Hlavní Novinky, Powered by Android, Přístroje & Příslušenství

První fotografie BlackBerry Athena: QWERTY klávesnice žije dál

Před několika týdny se na internetu objevily první obrázky nového BlackBerry s klávesnicí, známého pod kódovým označení Athena. Nástupce oblíbeného BlackBerry KEYone má přinést především lepší hardwarovou výbavu, hovoří se o výkonnějším procesoru Qualcomm Snapdragon 660 a 6 GB RAM.

Server TENAA nyní přinesl skutečné fotografie očekávaného modelu. Vyobrazený přístroj navazuje na rendery, které se objevily nedávno. Nový přístroj si zachovává čtyřřadou klávesnici, která se nyní více podobá té z modelu BlackBerry Passport. Na rozdíl od modelu KEYone má ale nový model klávesnici s matnými tlačítky. Otazník visí nad klávesou s kostičkami, která nahradila pravý shift. Spekulace jsou v tomto směru dost protichůdné.

Podle prvních renderů měl mít model jiné rozložení sekundárních (ALT) znaků klávesnice, všimněte si např. čísel, které se na renderu nachází v horní řadě kláves. Fotografie prototypu nic takového neobrazují a klávesnice si tak pravděpodobně zachovává své rozložení, což osobně vítám.

Velkou neznámou je displej, respektive hlavní ovládací klávesy pod ním. Na uniklé fotografii totiž nejsou patrné senzorové klávesy pod displejem, na které si někteří uživatelé modelu KEYone stěžovali. Je tedy možné, že nově se budou klávesy nacházet přímo na displeji telefonu. Z fotografií zatím nelze vyčíst přesnější informace.

Z dalších informací má telefon samozřejmě USB-C konektor, zachován údajně zůstal i 3,5milimetrový konektor na sluchátka na horní straně. Novinkou má být umístění všech zbývajících tlačítek na pravou stranu přístroje (zamykací klávesa, ovládání hlasitosti a klávesa usnadnění). Přístroj má mít duální fotoaparát, o případném bezdrátovém nabíjení se zatím nic neví. Model by měl být distribuován s operačním systémem Android 8 (Oreo).

Nový model by mohl být představen v blízké době, spekuluje se o označení BlackBerry KEYtwo či rovnou BlackBerry K2. Líbí se vám?

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

4 Comments

  1. Slušný
    Ale přece jen černo stříbrná je zajímavější než jen černá
    Bude i jiná barva než tato?
    Myslíte že display bude větší?

  2. Mne sa v tomto farebnom prevedení páči. Ale skôr by som dal prednosť, ak by išlo o mobil ako je Passport, ale zase nie tak široký, a tak do 140 až 145 mm na výšku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..