Hlavní Novinky, Powered by Android

BlackBerry KEYone a Motion obdrží Android 8.1 Oreo možná již tento týden

android-oreo-aktualizace

Všichni fanoušci znovuzrozené značky BlackBerry (Mobile) a majitelé jednoho z modelů KEYone či Motion již napjatě očekávají příchod slíbené aktualizace Android 8.1 Oreo. Dle informací, které přinesl server CrackBerry, by se tak mohlo stát touto středou, kdy se má update zpřístupňovat prvním uživatelům. S odvoláním na oznámení amerického mobilního operátora Roger byl původní očekávaný termín aktualizace již minulou středu 27. 6. 2018, nakonec ale došlo k průtahu o jeden týden. Doufejme, že nový termín je již tím finálním.

Osobně každopádně doporučuji s instalací aktualizace alespoň několik dní vyčkat. Každá nová velká verze operačního systému s sebou obvykle přináší řadu problémů a je možné, že software bude obsahovat různé nedodělky. Z mé vlastní zkušenosti doporučuji sledovat diskusní fóra a rozhodnutí o instalaci podložit až zkušenostmi těch, co si update nahráli hned a bez rozmýšlení. Pár týdnů navíc je nic ve srovnání s neodladěnou funkcí, kterou často využíváte (např. problém s Bluetooth, signálem atd.).

BlackBerry KEYone je na trhu již přes rok, z pohledu kdejakého fanouška tedy nastal čas na pořádnou aktualizaci. Uvidíme, jaké změny si pro nás výrobce nachystal. Zároveň dosud nepadlo žádné vyjádření o tom, jestli se modelům BlackBerry KEYone a Motion poštěstí i update na Android P. Ačkoliv je takový update spíše nepravděpodobný, nic ještě není jisté.

Previous Article
Tomáš Valenta
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

3 Comments

    1. já taky, stále, ale nevadí mi to, kdo si počká , ten se dočká. mohli by to odstranit ten problém s hotspotem :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.