Hlavní Novinky, Powered by Android

BlackBerry KEYone a Motion obdrží Android 8.1 Oreo možná již tento týden

Všichni fanoušci znovuzrozené značky BlackBerry (Mobile) a majitelé jednoho z modelů KEYone či Motion již napjatě očekávají příchod slíbené aktualizace Android 8.1 Oreo. Dle informací, které přinesl server CrackBerry, by se tak mohlo stát touto středou, kdy se má update zpřístupňovat prvním uživatelům. S odvoláním na oznámení amerického mobilního operátora Roger byl původní očekávaný termín aktualizace již minulou středu 27. 6. 2018, nakonec ale došlo k průtahu o jeden týden. Doufejme, že nový termín je již tím finálním.

Osobně každopádně doporučuji s instalací aktualizace alespoň několik dní vyčkat. Každá nová velká verze operačního systému s sebou obvykle přináší řadu problémů a je možné, že software bude obsahovat různé nedodělky. Z mé vlastní zkušenosti doporučuji sledovat diskusní fóra a rozhodnutí o instalaci podložit až zkušenostmi těch, co si update nahráli hned a bez rozmýšlení. Pár týdnů navíc je nic ve srovnání s neodladěnou funkcí, kterou často využíváte (např. problém s Bluetooth, signálem atd.).

BlackBerry KEYone je na trhu již přes rok, z pohledu kdejakého fanouška tedy nastal čas na pořádnou aktualizaci. Uvidíme, jaké změny si pro nás výrobce nachystal. Zároveň dosud nepadlo žádné vyjádření o tom, jestli se modelům BlackBerry KEYone a Motion poštěstí i update na Android P. Ačkoliv je takový update spíše nepravděpodobný, nic ještě není jisté.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

14 Comments

    1. já taky, stále, ale nevadí mi to, kdo si počká , ten se dočká. mohli by to odstranit ten problém s hotspotem :-)

  1. Nainstaloval jsem do Motionu android 8.1 a nyní na něm mám podivné barvy a nevím jak je přenastavit. Poradíte mi jak to opravit. Děkuji.

  2. no první den, mi to jakžtak na osmičce jelo. dneska brutál, co 10-15 sekund restart. Bohužel telefon šifrovaný zároveň s kartou, takže jsem byl rád, že jsem se prokliklal před restartnutím do menu na tovární restart. asi na 8 pokus. Telefon mám s čistou 8.1 postupně donaistalovany všechny věci a zatím stabilní. Dokonce funguje i hotspot co mi předtím nejel. Jen data za cca rok provozu v ….. , ale to je moje chyba.
    Takže pro ty co ještě neaktualizovali, raději zálohujte (přitom u každého dalšího co mu něco podobného dělám, zálohuji). tak nepodcenit

  3. Jak jste na tom s Google Pay? Funguje Vám? Mně to bohužel nefunguje, jako spoustě dalších reportovaných případů na crackberry. Google Pay píše, že moje zařízení není certifikováno, protože může být rootnuté nebo modifikované. Ani jedno z toho neplatí :-(

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..