo by mě tam odvezl. Navíc si myslím, že je výhodnější ten Amazon, navíc i kvůli možnosti vrátit zboží do 14ti dnů od koupě přes internet.

Mohla bych se ještě prosím zeptat na nějaké doplňující informace o přístroji?

1) Když bude telefon koupený v Německu, klávesnice bude stejná jako z ČR? Samozřejmě bude QWERTZ, ale myslím, jestli se nebudou ostatní znaky lišit (jestli nejsou třeba přizpůsobené pro německý trh)?
2) Jak je to s rozlišením displaye a poměrem stran? Slyšela jsem, že některé aplikace pro Android mohou mít problém s poměrem stran (4:3 oproti klasickému 16:9), že se nemusí zobrazit celé nebo naopak mohou být menší.
3) Dá se s telefonem psát, když ho člověk otočí v rukou na šířku? Všimla jsem si, že to uživatelé s běžnými dotykovými telefonu dělají (otočí na šířku, aby měli větší obraz, a píší). Jak je to tedy u Key One, když je klávesnice zabudovaná? Dělá se to také?
4) Můžu na telefonu psát sms zprávu tak, že budu text diktovat do mikrofonu? Moje maminka dostala levný Lenovo telefon, a dnes přišla na to, že to její telefon umí.
5) A poslední věc (která mi prozatím brání ve finální koupi telefonu). Není telefon moc těžký? Jak se s ním pracuje, když má hmotnost 180 g? Přeci jen je hmotnost vyšší než u jiných zařízení na trhu (myslím telefony o běžné velikosti, ne phablety). Já svůj současný telefon používám hlavně na psaní sms zpráv (každý den hodně dlouhé zprávy) a na volání (běžně min. hodinu nebo dvě denně). Bojím se, aby mi hmotnost telefonu nevadila při volání. Napadlo mě, že jsou možnosti, jak to řešit - sluchátka s mikrofonem na volání, nebo handsfree. Co si o tom myslíte?

Byla bych nejraději, kdybych mohla vzít telefon do ruky (kvůli hmotnosti) a vyzkoušet si ho. Přeci jen oproti mé staré Nokii E5-00 to bude velká změna, tak bych nechtěla koupit něco, co mi bude způsobovat potíže při volání a psaní. Zkusím ještě na internetu sehnat někoho, kdo telefon má, nebydlí moc daleko ode mě a byl by ochotný mi telefon ukázat.

Zigac
BB Nováček
BB Nováček

od Zigac » ned 13. srp 2017 12:50:51

ad 1) je to ok, nic specialniho, proste standardni qwertz verze, ktera se tu prodavala i na predchozich telefonech
ad 2) aplikace v pohode, pouze pro sledovani videa pri otocenem telefonu je obrazovka mensi, ale bez problemu pro koukani, displej je uz proste dostatecne velky
ad 3) ano da, ale je to nesmysl. Lidi si dotykace otacej pro psani v tomhle modu, aby se jim lepe psalo, BB od toho ma hw klavesnici
ad 4) diktovani to ma, ale nepouzivam to, tak nevim, radeji at doplni nekdo jiny
ad 5) vyzkouset muzete v Praze v ShopBlackberry na Vinohradech. Maji qwerty verzi k dispozici. Mne to nijak nevadi a ani mi to neprijde
BB Keyone (qwertz)

Bruca
BB Expert
BB Expert
Typ mobilního telefonu: BB Passport SE

od Bruca » úte 15. srp 2017 13:31:32

problém s dopravou by mohlo vyřešit třeba toto: https://www.mailboxde.cz/
BB Passport SE, 10.3.3.3057
BB 9780, v.6.0.0.666, BB Q5, 10.3.3.2205, Vodafone