Android Aplikace, Hlavní Novinky

Červencové aktualizace aplikací BlackBerry přináší notifikace jakékoliv aplikace a opravy Samsung DeX


S novinkami ohledně výrobků i softwarových novinek značky BlackBerry je to poněkud slabší. O nových zařízeních není ani vidu, ani slechu, stále také čekáme na konkrétní datum, kdy modely BlackBerry KEY2 a KEY2 LE obdrží novou verzi operačního systému Android.

Potěší tak alespoň sada aktualizací aplikací v Obchodě Play. BlackBerry uvolnilo nové verze do ostrého provozu po delším beta testování, měly by tedy být vychytány všechny větší chyby. Podívejme se blíže na některé novinky.

Seznam nově dostupných aktualizací.
Seznam nově dostupných aktualizací.

Notifikace jakékoliv aplikace v Doručené poště

Aplikace Doručená pošta (dříve BlackBerry Hub) nyní dokáže zobrazit historii nofitikací i pro aplikace, které neobsahují žádnou komunikaci. Příkladem můžou být notifikace z vaší bankovní aplikace, nový komentář na YouTube či informace o zpoždění vašeho spoje. Tato funkce mi sice asi nikdy nechyběla, někomu může ale přijít užitečná.

Pokud chcete mít v Doručené poště (BB Hubu) seznam notifikací konkrétní aplikace, je nutné ji přidat v levém vysunovacím menu a kliknout na tlačítko přidat účet (symbol “+” s popisem “Účty” po levé straně) >Přidání aplikace do aplikace Doručená pošta BB. V seznamu nainstalovaných aplikací si vyberte tu kýženou a nakonec si vyberte ikonu, pod kterou se budou její přijatá upozornění zobrazovat v aplikaci Doručená pošta.

Zlepšená kompatibilita s dokovací stanicí Samsung DeX

Kromě běžného zlepšení výkonu a stability ještě BlackBerry zapracovalo v poměrně neobvyklém směru: podpoře dokovací stanice Samsung DeX. Dokování Samsung DeX jednoduše řečeno funguje jako jakási dokovací stanice, která má ambice částečně nahradit stolní počítač. K doku připojíte monitor a ovládací periferie (klávesnici a myš), místo počítače pak poslouží váš smartphone Samsung. Výrobce tedy v tomto případě, nezvykle přinesl vylepšení především pro ty, co používají jeho aplikace ve smartphonech Samsung Galaxy.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..