Aplikace, BlackBerry 10, BlackBerry OS, Hlavní Novinky

BlackBerry World bude od dubna 2018 nabízet pouze bezplatné aplikace

Kanadská společnost BlackBerry v posledních dnech rozesílá e-maily vývojářům, kteří nabízejí své aplikace v obchodě BlackBerry World. Obchod s aplikacemi bude od 1. dubna 2018 obsahovat pouze bezplatné aktualizace. BlackBerry postupně opouští veškeré služby spojené s vlastními operačními systémy (BlackBerry 7 či novější BlackBerry 10) a součástí tohoto přechodu je také ukončení zajišťování finančních transakcí.

BlackBerry již zkrátka nechce zprostředkovávat platby mezi zákazníky a vývojáři. Aplikace, které nebudou do 31. března 2018 nastaveny jako bezplatné budou z obchodu BlackBerry World odstraněné. Pokud chce vydavatel svou aplikaci nadále nabízet zpoplatněnou, musí tak učinit jinou cestou (např. vlastní licenční politikou, kdy uživatel za aplikaci zaplatí až po stažení „zkušební“ verze).

Pro aplikační základnu BlackBerry World je to pouze další z řady špatných zpráv. Z kraje roku 2016 BlackBerry ukončilo program Built for BlackBerry, pomocí kterého šlo identifikovat ty nejpropracovanější a nejlepší aplikace. V minulém roce následovalo oznámení, že obchod BlackBerry World bude úplně uzavřen na konci roku 2019. Tato změna se nijak netýká smartphonů BlackBerry s operačním systémem Android, tzn. modelů DTEK50, DTEK60, PRIV, KEYone, Motion a novější.

 

Znění e-mailu:

Dear BlackBerry World Vendor,

We wish to make you aware of some changes to the BlackBerry World storefront that may affect you over the coming months.

Beginning April 1, 2018 BlackBerry World will move to a free-only storefront. The result of this change means that BlackBerry World will no longer host paid content and all purchasing mechanisms will be disabled.

If you would like to continue distribution on BlackBerry World at no cost, please change your content to “free” by logging into the Vendor Portal. Any paid content not switched to ‘free’ will be removed from the BlackBerry World storefront on March 31, 2018. A few other things to note:

 • For Vendors with only free content, there is no action required for the above-described changes. We will continue to host and distribute your free content as we do today.
 • You can change your paid content to ‘free’ and re-list the application at any time.
 • If you choose to remain on BlackBerry World, you will be able to continue monetizing your application(s), however, the payment mechanism will need to live within your application itself. This means any support for payments, refunds, etc. will be supported by you. There will be no required revenue split for Vendors who choose to monetize application(s) on their own.
 • Refunds for paid content in BlackBerry World will be supported until April 30, 2018.
 • Customers will still be able to access content they paid for prior to the above-noted changes.

We appreciate you being a valued BlackBerry World vendor and ask that you contact us with any questions.

Thank you, BlackBerry Storefront Team

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

7 Comments

 1. Čaute, ako zazálohujem aplikácie, ktoré mám v mobile, aj tie kúpene, pre prípad, že by som napr. prehral software ?

 2. Ak si spravíš zálohu obsahu telefónu cez BlackBerry Link do PC, tak máš v nej automaticky aj zálohu svojich stiahnutých aplikácií z BlackBerry World. Pri obnove obsahu telefónu zo zálohy v PC sa ti do neho automaticky stiahnu aj uvedené zálohované aplikácie.

  1. S BB Link mám problémy na poslední verzi Windows 10 – mobil se připojí, ale zálohování končí s chybou, někdy mobil aplikace ani nenačte. Pomohlo Link odinstalovat a znovu nainstalovat, ale ne vždy. Takže doporučuji zkusit na PC s Windows 8 či 7.

 3. Další hřebíček do rakve, nejvyšší čas odložit Passport (ona i baterka už má své nejlepší za sebou) a vybrat si nějakého droida :-(

  1. Nemyslím si, že toto bude zásadní problém pro používání telefonu. Placené aplikace se poslední dobou pro BB stejně už nevyvíjely, a kdo nějakou potřeboval, tak si ji dávno koupil.

 4. Koncom minulého roka som predal svoj starý Passport SE, doložil 100€ a kúpil úplne nový Passport Black. Stále sa dá na Slovensku kúpiť v internetovom obchode za dobrú cenu pod 240€. Kto je šikovnejší vie si ho doviezť z Nemecka ešte lacnejšie. Som s Passportom nadmieru spokojný. Moja banka má stále bankovú aplikáciu aj pre OS BB 10. Všetky predtým kúpené aplikácie mám v novom Passporte zo zálohy cez BlackBerry Link. Viem, že prechodu na Android sa nevyhnem, ale dovtedy si ešte spokojne užívam OS BB 10.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..