BlackBerry & Android Návody, BlackBerry 10 Návody, BlackBerry Návody

Doporučení: Stáhněte si aplikaci Content Transfer pro smartphony BlackBerry 7 a BlackBerry 10

Již jen měsíc zbývá do oznámeného vypnutí aplikačního obchodu BlackBerry World. Pro majitele přístrojů se operačními systémy BlackBerry se tak zavře brána pro instalaci nativních aplikací, které byly vytvořeny přímo na míru těmto telefonům.

Faktem je, že aplikační obchod již nějakou dobu zeje prázdnoutou. Vývoj aplikací za roky již víceméně neprobíhá, nově přidané aplikace jsou víceméně jen porty z Android OS, a to dost nevalné kvality. Stávající aplikace navíc mívají řadu problémů a přestávají fungovat, jelikož z původních vývojářů už vlastně nezbyl vůbec nikdo (Nemory Studios s jeho „produkty“ nepočítám).

Najde se však jedna aplikace, kterou byste před novoročním ukončením provozu BlackBerry World rozhodně neměli minout: Content Transfer. Jak již název napovídá, tato utilita slouží pro jednoduchý přenos uživatelských dat jak mezi smartphony se systémem BlackBerry 10, tak do nových modelů BlackBerry s OS Android.

Velmi jednoduše lze přetahovat tato data:

 • Kontakty (uložené v místní paměti)
 • SMS zprávy (posledních 3500 záznamů)
 • Události kalendáře (v místní paměti)
 • Obrázky, videa, hudba
 • Poznámky, úkoly, dokumenty (v místní paměti)
 • Účty

Přenos dat je možné provést skrze cloudové úložiště, přes lokální síť Wi-Fi nebo skrze paměťovou kartu. Aplikace má jednoduché prostředí a dobře se ovládá. Proto ji doporučujeme stáhnout pro případ, že byste se v budoucnu rozhodli přejít na novější model BlackBerry s Androidem. Od nového roku už totiž nebude k dispozici.

Aplikaci pro smartphony s operačním systémem BlackBerry 7 a BlackBerry 10 stahujte zde.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

4 Comments

 1. Jo? A zkoušeli jste to? Ona totiž ta aplikace nefunguje! Zdá se mi, že zatímco na Android OS došlo k aktualizaci, na BB OS 10 se jaksi zapomnělo a tak se ty dvě sestřičky spolu prostě nedomluví. Takže Content transfer jo, ale pouze mezi dvěma stejnými OS. A my, co chceme portovat napříč systémy, musíme transfer content hezky ručně přes USB…

  1. Aplikaci jsem teď zkoušel a jde mi na BB OS10 stáhnout i nainstalovat. Mám k dispozici i BlackBerry s Androidem a zkusil jsem mezi oběma přenést data a bez problému funguje přenést data např. přes WiFi.

   1. Ja som ju skusal cez vikend a pekne ma na*rala. Na 10.3.2 Q5-ke mi nechcela dovolit kopirovat cez wifi. Bud ponukala cez google ucet alebo sd-kartu. Tak som to vsetko hodil na SD-cku, upgradol software na 10.3.3 a pri novom spusteni Content transferu mi ta sv*na prepisala zalohu naprazdno…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..