BlackBerry & Android Návody

Řešíme nepřesné nastavení hlasitosti přes Bluetooth (nejen) v BlackBerry s Androidem

Pokud jste si ke svému smartphonu BlackBerry s Androidem přikoupili bezdrátová sluchátka či přenosný reproduktor, dost možná jste si všimli chyby v ovládání hlasitosti.

Mnoho uživatelů smartphonů s Androidem se po připojení k bezdrátovým sluchátkům či reproduktorům setkalo s tím, že je v zařízení nemožné jemně ovládat hlasitosti. Projevuje se to tím, že sluchátka či reproduktor hrají zkrátka buď příliš potichu, nebo moc nahlas. Uživateli tak připadá, jako by chyběla „optimální“ hlasitost, jakýsi zlatý střed.

Dotčené bývají nejčastěji bezdrátové Bluetooth reproduktory Harman Kardon, tedy i zařízení JBL, které pod HK patří (modely Flip, Charge, Extreme). Na internetu lze ale dohledat i další případy.

Tato vlastnost se bohužel týká velkého množství zařízení s Androidem. Některé značky mají Bluetooth optimalizované tak, že se tento problém neprojevuje, to ale bohužel není příklad BlackBerry.

Řešení je otázkou několika kliknutí

Naštěstí je řešení této nepříjemnosti otázka pár chvil. Text je psaný pro BlackBerry s Androidem 8.1 Oreo (KEYone, Motion, KEY2 a KEY2 LE), pro starší modely je postup podobný.

  1. Nejprve je třeba povolit Vývojařská nastavení systému. Jděte do hlavního menu > Nastavení > Systém > Informace o telefonu. Na konci seznamu je položka Číslo sestavení. Opakovaně na ni klikejte, dokud na displeji nevyskočí hláška „Nyní jste vývojařem“. Telefon po vás může chtít také zadat PIN kód, potvrďte jej.
  2. Vraťte se o krok zpět do menu Systém, a zvolte nově zobrazenou položku Pro vývojaře.
  3. Sjeďte seznamem nastavení níže. Nepřepínejte nic, čemu nerozumíte. Asi v polovině seznamu naleznete volbu Zakázat absolutní hlasitost. Tu zapněte (přepínač v pravé části obrazovky zezelená).
  4. Připojte se k vašemu reproduktoru či sluchátkům. Ovládání hlasitosti by už mělo být výrazně přesnější.

Drobnou nevýhodou řešení je, že přijdete o tu úplně nejvyšší hlasitost při bezdrátovém přehrávání obsahu. Pokud by vám chyběla, můžete přepínač vždycky zase přepnout zpět.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

1 Comment

  1. Mňa by tiež zaujímalo ako dosiahnuť toho, že keď pridávam tlačítkom hlasitosť zvonenia, aby sa menila spolu s tým aj hlasitosť upozornení. Nejaký čas mi to takto fungovalo, a už to nejde. Nejako sa to “oddelilo” od seba a už sa mi to nijako nepodarilo dať naspať. Mám BBKey One.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..