Hlavní Novinky, Přístroje & Příslušenství

Odolný nástupce BlackBerry Passport – Unihertz Titan – se objevil v novém videu

Již jen hodiny zbývají do spuštění crowdfundingové kampaně na Kickstarteru s cílem vybrat dostatek prostředků na vývoj a výrobu zajímavého smartphonu Unihertz Titan. Ten navazuje na mnohými velmi oblíbený model BlackBerry Passport, se kterým se BlackBerry vytasilo v roce 2014. Passport byl naprostým vrcholem mezi smartphony s operačním systémem BlackBerry 10 a vzhledem k jeho specifickým vlastnostem tak není divu, že se stále najde řada zarytých fanoušků, kteří jej odmítají vyměnit za novější smartphone.

Právě pro ty by mohla být zajímavá novinka s operačním systémem Android. Unihertz novinky o smartphonu zveřejňuje postupně, takže jsou novinky častěji v oběhu, což je vcelku chytrá taktika. Poslední novinkou je produktové video demostrující odolnost zařízení a několik infografik, ve kterých je Titan srovnáván právě s původním Passportem.

V krátkém spotu vidíme několik crashtestů, kterými chce Unihertz dokázat, co vše Titan obstojí. Smartphone se proletí ze žebříku na zem, skáče po kamenech či je politý tekutinou. Prezentovaný kus dle všeho není pouze maketa, ve spotu se totiž na obrazovce mění aktuální systémový čas, v čase 0:17 dokonce můžeme zahlédnout i staženou notifikační lištu.

Zatím vše nasvědčuje tomu, že to Unihertz myslí s Titanem opravdu vážně, a to navzdory poněkud recesistickému sloganu “The phone for people who get shit done”. BlackBerry se dosud také nevytasilo s žádnou žalobou o ochraně duševního vlastnictví. Je tedy možné, že se Titanu skutečně dočkáme. Těšíte se?

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

3 Comments

  1. Kromě některých výhrad společných s Passportem (mezerním, poměr stran, rozměry) tu mám i jednu z jiného soudku: aktualizace. BlackBerry a někteří další výrobci svým telefonům průběžně dodávají bezpečnostní aktualizace. V případě Unihertzu jsem nenašel žádný příslib, jen nářky uživatelů jiného modelu, že Unihertz na bezpečnostní aktualizace kašle.

    1. U telefonu se startovací cenou cca 8000 Kč bych neočekával, že ho bude výrobce (pravidelně) aktualizovat. Neznám samozřejmě tabulky, se kterými Unihertz pracuje, ale divil bych se, kdyby v úsměvných $359 byly započítány náklady na dvouleté či tříleté pravidelné bezpečnostní aktualizace. Titan obsahuje všechnu možnou výbavu (odolnost nejen vůči vodě i bezdrátové nabíjení), a to všechno muselo něco stát.

      Spojení $359 a “kašlání na aktualizace” mi nepřijde úplně fér. Obhajitelné by to z mého pohledu bylo, pokud by ten telefon byl dražší. Tam už by mohl uživatel říct, že zaplatil cenu odpovídající vyššímu segmentu, a očekává, že se o jeho přístroj výrobce bude nějakou dobu starat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..