BlackBerry & Android Návody, Hlavní Novinky

Návod: Nastavení zvonění a vibrací konkrétních aplikací v BlackBerry s OS Android

Jistě to znáte. Známý vám pošle zprávu na WhatsApp, a pak další, další a ještě jednu. Poté udělá kamarád to samé přes Messenger, a završí to salva e-mailů. A telefon pořád dokola vibruje, zvoní a vaše nervy tečou jako whiskey v irské hospodě. Co s tím?

Původní operační systémy jako BlackBerry 7 či BlackBerry 10 měly bohaté možnosti nastavení zvukových profilů. Šlo si tak vytvořit libovolné kombinace nastavení. Pro spoustu uživatelů bylo ale takové nastavování příliš složité. Novější operační systémy původní zvukové profily nemají, nastavení se smrskla na několik základních režimů jako „zvonění“, „vibrace“ či „režim netušit“, který úplně vypne všechna upozornění.

Někdy je ale nasnadě vypnout určitý druh upozornění pro konkrétní aplikaci: pokud vám neustále chodí zprávy do Messengeru a telefon nedělá nic jiného, než vibruje a pípá, není to nic příjemného. Upozornění sice můžete ztišit ztlumením vyzvánění (namačkáním tlačítka snížení hlasitosti), tím ale ztlumíte všechny upozornění, a neuslyšíte tak třeba ani příchozí hovor. Dnes si tedy ukážeme, jak vypnout zvonění, vibrace či LED diodu pro jednotlivé aplikace.

Poznámka: tento návod je psaný pro Android 8.1 Oreo. Konkrétní postup se může ve starších verzích Androidu mírně lišit.

  • Jděte v hlavním menu do Nastavení > Aplikace a oznámení. Zobrazí se seznam všech aplikací ve vašem smartphonu. Vyberte si aplikaci, kterou chcete ztlumit. V modelovém příkladu jsem rozklikl facebookový Messenger.
  • Zvolte možnost Oznámení aplikací. Otevře se okno, kde je možné ovládat upozornění pro různé typy událostí (např. oznámení skupinového chatu, oznámení v chatu s jedním člověkem atd.). Lze tak např. zcela ztlumit otravné skupinové chaty, zatímco soukromé chaty nechat vibrovat.
  • Změníme nastavení soukromých konverzací, vyberte tedy Chaty a volání. V tomto okně si lze pro soukromé chaty nastavit vyzváněcí tón, popř. žádný (aby telefon zůstal potichu i tehdy, pokud nebudete mít ztlumené zvonění). Lze také vypnout vibrační upozornění. Můžete si také úplně vypnout notifikační diodu (ovladačem Blikání) atd.
  • Tento postup můžete opakovat u těch aplikací, u kterých vás obtěžuje neustálé vibrování, zvonění, blikání LED diody atd. Změna v nastavení systému (jak je popsaná v bodě 3) je nadřazená změnám nastavení přímo v jednotlivých aplikacích!

Poznámka: Seznam možností nastavení upozornění se liší u každé aplikace.

Android je stále poněkud roztříštěný a tato nastavení nejsou zcela sjednocená. Některé aplikace mají ovládání upozornění přímo ve svém vlastním nastavení, u jiných lze ovládat pouze v nastavení systému (jak jsme si ukázali výše). Je pravděpodobné, že Google bude vývojáře i nadále tlačit k tomu, aby tato nastavení postupně převedli do nastavení systému, tedy tak, jak jsme si ukázali v dnešním článku.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

1 Comment

  1. Jen pro doplnění: nevím jak je to u ostatních aplikací, ale např. u messengeru lze nastavit JAKÝKOLI vlastní ZVUK notifikace tím, že v rootu sd karty (nebo vnitřní paměti) vytvoříte složku “Notifications” s vlastními zvuky a v nastavení aplikace pak nastavíte oprávnění pro přístup k paměti. Primárně jste totiž omezeni jen na výchozí zvuky aplikace a daného telefonu ;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..