Hlavní Novinky, Powered by Android

Nečekané. BlackBerry uvolňuje zářijovou bezpečnostní záplatu pro BlackBerry KEY2 a KEY2 LE

Asi ani slepému neuniklo, že kolem smartphonů BlackBerry se momentálně příliš neděje, kulantně řečeno. Ačkoliv jsme se dočkali slibu o připravovaných modelech pro rok 2021, vše je zatím pouze v rovině očekávání a o vlastních přístrojích nevíme vůbec nic. Vakuum, které v dění ostružinového výrobce ještě nějakou dobu potrvá ovšem protnula nečekaná aktualizace modelů BlackBerry KEY2 a BlackBerry KEY2 LE.

Je tomu skutečně tak. Kolegové na webu CrackBerry informovali o právě uvolňované aktualizaci firmwaru s označením ACS702. Ta z pohledu funkcí nepřináší nic nového, potěší ale ty, kteří dbají na bezpečnost svých dat – přináší totiž zářijovou bezpečnostní aktualizaci systému Android 8.1 Oreo. Pokud by vás blíže zajímalo, jaké trhliny v systému opravuje, lze jako vždy nahlédnout do Android Security Bulletinu.

Zároveň se jedná o vskutku pozoruhodný úkaz: v případě modelu BlackBerry KEY2 jde o aktualizaci, která se objevila po více než dvou letech od uvedení na trh. KEY2 neboli „kýta“ se tak řadí po bok BlackBerry PRIV, který toho času obdržel poslední aktualizaci po dvou a půl letech od spuštění prodeje. Ostatní modely se systémem Android přitom dostaly čiště dvouletou bezpečnostní podporu.

Je tedy možné, že se tím BlackBerry skutečně snaží vyplnit dobu do vytouženého příchodu nových zařízení? Věřím, že si nedělám zbytečné iluze!

Previous Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

3 Comments

  1. V to doufám, že se snaží a že si neděláte zbytečné iluze. Po přechodu na iphone vracím SIM zpět do Classicu a čekám…. nechápu že je na dotykáči někdo schopný cokoliv psát :-)

    OT: když koupím BlackBerry Key2/LE na ebay např z Anglie, bude mi u nás fungovat?

    Petr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..