Novinky

Tip pro knihomoly: vypněte si při čtení na BlackBerry KEY2 podsvícení kláves!

V poslední době jsem si poměrně oblíbil čtení na displeji mobilního telefonu. Papírovým knihám fandím dál, nakonec u mě ale zvítězila pohodlnost: smartphone nosím v kapse všude s sebou, nezabírá místo v batohu a nemusím se bát, poničení, když mi v batohu praskne lahvička s vodou.

Základem pohodlného čtení je dobrá čtečka

Po kratším testování jsem si oblíbil čtečku knih AlReader, kterou všem vřele doporučuji k vyzkoušení, odkaz ke stažení je zde. Kromě nesmírně bohatých možností nastavení mě potěšilo, že lze přecházet na následující stránku stiskem mezerníku. Jiné klávesové zkratky bohužel čtečka nemá. Zkoušel jsem kontaktovat autora aplikace, ten ale nijak nereagoval a je tedy nepravděpodobné, že bychom se dočkali podpory dalších klávesových zkratek.

Během čtení po tmě (samozřejmě s nejnižším nastavením jasu obrazovky a zapnutým nočním režimem) mě ale brzy začalo obtěžovat podsvícení klávesnice a navigačních kláves. Ne, že bych se na knihu nedovedl soustředit, neustálé zhasínání a rozsvěcování klávesnice ale nebylo to, co k dobré knize potřebuji. Řešení je naštěstí velmi snadné, podsvícení navigačních kláves i klávesnice lze úplně vypnout. Jak?

Vypnutí podsvícení kláves v operačním systému Android 8.1 Oreo

  • Jděte do nastavení telefonu > menu Displej > sjeďte níže na položku Jas klávesnice.
  • Odškrtněte volbu Automatická optimalizace jasu podsvícení a posuňte ovladače jasu klávesnice a jasu tlačítek navigace úplně doleva.

Pro úplný klid při čtení doporučuji buď zapnout režim letadlo (který vypne veškerá komunikační zařízení přístroje a doslova jej odpojí od sítí), popř. zapnout alespoň režim nerušit, který úplně ztlumí všechna upozornění, vypne notifikační diodu atd.

V pražském metru se denně setkávám s mnoha čtenáři a nemůžu říct, že by na displeji smartphonu četlo úplně málo lidí. Smartphone BlackBerry KE2 je v tomto ohledu výhodou, s jeho sloní výdrží na jedno nabití se nemůže stát, že by vám v půlce kapitoly došla šťáva.

Co vy? Čtete na svém smartphonu? Máte doporučení na nějaké čtečky či další tipy? Podělte se o ně s ostatními v komentářích!

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..