Hlavní Novinky, Powered by Android, Přístroje & Příslušenství

BlackBerry PRIV již neobdrží žádné aktualizace OS Android

BlackBerry prostřednictvím svého mluvčího Alexe Thurbera oznámilo, že modelu Priv končí podpora pravidelných měsíčních bezpečnostních záplat. Stalo se tak po dvou letech, kdy výrobce vydával včasné a pravidelné bezpečnostní aktualizace. Model Priv se tak po dvou letech dostal do fáze, kdy jej čekají pouze nejnutnější opravy. Jak totiž Alex Thurber slíbil, fakt, že výrobce nebude dodávat pravidelné androidí záplaty neznamená, že je model PRIV zapomenut.

Pro server CrackBerry.com dokonce řekl: „Pakliže dojde k objevení závažné bezpečnostní chyby, zapojíme naše partnery a dodáme potřebnou záplatu.“ Dá se tedy očekávat, že pokud by se v budoucnu objevila podobná bezpečnostní chyba podobného rázu jako nedávná chyba v zabezpečení WPA-PSK/WPA2-PSK (viz kauza KRACK), BlackBerry nezůstane k chybě hluché.

Alex také oznámil, že BlackBerry chystá pro majitele modelu PRIV a starších smartphonů se systémy BlackBerry 10 a BlackBerry OS výměnný program. Ten bude nejspíš obnášet určitou slevu na pořízení nového smartphonu výměnou za ten starý. Je otázkou, zda bude tato akce platit i v České republice. Na podrobnější informace si musíme ještě počkat.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

7 Comments

  1. To je trochu brzy. :/ Navíc stále čekám na nějaký
    opravdu prémiový model, abych si byl jistý, že má smysl Priv odložit a pořídit něco nového.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..