Hlavní Novinky

CES 2020: BlackBerry Mobile opět „představilo“ modely KEY2 a KEY2 LE

BlackBerry Mobile se na CES 2020 právě nepředvedlo.

Letošní ročník veletrhu CES 2020 v americkém Las Vegas přinesl jako každý rok řadu pozoruhodných novinek. Na známém veletrhu spotřební elektroniky bylo možné vidět řadu zajímavých nápadů a vychytávek, od tabletů s ohybnými obrazovkami a ohebné televizory přes všemožné gadgety či nové elektroautomobily.

Svůj stánek si na veletrh přivezli samozřejmě také zástupci čínského výrobce TCL, který v současné době stojí i za výrobou smartphononů s ostružinovým logem. Vystavené produkty vzbudily minimálně mezi fanoušky pozoruhodný zájem: k vyzkoušení nabídl totiž pouze modely BlackBerry KEY2 a KEY2 LE. Ano, smartphony z roku 2018, běžící na dnes již ne právě aktuálním Android 8.1 Oreo.

TCL si je pravděpodobně vědomé, že taková situace minimálně není úplně běžná, a proto je stolek s tlačítkovými telefony schovaný v rohu stánku, aby nepoutal přílišnou pozornost.

Z úst zástupců společnosti se bohužel nikomu nepodařilo získat žádné informace o tom, jak to vypadá s uvedením jakýchkoliv nových modelů. Je tedy otázkou, zdali TCL ve spolupráci s BlackBerry ještě skutečně něco připraví. Dvouletá podpora měsíčních bezpečnostních aktualizací pro BlackBerry KEY2 skončí letos v létě, KEY2 LE bude následovat koncem podzimu. Doufejme, že nás výrobce brzy s něčím novým překvapí…

Tato informace je částečně v kontrastu s tím, že samotná společnost BlackBerry (nikoliv BBMo) v rámci CES 2020 představila mnoho novinek na poli automotive a IoT (více zde).

Previous Article
Tomáš Valenta
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

7 Comments

 1. No, BlackBerry KeyOne, KEY2 a KEY2 LE jsou zařazeny do Android Enterprise Recommended, tzn. výrobce slibuje alespoň tři roky:

  https://www.android.com/intl/en_ca/enterprise/recommended/

  To samozřejmě neznamená, že nemůže poskytnout delší dobu.

  Co znamená toto podivné „představení“, můžeme jen spekulovat. Snad jediné, co lze prakticky vyloučit, je, že nástupce KEY2 je za rohem. Jinak nevíme. Možná se po složitých jednáních BlackBerry s TCL dohodlo, ale další telefon je teprve v plenkách. Možná se nedohodlo, ale řeší to. A možná se definitivně nedohodli, ale nechtějí kazit prodeje současných modelů – což by asi udělali, kdyby tam BlackBerry nemělo naprosto nic.

  1. KEYone a Motion už jsou nějakou dobu bez aktualizací, BBMo je odřízlo přesně po dvou letech. A to navzdory tomu, že oba dva modely spadaly do programu Android Enterprise Recommended. Nedělal bych si velké naděje, že v případě K2/LE to bude jiné.

   1. Hmm. To je zvláštní. KeyOne je stále v seznamu. A podle https://tclota.birth-online.de/#keyone to vypadá, jako by se updaty stále vydávaly, ale ne pro všechny.

    Otázka je, kam pak jít dál, pokud by to BlackBerry zabalilo. U Unihertz Titan bych si asi moc nepomohl se záplatama – nikde jsem nenašel ani slib záplatovat telefon, u starších modelů jsem našel jen zmínky po fórech, že to neřeší. U Fxtec Pro1 jsem našel na jejich fóru příslib kvartálních updatů, radši bych ale měsíční. Klávesnice mi taky nejvíc vyhovuje asi u ostružin, ovladatelná v nouzi i jednou rukou a neořezaná jako na Titanu.

    1. Updaty skutečně stále chodí (nebo alespoň donedávna chodily), ale pouze pro zařízení z distribuce AT&T. Pro jiné bohužel ne.

     Unihertz Titan vnímám jako zajímavou věc, ale za ty peníze podle mě člověk nemůže očekávat nic navíc. Zatím se mi to jeví jako jednorázový projekt, i když na BBUGKS někdo psal, že snad fakticky jakýsi update obdržel.

     Musíme zkrátka doufat, že nás BlackBerry Mobile ještě překvapí.

 2. Pořád čekám na starém BlackBerry Classic že se objeví nějaká novinka od BlackBerry, ale už to vzdávám a vzhledem k tomu že telefon potřebuji už vyměnit budu muset jít bohužel jinam. Ač nerad asi budu muset pořídit iphone..

  1. Pokud jste až dosud vydržel s Classicem, tak bych Vám doporučil počkat do MWC 2020 (24-27. února). Pokud má BlackBerry ještě s něčím přijít, bude to dost možná tam. Samozřejmě tam své novinky představí i další výrobci, tudíž se mi jeví jako dobrá strategie ještě chvíli vydržet, prohlédnout si, co je letos nového, a pak si vybrat z nejaktuálnější nabídky. Těch pár týdnů navíc… :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..