Hlavní Novinky, Přístroje & Příslušenství

Nečekaný nástupce BlackBerry Passport: na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt Unihertz Titan

BlackBerry Passport se stal legendou. Mnozí uživatelé jej považují za právoplatného krále v historii značky. Jeho oblíbenost lze možná přiřadit i k legendárnímu modelu BlackBerry Bold 9900 . Čas od času se tedy objeví různé fanouškovské návrhy možného nástupce Passportu, nyní ale vítr zafoukal o něco silněji, než je zvykem.

unihertz-titan-nastupce-blackberry-passport-

Kolegové ze serveru CrackBerry.com přišli se zajímavým projektem z Kickstarteru. Za návrhem nástupce modelu BlackBerry Passport stojí spíše neznámá parta ze spolčnosti Unihertz, která získala jistý mediální ohlas spuštěním výroby miniaturního smartphonu Unihertz Atom.

Nyní si ale společnost vzala na paškál trochu větší sousto. Již brzy má spustit Kickstarterovou sbírku na vývoj smartphonu Unihertz Titan. Ten na první pohled vychází z původního černého BlackBerry Passport, celkový vzhled ale mixuje prvky outdoorových telefonů. Můžeme si všimnout masivní zesílené konstrukce, design je charakteristický ostře řezanými hranami, odkrytými šroubky a množstvím stříbrných prvků. Čtvercový tvar telefonu se na horní a spodní straně mírně zašpičatil, takže vznikl jakýsi nepravidelný šestiúhelník.

Přední straně dominuje čtvercový 4,5palcový IPS displej s rozlišením 1 440 x 1 440 pixelů, který vlastně odpovídá originálu. Pod ním se nachází čtyřřadá hardwarová klávesnice. Zatímco písmenová část kopíruje tu z modelu Passport, nad ní se objevují ještě tlačítka pro ovládání systému Android. Je tedy patrné, že výrobce neplánuje implementovat gesta, která se v Androidu pomalu objevují. Uprostřed horní řady se navíc nachází dosud nepopsaný ovládací prvek, pravděpodobně čtečka otisku prstu.

Zadní straně dominuje masivně ohraničený fotoaparát dosud neupřesněných parametrů. Stranou výbavy nemá chybět bezdrátové nabíjení, podpora dual SIM či zvýšená odolnost proti otřesům, prachům a vodě! Vrcholem má být obří baterie s kapacitou 6000 mAh. Vzhledem k ní odhadujeme, že bude smartphone vážit alespoň 230 gramů. Další konkrétní výbava není známá. Je také nejasné, jak na tom bude smartphone se zabezpečením a podporou do budoucna. Doufejme, že se brzy dozvíme více informací.

Pokud do projektu zainvestujete v první fázi, může být smartphone váš jen za 199 amerických dolarů. Všechno to ale zní až moc krásně, nezná se vám? Vzhledem k nápadné podobnosti ovládacích prvků s modelem Passport je navíc nejasné, jak by se k takovému projektu postavilo samo BlackBerry. To si své duševní vlastnictví horlivě chrání.

Unihertz Titan se očividně nezalekne ani horších podmínek.
Unihertz Titan se očividně nezalekne ani horších podmínek.

Co na novinku říkáte? Zaujala vás? Kolik byste za ni byli v konci ochotni zaplatit?

Podívejte se jaký telefon má Unihertz již na trhu

https://www.youtube.com/watch?v=0kz46NAHYCU

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

5 Comments

    1. To bychom také rádi věděli. Kromě velmi letmé informace o BlackBerry Monet ale nejsou vůbec žádné informace o tom, že by BB něco chystalo.

      1. To mě dost vadí.Mám One.Šel bych do Two ale vadí mě stejně velký display.Nevím jestli mám čekat.Touhle dobou už byla dávno dvojka

  1. Mám K1, upgrade na K2 nemá pro mě smysl. Proto vyčkávám, co přijde.
    Nejvíc by se mi líbil PRIV2 – dualsim. I Passport2 s andriodem bych asi zvážil… K3 by mě asi tolik nezajímal.

  2. Nejlepší by bylo, kdyby začali přemýšlet a vytvořili něco na styl Classic či Q10…prostě kompaktní a výkonný smartphone…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..