Android Aplikace, Hlavní Novinky, Novinky

BBM Desktop Beta: webový klient doplňuje klienta pro OS Android

Emtek před několika měsíci doplnil současného klienta BBM pro Android webovým rozhraním. Jedná se tak o krok, kterým se snaží přiblížit BBM více ke konkurenčním platformám jako např. WhatsApp, který má webového klienta již delší dobu. Služba BBM Desktop je uživatelům dostupná ve formě webové stránky, není tedy třeba nic instalovat. Díky tomu je možné s BBM pracovat např. i na pracovním počítači (pokud tedy vaše IT oddělení nezařadilo BBM mezi zakázané weby).

Spuštění je velmi jednoduché. Na počítači navštivte stránku https://web.bbmessaging.com/. Zobrazí se QR kód, který načtete v BBM na vašem smartphonu s Androidem. Tím dojde k přihlášení a načtení webového klienta.

Rozhraní je velmi jednoduché a je na něm znát, že skutečně běží v jakési formě „veřejného“ testu. Vzhled uživatelského prostředí je maximálně jednoduchý a minimalistický, nevýří barvami ani animacemi. BBM Desktop aktuálně podporuje následující funkce:

  • chat s kontakty, se kterými jste si vyměnili BBM ID
  • skupinové konverzace
  • prohlížení BBM bulletinu (BBM Channel)

Tím de facto výčet funkcí končí. Nelze posílat ani přijímat obrázky, chybí podokno s výběrem emotikonů (emotikony v konverzaci se zobrazují v grafické verzi, nikoliv textově). Je znát, že Emtek čeká ještě hodně práce. Vzhledem k tomu, že se od spuštění veřejné bety téměř nic nezměnilo, je otázkou, zdali BBM Desktop skutečně čeká nějaká budoucnost. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by BBM čekal nějaký větší comeback na scénu mobilních messengerů…

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..