Hlavní Novinky, Powered by Android

BlackBerry KEY2 obdrželo zářijovou bezpečnostní aktualizaci, KEY2 LE bude brzy následovat

Počínaje včerejškem je pro region západní a centrální Evropy uvolňována nová verze softwaru pro BlackBerry KEY2. Ten je již několik dní dostupný pro Severní Ameriku, a do Evropy se dostává jako vždy s drobným zpožděním. Nový build s označením ACD175 přináší dle současných informací především zářijový bezpečnostní patch systému, jehož verze jinak nadále zůstává ve verzi Android 8.1 Oreo.

Kromě aktuální verze bezpečnostní záplaty (datované k 5. září 2019) jsem si všiml opravy pomalé reakce BlackBerry Launcheru při podržení na ikonu aplikace. Zatímco dříve bylo třeba podržet prst na aplikaci i několik sekund, než Launcher zareagoval a s aplikací bylo možné dále pracovat (např. ji přesunout na jiné místo pracovní plochy), nyní, zdá se, je tato prodleva odstraněna.

Zářijová bezpečnostní aktualizace ACD175 pro BlackBerry KEY2.
Zářijová bezpečnostní aktualizace ACD175 pro BlackBerry KEY2.

Jelikož výrobce pro většinu trhů zcela vynechal srpnovou bezpečnostní aktualizaci, někteří uživatelé se na internetových fórech začínali ptát, zdali se BlackBerry nerozhodlo svou činnost potichu zabalit. Nic takového se nestalo a pravidelné aktualizace jsou zpět.

Zářijový patch přichází až na sklonku měsíce, takže je téměř jisté, že pro BlackBerry KEY2 LE dorazí nová verze zkraje příštího týdne. Zářijový patch pro BlackBerry Motion se již v oběhu objevil také, nese označení ACD519. Doporučuji tedy zkraje nového týdne manuálně ověřit dostupnost nové verze:

 • Nastavení telefonu > Systém > Aktualizace systému,
 • případně lze dostupnost ověřit skrze aplikaci DTEK by BlackBerry.

Otázkou zůstává, kdy se na modelech BlackBerry KEY2 a KEY2 LE dočkáme slíbené „velké“ aktualizace systému na Android 9 Pie. Ten se na tlačítkových modelech BlackBerry přece jen objeví s jistým zpožděním, někteří nejrychlejší výrobci již pomalu chystají pro stávající modely aktualizace Android 10. Vynechání srpnového patche si někteří spojovali právě s přípravami na novou verzi operačního systému, to se ale nestalo.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

12 Comments

 1. Ahoj, má taky někdo problém se stažením aktualizace? Mě to ukazuje obrazovku se stahováním, ale nestáhne se nic, zkoušel jsem to tak 10x, buď to nejde, nebo to vyhodí chybu že nejde navázat komunikaci se servry. Zkoušel jsem to na několika wifi. Mám BB Key2 128Gb (BBF 100-6)

 2. Dnes 30 září jsem obdržel i na model Motion. Škoda jen, že se vždy jedná pouze o bezpečnostní aktualizaci, a nikoliv o nějaké vylepšení zařízení..

 3. Zdraví.

  Where I can download XEvil for free on your website?
  Mám informace od vaší podpory. XEvil je opravdu nejlepší program pro captcha řešení, ale já potřebuju nejnovější verzi.

  Dík.

 4. Dobrý den, chytil jsem vir do svého BlackBerry key 2 s největší pravděpodobností z twitter, maže mně to slova a připojuje znaky, nereaguje dotykový spodní lišta….skáče mně obraz…můžete mně nějak pomoci?

  1. To nebude vir, ale vadná dotyková vrstva klávesnice. Jediné řešení je, si ji vypnout v nastavení. Pak ale člověk přijde o jednu z funkcí, kvůli které si BB koupil. Pokud ho máš v záruce, tak to reklamuj. Mě to dělá na BB key one black edition. Doufal jsem, že když si koupím BB key 2, tak už to bude vyřešené, ale jak tak slyším, tak asi ne :(
   BB key 3 v nedohlednu a budoucnost telefonů BB také :( Pokud BB skončí, tak časem skončí i podpora, která je u zabezpečeného androidu podstatná :(

   1. Ahoj, přišla Ti nějaká nová aktualizace na BlackBerry Keyone? Já mám poslední z jara ABT975 a od té doby nic. Keyone BE je už bez podpory? Díky

    Mimochodem ta klávesnice mi to dělala taky, ale vyřešila to reklamace. Od té doby mám klid. Tedy musím zaklepal. :)

 5. Ahoj, chtěl bych poprosit o radu – když koupím Blackberry Key2 LE na ebay např. z UK, bude u nás v ČR fungovat?

  Děkuji za odpověď. Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..