BlackBerry 10 Aplikace, Hlavní Novinky

BBTube je nový nativní YouTube klient pro BlackBerry 10

Do poměrně značně pochmurné nálady kolem smartphonů BlackBerry se znenadání na CrackBerry Forums objevila zmínka o nové aplikaci BBTube. A nejedná se o aplikaci ledajakou: jde o nového YouTube klienta, a ještě k tomu nativně pro operační systém BlackBerry 10!

Uživatel Alexey Gurevski představil svou novou aplikaci v nenápadném vlákně s názvem: „BBTube: Introducing a new YouTube client for BB 10.“ Ta navazuje na své předchůdce v podobě oblíbených klientů SuperTube či FastTube (obě dnes nefunkční, v druhém případě úplně stažené z obchodu BlackBerry World). BBTube je tak vítanou alternativou k zastaralému webovému prohlížeči, ve kterém už není přehrávání YouTube videí žádný med. Aplikace (dle vývojáře napsaná čistě v programovacím jazyce C++, tedy bez použití Android runtime atd.) tak nabízí řadu výhod, které mobilní prohlížeč nemá:

 • stahování videí i pouhého zvuku
 • přehrávání videí na pozadí
 • lepší výkon a odezva oproti pomalému rozhraní v prohlížeči
 • bez reklam či trackování

Nechybí některé běžné základní funkce jako:

 • vyhledávání
 • procházení kanálů
 • volba kvality videa
 • přehrávání videí s věkovým omezením

Uživatel ve svém příspěvku uvádí, že aplikaci vyvíjel především pro svou osobní potřebu. Žádá tedy o pochopení, že řada funkcí úplně chybí: kromě základních věcí jako nabízení videí dle lokality uživatele to jsou např. titulky, komentáře, počet kladných či záporných hodnocení atd. Dále zmiňuje, že se v budoucnu nejspíše pokusí implementovat funkci playlistů či oblíbených videí. Dokonce zvažuje možnost integrace funkce zmenšení právě přehrávaného videa (aby bylo možné videa procházet a přehrávat najednou), doslovně ale zmiňuje, že jde pouze o nápad, a nemá konkrétní odhad, kdy a zda vůbec na tyto plány dojde.

Tak či onak jde o velmi zajímavý počin, který stojí za vyzkoušení. Jedino výraznější vadou na kráse je obtížnější způsob instalace: k dispozici je pouze instalátor ve formátu .bar, což znamená, že aplikaci nainstalujete pouze skrze desktopový nástroj Sachesi. Aplikaci (ve formátu .bar) stahujte v tomto odkazu. Zdrojové vlákno na CrackBerry Forums naleznete zde.

Co na novou aplikaci říkáte? Překvapila vás stejně jako nás?

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

6 Comments

  1. Potesujuca sprava ze bb10 je este v kurze u skalnych userov, classic som musel dat do sufliku kvoli Whatsapu a odosielaniu foto a po roku som skusil WA Busines a napodiv tam to funguje bez ziadnych “crackov”. Ako mobil na hory a tramp uplne idealne. Pokial je podpora ostava doma .

 1. Chce se mi zvracet, když vidím jak jde náš BB do totální čiči. Jak můžou prodávat 3 roky starý kus za 15/16k? Ani Apple nedrží takto patologicky ceny(uváděcí cena na trh vs. cena po 3 letech v %).

  Proč neudělali za rozumnou cenu nějaký enter level model, který i kdyby na něm nevydělávali, alespoň by jim to pomohlo strategicky zvednout počet uživatelů, což by pomohlo udržet BB OS. Více uživatelů, více aplikací a větší jistota, na což by jistě slyšeli zákazníci, takže ve finále by si i zvýšili prodeje dražších kousků.

  No nic, BB OS je dávno fuč, BB přístroje také, TCL už také nic nevytvoří…

  Navrhuji složit se, koupit BlackBerry Limited a co nejdříve vyrazit toho kokota Chena. Případně můžeme počkat až to celý krachne, což bude asi brzy, složit se, koupit to a začít od znova. Nokii a Motorole se to zdá se daří….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..