Z telefonního seznamu mizí kontakty, divné chování telefonu
Informace o verzích OS pro BlackBerry® a zkušenosti.

petrp
BB Registrovaný
BB Registrovaný
Typ mobilního telefonu: Nokia 6230i

Z telefonního seznamu mizí kontakty, divné chování telefonu

od petrp » stř 22. úno 2017 21:11:55

Mám Blackberry Classic. Používám aktuální software - vždy aktualizuji Blackberry OS. Už jsem i na radu telefon resetoval a znovu vše instaloval.

Co se občas děje:

1. Někdo volá, já zmáčknu zelené tlačítko a hovor se vypne, místo aby se přijal.

2. Mám nastaveno v takovém tom horním "úvodu", kde jsou obdélníčky u zvonečku Oznámení nastavím jiné vyzvánění (např. Tichý). Někdo mi zavolá a po ukončení hovoru kouknu a vyzvánění se samo přenastaví na defaultní (tj. Normální)

3. Stává se, že se nejde připojit na internet (v Nastavení Wifi klikám prstem na položku Wifi a nejde rozkliknout), musím telefon restartovat, aby internet začal fungovat, protože telefon se nechce připojit ani sám ani manuálně.

4. Úplně nejvíc mě ale štve, že mi samy od sebe mizí telefonní kontakty z telefonního seznamu. Mám v Kontaktech jen asi 100 kontaktů, a mnoho jich podivně zmizelo. Neumím si to vysvětlit. Určitě nemohlo dojít k vymázání kontaktu, ale musí být nějaká softwarová chyba, která mi náhodně některé kontakty maže. Takto mi už zmizel kontakt i na manželku, matku, ale samozřejmě i na jiné lidi.

Kamarád mi říká, že taky měl Blackberry a měl s ním podobné problémy, tak ho vyhodil a koupil si nějaký supermoderní Samsung. Mám ho vyhodit. Ale mě vyhovuje, že má Blackberry jako jediný smartphone tlačítka, beztlačítkové telefony mi ergonomicky nevyhovují, měl jsem HTC a špatně se mi na něm psalo, tlačítka jsou velkou výhodou, nechtěl bych se Blackberry zbavovat. Máte nějaký nápad, co se děje?

peter34
BB Maniak
BB Maniak
Typ mobilního telefonu: BlackBerry KeyOne

Re: Z telefonního seznamu mizí kontakty, divné chování telefonu

od peter34 » čtv 23. úno 2017 13:05:52

Určite by som obnovil OS cez BB link, prípadne nahral cez autoloader najnovší leak a neobnovoval zálohu. Toto rozhodne nie je štandartné správanie BB.
BlackBerry Classic BlackBerry KeyOne