Android Aplikace, Hlavní Novinky

BlackBerry ukončuje vývoj několika aplikací pro OS Android

Ačkoliv bez přímé návaznosti na nedávné oznámení o ukončení služby BBM Messengeru, BlackBerry oznámilo ukončení podpory (end of life) některých svých aplikací. Portfolio aplikací z balíčku BlackBerry Suite pro operační systém Android se tak o něco zúží.

Oznámení o ukončení podpory se týká těchto aplikací:

BlackBerry blíže nekomentovalo důvody, proč o zmíněné aplikace ztratilo zájem. Nejpravděpodobnější důvod bude nízký zájem uživatelů. Jisté podezření jsem získal již během poslední vlny aktualizací, kdy např. aplikace Notable či Vyhledávání v zařízení nezískaly nový design a neobdržely novou ikonu aplikace s modrým pozadím.

Další zúžení nabídky aplikací od kanadského výrobce vidíme velmi neradi. Tím spíš, že ukončení vývoje a podpory znamená, že některé dosavadní chyby či nedostatky již nebudou opraveny. Mnozí uživatelé si na fórech stěžovali na červenou stavovou lištu systému při aktivním režimu úspory baterie, aplikace Notable (dle mého velmi užitečná) nefunguje pokaždé také přesně tak, jak by měla.

Současná nabídka aplikací se od modelu Motion (s příchodem režimu Skříňka) nerozšířila. Uvidíme, jestli výrobce volné kapacity přesune na nové projekty.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

5 Comments

    1. Novy telefon v 2019 tipujem, ze skor nie ako ano… V Blackberry mobile presli na cyklus obmeny rok a pol az dva tak ak nieco tento rok tak nastupca Motion.

  1. Tak zrovna zmíněné aplikace bych z vlastní zkušenosti tipl na nezájem uživatelů. Karta produktivity je od začátku spíše silně neproduktivní – pouze duplicitní akce pro již tak schizofrenní HUB vs Android notifikace. Notable sem snad otevřel jednou ze zvědavosti, vyhledávání jsem nepoužil nikdy, ale centrum napájení asi opláču – protože na chaotickém a nepřehledném androidu to bylo světlo na konci tunelu, kde alespoň nějak pracovat v základu s baterií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..