Android Aplikace, Hlavní Novinky

Aplikace YouTube Vanced: přehrávání na pozadí či zamčené obrazovce bez reklam

Oficiální YouTube aplikace pro operační systém Android má hned několik omezení. V základu neumožňuje přehrávání videí na pozadí, stejně tak při zamčené obrazovce. To je z uživatelského hlediska velmi nepříjemné: smartphone dnes v mnoha věcech obstojně nahradí notebook či stolní počítač, proto jsem nikdy nepřekousl, že je jeho funkcionalita takto omezovaná. Řešením by mohlo být pořízení placeného účtu YouTube Premium (který umožní přehrávání na pozadí), ten ale není v ČR vůbec k dispozici. Druhou možností je neoficiální klient YouTube Vanced.

YouTube Vanced není nic jiného než upravená základní aplikace. Tým vývojářů aplikaci mírně upravil tak, aby simulovala aktivaci účtu YouTube Premium. Díky tomu získáváte následující funkcionality:

  • přehrávání na pozadí
  • přehrávání při zamčené obrazovce
  • žádné reklamy
  • výběr vzhledu aplikace (modrá, černá, bílá, šedá)

Na vrub toho je vhodné zmínit jistá omezení. V základu se v této aplikaci nepřihlásíte ke svému účtu Google. Pro přihlášení je třeba ještě stáhnout klienta MicroG, který umožní přihlášení ke svému účtu. Tvůrci se dušují tím, že neshromažďují žádné osobní údaje, zdali se jim rozhodnete důvěřovat je jen na vás. Z dlouhodobého testování jsem také vypozoroval, že nefunguje vzájemná synchronizace historie přehrávání mezi PC a YouTube Vanced (videa přehraná přes YouTube Vanced se nepropíšou do historie přehrávání).

Přesto všechno považuji YouTube Vanced za vynikající počin. Jelikož není v ČR ani dostupná placená služba YouTube Premium, lze její používání i morálně ospravedlnit. Je otázkou, jak dlouho Google nechá tento „trn v patě“ při životě (neboli než YouTube Vanced zablokuje), doporučuji tedy vyzkoušet, dokud je k dispozici. Díky možnosti přehrávání na pozadí navíc připomíná výborného klienta SuperTube pro BlackBerry 10.

Aplikaci YouTube Vanced i doplněk MicroG si můžete stáhnout na webu tvůrců zde (pozn.: volte verzi pro „non-rooted devices“, neboli zařízení bez rootu).

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..