Android : BB a ostatné mobily
Potřebujete pomoct? Nevíte si s něčím rady? Tato sekce je pro Vás.

milans19
BB Pokročilý
BB Pokročilý
Typ mobilního telefonu: BB Passport

Android : BB a ostatné mobily

od milans19 » úte 02. říj 2018 15:08:21

Ahojte,

aké sú softwarové výhody android BB mobilov od mobilov od ostatných výrobcov? Je možnosť si soft vychytávky od BB nainštalovať do ostatných android mobilov ? Alebo existujú iné rovnocenné riešenia od iných výrobcov, resp tretích strán, napr. v podobe luncherov? Keďže sa pomaly blíži definitívny koniec podpory BB10 OS, zisťujem nové info. Vďaka.
BB Passport
BB Q5 -ex
BB Curve 9320 - ex

oskar42
BB Nováček
BB Nováček
Typ mobilního telefonu: Z10

Re: Android : BB a ostatné mobily

od oskar42 » úte 02. říj 2018 16:22:41

BB aplikácie ako sú Hub, launcher, kalendár, poznámky, úlohy, správca hesiel, vyhľadávanie v telefóne idú nainštalovať cez platenú aplikáciu BB Hub+ (platí sa 1€ mesačne). Druhá možnosť je inštalácia cez BB manager od autora Cobalt. Cez túto možnosť idú doinštalovať aj aplikácie Notable a klávesnica.

Odoslané z SM-N950F pomocou Tapatalku

milans19
BB Pokročilý
BB Pokročilý

od milans19 » úte 02. říj 2018 16:39:23

OK, dik. Dobrá správa. Cobaltovi sa platí nejaká platba ? Dávam prednosť jednorázovej platbe pred mesačnou platbou.

A porovnateľné riešenia od ďalších tretích strán ?
BB Passport
BB Q5 -ex
BB Curve 9320 - ex

BBPepek
BB Pokročilý
BB Pokročilý
Typ mobilního telefonu: BlackBerry Passport

od BBPepek » úte 02. říj 2018 21:42:34

Ahoj, není to urážka ale to ti Passport moc dlouho nevydržel :)
Máš už favorita v androidu?

Co jsem já přemýšlel, tak android i možná přežiji ale klávesnice je pro mě zatím zásadní, takže BlackBerry je jediná volba.
Ale co jsem si říkal, tak budu asi čekat na podobný tvar jako je Passport, hlavně klávesnice. Hodně jsem si na 3-řádkovou klávesnici.

Ale, stále razím to, že bych chtěl Passport používat jak nejdéle půjde.
My second BB :bigsmile:
BlackBerry Passport
Ex:BlackBerry Playbook & BlackBerry Bold 9900 + m.Bank/Bis

Přítelkyně
BlackBerry Z10 LTE (version) - přechod z androidu a nadmíru spokojená :smile:

milans19
BB Pokročilý
BB Pokročilý

od milans19 » úte 02. říj 2018 21:58:36

Ahoj, práveže ho budem používať až do ukončenia oficiálnej podpory, teda do konca roku 2019. Tieto info zbieram, aby som si vytvoril aspoň hrubú predstavu. Ale už sa asi nebudem brániť ani dotykacom. K2 je drahý a K2 LE je bez dotykovej klávesnice. Apple nie, už len preto, že im úplne dr.e čo pýtajú za svoje stroje. Android asi ano, aj keď má štve, že sa vyrábajú väčšie a väčšie lopaty. Preto sa chcem pomaličky oboznamovať s droidom. Takže na Passport som nezanevrel. Aj keby som radšej prijal, keby mal max. šírku 8 cm. Je to fajn stroj a súčasne veľký fešák.
BB Passport
BB Q5 -ex
BB Curve 9320 - ex

alexnoc
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: KeyOne black edition

od alexnoc » ned 14. říj 2018 9:50:31

Jestli čekáš na konec roku 2019, tak tou dobou v pohodě koupíš za pár korun Key2. Já jsem koupil BlackBerry KEYone Black Edition v prosinci 2017 za 17K a dneska už jsou na bazarech se zárukou od 8K a to neuběhl ani rok. Navíc pokud nepotřebuješ tu novou klávesu, nebo diskutabilní kvality fotoaparátu, tak KEYone ve verzi BE je za ty peníze co se dá teď sehnat super volba. Pro mě key2 nedává smysl, takže až teoreticky nějaký key3. Navíc key2 vypadá tak nějak nudně proti jedničce.
Mimochodem jaký je život s Passportem dneska? Je to bez bolesti? Jede navigace a messengery? Já mám opačný problém přemýšlím o návratu na BlackBerry 10, dokud android neudělá nějakou použitelnou verzi, kde nebudu mít pocit, že jsem v komfortu užívání udělal cca 8 let zpět. Oproti iOS je to o kousek lepší, ale pořád nechápu, že tyhle dvě zlosti ovládly trh a nesrovnatelně lepší systémy od BlackBerry (7.1 a 10) jsou po smrti.

Odesláno z mého STV100-3 pomocí Tapatalk

milans19
BB Pokročilý
BB Pokročilý

od milans19 » ned 14. říj 2018 22:01:00

Passport mi plne postačuje. Navigáciu používam Navigon, u ktorého podpora konci do 2 rokov, žiaľ,, upravený Sygic alebo Mapy od Google, nejaké chránené messengery, počasie Klára a ešte pár App z GP. inak ostatne z BBW. Podpora pre Android 4.3. je ešte OK.
BB Passport
BB Q5 -ex
BB Curve 9320 - ex

milans19
BB Pokročilý
BB Pokročilý

od milans19 » ned 14. říj 2018 22:05:41

Ten problém s foťákom na Key2 je hardwerovy alebo softwerovy problém? Key2 sa mi inak paci viac ako Key1. Nedostatočné zobrazenie pri multimediach miest zniesť, ale pri foťáku už asi nie.
BB Passport
BB Q5 -ex
BB Curve 9320 - ex

alexnoc
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od alexnoc » ned 14. říj 2018 22:58:32

Diskutabilní kvalitu foťáku jsem myslel, že v porovnání s Keyone mi nepřišel přesvědčivě "lepší". Key2 sem měl zrovna v týdnu v ruce a byl sem právě zklamaný. Většinou člověk reaguje vlažně na fotky, a na živo je pozitivně překvapen. Tak tady jsem byl nadšený z fotek a na živo sem byl překvapen jak fádně vypadá, ale tohle je samozřejmě subjektivní. :)
Já právě aktuálně po aplikačním boomu "zkusit vše" sem si dělal průřez, co vlastně opravdu používám, a používám vlastně jen mail, web, počasí, messenger, skype, whatsapp, instagram, MS office (což blackberry zastane s docs to go), navigaci, jízdní řády, foursqure, hp smart tiskárnu a nějaké bazoš aplikakce, jako bazoš, aukro, sbazar,.. a občas Simcity :D. Mobilní banku nepoužívám, protože patřím k lidem, kteří tomu na androidu nevěří ani pod záštitou blackberry :D Tedy předpokládám, že i když je většina mých aplikací spíše z google play, tak by na Passportu mohly být stále spustitelné - ne?
Mimochodem babičce jsem koupil Blackberry Torch 9810 a byl sem překvapen, jak skvělý ten systém je. Škoda že na něj už nefungují alespoň whatsapp a messenger, jako druhý telefon bych ho bral všemi deseti. Dokonce mě překvapilo jak mě vůbec nijak neomezoval na dnešní poměry malý displej. Škoda no.

peter34
BB Maniak
BB Maniak
Typ mobilního telefonu: BlackBerry Classic

od peter34 » pon 15. říj 2018 14:47:03

Android aplikácie sú celkom dobre spustiteľné, ale len na Passporte. Na Classicu, Q10, Q5 a pod to nie je bohviečo, na vine je už predsa len slabší HW.
BlackBerry Classic BlackBerry KeyOne

milans19
BB Pokročilý
BB Pokročilý

od milans19 » pon 15. říj 2018 19:21:11

Ale musí ísť o aplikácie podporované len do verzie Android 4.3.
BB Passport
BB Q5 -ex
BB Curve 9320 - ex

BBPepek
BB Pokročilý
BB Pokročilý

od BBPepek » čtv 18. říj 2018 20:25:02

Passport je dle mého názoru stále plně funkční. Co se týká aplikací, tak Messenger funguje z GP, WA také ale Skype mi nejede, nehrotím, nepotřebuji.
Počasí také nepoužívám.

V práci schytávám sice posměch, že mám špatný telefon, kde nejde nainstalovat spousta hovadin z GP ale když jsem poslal pozvánku do kalendáře tak se kolegovi na androidu nedala sama do kalendáře a navíc nešel spustit ani přiložený pdf soubor.

No, potom tedy nevím kdo má špatný telefon.
Za mě má Passport jednu velikou výhodu, a to je klávesnice.
Přechod na android zatím neplanuji čekám až bude nějaký telefon podobný Passport a hlavně až bude nějaký theme pro android, který plně napodobí OS10.

Ostatně stejně nechápu, proč BB nedá vlastní nástavbu vzhledu BB.

Odesláno z mého Passport pomocí Tapatalk
BlackBerry Passport

Přítelkyně

alexnoc
BB Registrovaný
BB Registrovaný

Re: RE: Re: Android : BB a ostatné mobily

od alexnoc » čtv 18. říj 2018 22:22:35

BBPepek píše:Passport je dle mého názoru stále plně funkční. Co se týká aplikací, tak Messenger funguje z GP, WA také ale Skype mi nejede, nehrotím, nepotřebuji.
Počasí také nepoužívám.

V práci schytávám sice posměch, že mám špatný telefon, kde nejde nainstalovat spousta hovadin z GP ale když jsem poslal pozvánku do kalendáře tak se kolegovi na androidu nedala sama do kalendáře a navíc nešel spustit ani přiložený pdf soubor.

Přechod na android zatím neplanuji čekám až bude nějaký telefon podobný Passport a hlavně až bude nějaký theme pro android, který plně napodobí OS10.

To taky nechápu, android samotný je ergonomicky největší sračka na trhu, bohužel. Tedy že BlackBerry přijde s něčím víc než jenom s kalendářem a klavesnicí (hub nepočítám, je sice na možnosti androidu dobrý, ale vedle BlackBerry os na hovno). Nicméně pokud člověk musí volit mezi applem a androidem, tak je volba androidu od BlackBerry nejmenší zlo. Měl jsem iPhone a to bylo vážně k vzteku. Filosofie ovládání systému, možnost nahrávání souboru do telefonu, iOS klavesnice, mailový klient a tak bych mohl pokračovat donekonečna - nepoužitelné. A víte proč Skype nejede? Ten je pro mě zrovna dost důležitý.

BBPepek
BB Pokročilý
BB Pokročilý

od BBPepek » pát 19. říj 2018 21:48:29

Tak po dlouhé době jsem vyzkoušel skype a je funkční. Jestli posílá oznámení do HUB nevím ale funkční je.
Na začátku hlásí chybu google play ale stačí kliknout vedle a hláška zmizí.

BlackBerry Passport

Přítelkyně

oskar42
BB Nováček
BB Nováček
Typ mobilního telefonu: Z10

Re: RE: Re: RE: Re: Android : BB a ostatné mobily

od oskar42 » úte 23. říj 2018 8:54:48

alexnoc píše:
BBPepek píše:Passport je dle mého názoru stále plně funkční. Co se týká aplikací, tak Messenger funguje z GP, WA také ale Skype mi nejede, nehrotím, nepotřebuji.
Počasí také nepoužívám.

To taky nechápu, android samotný je ergonomicky největší sračka na trhu, bohužel. Tedy že BlackBerry přijde s něčím víc než jenom s kalendářem a klavesnicí (hub nepočítám, je sice na možnosti androidu dobrý, ale vedle BlackBerry os na hovno). Nicméně pokud člověk musí volit mezi applem a androidem, tak je volba androidu od BlackBerry nejmenší zlo. Měl jsem iPhone a to bylo vážně k vzteku. Filosofie ovládání systému, možnost nahrávání souboru do telefonu, iOS klavesnice, mailový klient a tak bych mohl pokračovat donekonečna - nepoužitelné. A víte proč Skype nejede? Ten je pro mě zrovna dost důležitý.

Ergonómiu systému je možné primerane nastaviť napríklad využitím vhodného launcheru. Tie ponúkajú množstvo nastavaní včítane ovládania gestami. OS10 to síce nebude, nakoľko ten bol od základu postavený na gestách, ale dá sa to v pohode prežiť a je to len a len o zvyku.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

alexnoc
BB Registrovaný
BB Registrovaný

Re: RE: Re: RE: Re: Android : BB a ostatné mobily

od alexnoc » úte 23. říj 2018 10:12:24

[quote="oskar42"][quote="alexnoc"][quote="BBPepek"]
Zvyknout se sice dá na cokoli, ale je škoda, že některé rozumné věci zanikají a nesmysly trvají. Ergonomie není pouze o gestech. U Androidu je to především debilita veškerého kontextového menu aplikací v horní liště. Hamburger menu, nebo trojtečka jsou nahoře. Blackberry 10 mělo kontextové menu v dolní liště. Windows Phone mělo kontextové menu v dolní liště. Android navrhovali duševní mrzáci. Nicméně zeptám se - existuje tedy launcher, který by toto uměl řešit? A existuje kromě Blackberry launcheru, nějaký další, který by uměl plnohodnotně pracovat s HW klávesnicí a jejími fičurkami? Protože jsem jich několik zkoušel a vždycky něco nefunguje. Buď mi nešel dotyk, nebo mi nešlo vyhledávání pomocí zadávání, nebo mi nešly klávesové zkratky. Takže jsem se vždycky musel vrátit na standardní launcher, kde mě sice štve ergonomie, ale zůstaly mi výhody HW klávesnice. Android umí nabídnout oproti BB spoustu možností personalizace, ale neumí kvalitně nabídnout základní potřeby, které nabízí BB10, což je podivuhodné v roce 2018, ale zatím je to bohužel tak.

BBPepek
BB Pokročilý
BB Pokročilý

od BBPepek » úte 23. říj 2018 11:26:49

Plně s tebou souhlasím. To je přesně ono, co mi na androidu hodně vadí.
Ale již nějaké aplikace využívají novy vzhled, kde menu je dole. Což značně ulehčuje práci.

Kdybych netrval na HW klávesnici, tak android zatím nikdy. Zkusil bych ubuntu touch.

Ale HW klávesnice je pro mě zásadní. Proto zatím Passport (jak to půjde) a potom se uvidí. Zatím mě Passport v ničem neomezuje.

BlackBerry Passport

Přítelkyně

alexnoc
BB Registrovaný
BB Registrovaný

od alexnoc » úte 23. říj 2018 11:58:06

Já chtěl ještě ze zvědavosti zkusit koupit Xperii X a nacpat do ní Sailfish, jestli už je to použitelné. Ale zatím čekám, až se mi vrátí keyone z druhé reklamace, což přečkávám na Privu, což mě právě už chvíli vede k vyzkoušení návratu na OS10. Tak uvidíme, jestli mi padne do oka nějaký pěkný passport někde.
Mimochodem Priv je na Android velice slušné zařízení, ale nemusím připomínat nesmysl, kterého jsou tady plné diskuse - HW klávesnice je qwerty, ale SW je qwertz. HW nejde přemapovat vůbec a SW krkolomně. No jo no. Když si "masa vybere hrdinu", tak to vždycky stojí za to.

milans19
BB Pokročilý
BB Pokročilý

od milans19 » úte 11. pro 2018 0:33:42

Funguje Vám na Passporte navigácia Waze a ak áno, ktorá verzia ? Poslednú dobu mám s tým problém. Aj keď sa spustí, nestiahne mapy a nenaviguje. Inak sa mi zdá, že Waze je veľký žrút baterky.
BB Passport
BB Q5 -ex
BB Curve 9320 - ex

BBPepek
BB Pokročilý
BB Pokročilý

od BBPepek » stř 12. pro 2018 17:40:19

Waze mi na Passportě nikdy korektně nefungoval.
BlackBerry Passport

Přítelkyně