Hlavní Novinky, Powered by Android

Lednový update AAT166 pro BlackBerry KEYone přináší opravu Spectre, Trezor a chytřejší klávesu usnadnění

Někteří uživatelé fóra CrackBerry.com již ohlásili příchod lednového updatu pro BlackBerry KEYone. Aktualizace s označením AAT166 přináší mimo bezpečnostních záplat také doplnění některých funkcí telefonu, které měl až dosud pouze novější model Motion.

Nová aktualizace je zásadní z pohledu zabezpečení. Lednová bezpečnostní záplata systému Android totiž opravuje nedávno odhalenou chybu v zabezpečení, známou jako „Spectre“. Tato bezpečnostní chyba má svůj původ ve špatném návrhu všech stolních i mobilních procesorů a umožňuje útočníkům získat citlivá uživatelská data. Pokud je pro vás zabezpečení na prvním místě, tento update byste rohodně neměli minout.

Aktualizace doplňuje také některé funkce, kterými byl až dosud vybaven jen model Motion. První z nich je vylepšené tlačítko usnadnění (Smart Convenience Button). To nyní podporuje tři uživatelsky nastavitelné profily (doma, automobil, zaměstnání), takže si na každý režim můžete nastavit zkratky podle konkrétních potřeb. To vítám, tlačítko usnadnění bylo totiž dosud trochu nedotaženou funkcí.

Druhou novinkou jsou předinstalované aplikace Galerie a Soubory. Ty mají zabudovanou funkci tzv. Trezor (Locker), takže lze schovat citlivé osobní soubory a fotografie.

Update operačního systému BlackBerry KEYone najdete přímo ve vašem zařízení v aplikaci “Aktualizace“.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

4 Comments

  1. Zajímavé zde jsou dvě věci:

    1. BlackBerry tuto aktualizaci neoznámil, aspoň teda na https://us.blackberry.com/enterprise/security/incident-response-team o ní nic nevidím. (Tím netvrdím, že jde o vymyšlenou informaci, spíš v tom má BB nepořádek.)
    2. KEYone používá járda ARM Cortex-A53. Jde o jednodušší a úspornější in-order architekturu, která zranitelností Spectre podle různých zdrojů netrpí. Nechci tu dávat další odkazy, které by dráždily antispam, ale stačí pogooglit „A53 spectre“. Popravdě by mě zajímalo, odkud informace o záplatě zranitelnosti Spectre pochází. Možná to někdo odvozoval z toho, že v lednové bezpečnostní aktualizaci by měla být zahrnut jeden workaround, který ale na KEYone není nutný. (I tak samozřejmě aktualizace může opravovat jiné podstatné chyby.)

  2. Galerii mi to teda nepřidalo tenhle ten update. Není to nějaká mejlka?
    Jinak Tomáš Valenta +1, konečně někdo píše články. Super.

  3. Soucasne s updatem jsem provedl tovarni nastaveni (shoda nahod) a od te chvile se mi nezobrazuje zastupce emailu na domovske strance. I presto, ze to ta bublina oznami, postovni obalka neni. Jsem jedinec nebo je to masovy problem?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..