BlackBerry & Android Návody, Hlavní Novinky, Návody

Návod na instalaci aktualizace pro BlackBerry PRIV, DTEK50 a DTEK60 – Hláška “Ověření selhalo”

Někteří uživatelé smartphonů BlackBerry DTEK50 a DTEK60 se zejména v poslední době setkali s problémem, kdy není možné provést nabízenou systémovou aktualizaci. Telefony uživatelům nabídnou dostupnou aktualizaci, tu ale nelze v některých případech ani stáhnout. Dnes si ukážeme, jak tento problém odstranit.

Jak se problém projevuje?

Po odkliknutí zahájení stahování aktualizace telefon zobrazí chybovou hlášku s textem Čekání na Wi-Fi či Ověření selhalo. Aktualizaci nelze zahájit ani po restartování přístroje.

Problém se týká smartphonů BlackBerry PRIV, DTEK50 a DTEK60.

Řešení problému

Odstranění problému naštěstí není nijak náročné. Vše, co je třeba udělat je odinstalovat aktualizace aplikace Služby Google Play. Tím se aplikace vrátí do výchozího stavu a aktualizaci systému již nebude nic bránit.

Pokud si nejste jistí, jak to provést, otevřete Nastavení telefonu > Aplikace a najděte aplikaci Služby Google Play (angl. Google Play Services). Klikněte na volbu Odebrat aktualizace a potvrďte volbou OK. Vyčkejte do dokončení odinstalace. Nyní by mělo být vše v pořádku.

Co když nejdou Službám Google Play odinstalovat aktualizace?

Může se stát, že aktualizace nebude možné odinstalovat z důvodu, že je balík služeb Google Play nastaven jako tzv. správce zařízení. To znamená, že služby Google Play mají zvýšená práva pro řízení přístroje, a proto nejde aplikaci přeinstalovat na starší verzi.

Nejprve tedy musíme službám odebrat oprávnění správce zařízení. Jděte do Nastavení telefonu > Aplikace > klikněte na ikonu tří teček v pravém horním rohu displeje > zvolte Speciální přístup na konci seznamu > Správci zařízení.

Zde odškrtněte fajfku pro aplikace Správce zařízení Android a Najdi moje zařízení. Po odškrtnutí fajfky vyskočí dialogové okno, zvolte možnost Odstranit administrátora zařízení. Český překlad je tady docela nešťastný, nic se fakticky neodstraňuje, spíše deaktivuje.

Následně odinstalujte aktualizace Službám Google Play a proveďte aktualizaci přístroje. Po dokončení aktualizace doporučuji nezkušeným uživatelům vrátit zpět také práva správce zařízení službám Správce zařízení Android a Najdi moje zařízení.

Zdroj: http://support.blackberry.com/kb/articleDetail?articleNumber=000046990&language=en_US

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

14 Comments

 1. Dobrý den, tři tečky vpravo nahoře v aplikacích mi nenabízí volbu “Speciální přístup správci zařízení”. pouze “Zobrazit systémové aplikace” nebo “Obnovit nastavení aplikací”. co s tím?
  děkuji

 2. Následně se mi nějak podařilo deaktivivat balík google play aplikací, ale telefon mi i po restartu přestal nabízet systémovou aktualizaci.

 3. tak už se to asi na dvacátépáté povedlo. Nevím nakonec jak, ale aktualizace se instaluje. Google forewer… To je fakt neštěstí, s takovým softwarovým backupem to Blackberry zase nezvládne :-(

 4. Dnes 7.6.2018 mi BB Priv nabdl aktualizaci. Jsem moc rád za tuto aktualizaci! Postupoval jsem podle návodu, ale nepodařilo se mi ji nainstalovat. Výsledkem je jen rozdrbané nastavení tlf a aktualizace aplikací google o které jsem nestál!!

 5. Dnes jsem postupoval přesně dle návodu a podařilo se mi aktualizace nainstalovat.
  No, přesně dle návodu…. Byl trochu problém s deaktivací služeb, protože ten postup nebyl zcela přesný, ale podřilo se to.
  Spíš mám teď problém se zpětnou aktivací, protože nevím kde přesně.

 6. Zdravím Vás,
  i já jsem postupoval dle návodu. Google Play jsem ukončil, vymazal jsem aktualizace a deaktivoval. Dále jsem ze správce zařízení (v zabezpečení) odebral vše, co tam bylo, aby s tím telefon neměl problém. Ale pořád nic :-(. Jsem již v koncích a zkoušel jsem různé variace. Opravdu bych s tím potřeboval pomoci

  1. Musíš odinstalovat aktualizace aplikace “služby Google play” a ne “Google play” … A pak odstranit správce… A musí to jít….

 7. Děkuji za informaci ohledně aktualizace BlackBerry priv.
  Povedlo se na poprvé a to jen díky tomuto postupu.
  už jsem začínal být nervózní že se to nepovede,ale pak jsem našel tento článek a podařilo se.
  Ještě jednou děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..