BlackBerry & Android Návody, Hlavní Novinky

Návod: jak na BlackBerry s OS Android nastavit obrázkové heslo

Obrázkové heslo bylo oblíbenou funkcí operačního systému BlackBerry 10. Ne všichni ale ví, že je k dispozici i v OS Android. Dnes si ukážeme, jak ho nastavit.

Obrázkové heslo má oproti jiným způsobům zabezpečení telefonu několik výhod:

  • není snadno zjistitelné jako odemknutí gestem či kódem PIN
  • na rozdíl od otisku prstu je změnitelné
  • pokaždé se odemyká jinak – čísla jsou vždy na obrazovce náhodně rozmístěná
  • ve výchozím nastavení se po desátém špatném zadání automaticky smaže paměť telefonu (snížení pravděpodobnosti náhodného odemknutí)

Pozn.: V dřívějších verzích Androidu (např. Androidu 7.1.1 na modelu KEYone) jsme se setkávali s chybou v aplikaci DTEK by BlackBerry. Pokud bylo aktivované obrázkové heslo, aplikace DTEK jej vyhodnocovala jako nedostatečné zabezpečení obrazovky a vyzývala uživatele, aby místo něj použil klasický zámek gestem či PIN kódem. V Androidu 8.1 je toto již opraveno.

Jak nastavit obrázkové heslo obrazovky?

Nastavení obrázkového hesla není nijak složité. Návod je psaný přímo k BlackBerry KEY2 s Androidem 8.1 Oreo. Pro starší verze Android 7.1.1 Nougat se můžou názvy položek v menu lišit.

  • Jděte do Nastavení telefonu > Zabezpečení a poloha > Obrázkové heslo. Potvrďte svou identitu zadáním PIN kódu přístroje. Pokud jste si žádný dosud nenastavili, budete vyzváni k jeho vytvoření. PIN kód si zapamatujte, budete jej potřebovat při pozdějších změnách obrázkového hesla či při restartu telefonu.
  • Klikněte na klávesu Nastavit obrázkové heslo. Zobrazí se krátký souhrn následujících kroků. Klikněte na klávesu Pokračovat.
  • Vyberte si obrázek, na kterém chcete obrázkové heslo nastavit. Volit můžete z přednastavených obrázků, případně si vybrat svůj vlastní.
  • Zvolte si číslo a místo na obrazovce, jejichž kombinací dojde k odemčení telefonu. Následně budete vyzváni k tomu, abyste si zvolené číslo sami zkusili přetáhnout na zvolené místo. Nakonec vše dokončete kliknutím na klávesu Hotovo.

 

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..