Hlavní Novinky, Powered by Android

Spekulace: obdrží BlackBerry KEY2 a KEY2 LE ještě nějaké aktualizace?

Smartphony BlackBerry KEY2 a KEY2 LE jsou aktuálně těmi posledními, které nesou logo ostružinového výrobce, a bohužel nic nenasvědčuje tomu, že by se na tom mělo i do budoucna cokoliv změnit. V případě dražšího KEY2, uvedeného na trh v létě 2018 se už kruh pomalu uzavírá, mladší KEY2 LE je na trhu od podzimu stejného roku. Už řadu měsíců jsme ale ani na jednom z těchto smartphonů neviděli žádné bezpečnostní aktualizace.

Oba modely běží v tuto chvíli na firmwaru s označením ACI448, který obsahuje bezpečnostní aktualizace systému Android vydané pro prosinec 2019. Pravidelné měsíční aktualizace tak mají v tuto chvíli již tříměsíční okno, a to bez jakéhokoliv vyjádření výrobce. Popravdě – mnozí jakékoliv budoucí aktualizace odpískali s oznámením o ukončení spolupráce mezi BlackBerry Limited a čínským konglometárem TCL (psali jsme), nyní se ale ukázala poslední, možná trochu marná špetka naděje, že telefony přece jen ještě nejsou ze strany výrobce odepsané.

Na fórech CrackBerry, poslední dobou zejících prázdnotou, se nedávno objevilo zajímavé téma. Uživatel s přezdívkou Paulelmar18 v něm tvrdí, že bychom se na přelomu března a dubna „měli“ dočkat kumulativní bezpečnostní aktualizace, která kromě nových březnových záplat doplní i orpavy z vynechaných dvou měsíců (leden, únor). Výrobce prý navíc údajně i počítá s poslední aktualizací orientačně v létě tohoto roku.

One more thing from the random blogger.

Here on CrackBerry, we’re always told that there will be no further security updates for the KEY2 and KEY2LE models. To be honest, I’ve been assuming this for the last few weeks. However, I wanted to get an official statement or a binding statement from TCL about this and so I took some special, legal steps.

However, the result is not as negative as I expected, on the contrary, the answer will surprise us all:

A security update is planned by TCL for the end of March, which will include the Google patches up to and including March.

Paulelmar18, CrackBerry Forums

V každém případě – pokud se stane skutečností – půjde o čistě bezpečnostní záplaty. Android 9 Pie na zařízení už bohužel skutečně nedorazí.

Celé téma (anglicky) je na poměry typicky zcela prázdných diskusí na CrackBerry poněkud zajímavé. Paulelmar18 v něm zmiňuje, že TCL údajně vyvinulo a připravilo do výroby jak nástupce tlačítkového modelu KEY2, tak celodotykového Motion. Tvrdí, že měl dokonce možnost se s přístrojem setkat. Vše ale údajně vyšlo vniveč, když se TCL nedokázalo domluvit s držitelem licence, kanadským BlackBerry. O paličatosti a tvrdohlavosti ostružiny z Waterloo již bylo řečeno či napsáno mnoho, údajně zcela připravené smartphony, které nikdo z nás neviděl ale zůstanou tím tajemným: „Co by, kdyby…?“

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

6 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..