BlackBerry 10 Aplikace, Hlavní Novinky

WhatsApp prodloužil podporu klienta pro BlackBerry 10 do konce roku 2017

Společnost WhatsApp před několika dny oznámila, že prodlužuje podporu své aplikace pro operační systém BlackBerry 10 o dalších 6 měsíců, tedy do konce roku 2017. Jedná se již o druhé odložení ukončení podpory. Původně měl WhatsApp na BlackBerry 10 skončit již s koncem roku 2016.

V souvislosti s touto informací se na BlackBerry World objevila aktualizovaná verze klienta, která doplní hlášku s datem o ukončení funkčnosti aplikace na nové datum.

Co k tomuto kroku společnost vedlo zůstává otázkou, zástupci WhatsAppu jsou na CrackBerry fórech již delší dobu neaktivní. Uživatelé by tak měli mít na paměti, že už aplikace s téměř stoprocentní jistotou nedostane žádné nové funkce ani opravy. Tato informace zároveň vypaluje rybník vývojáři Nemory Studios a jeho vyloženě špatnému produktu Whats10.

V každém případě doporučuji brát nové datum ukončení podpory jako závazné. Už druhé posunutí bylo zcela neočekávané, je tedy téměř jisté, že v roce 2018 už WhatsApp svého klienta pro BlackBerry odstřihne definitivně.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

16 Comments

 1. Whats10 jsem koupil a poslal do kytek. To už funguje lépe ta z google play s doplňkem WAA fixer.
  Doufám, že to na konci roku zase prodlouží :-) na pořád.

 2. Stáhla jsem si před pár dny aktualizovanou verzi a od té doby mi začaly zprávy chodit ca s hodinovým zpožděním. Zkoušela jsem whatsapp i celý přeinstalovat ,ale nepomohlo :-( Má někdo po aktualizaci stejný problém? Nebo už mi můj passport jde do kytek a je čas koupit nový telefon?

  1. Zdravím,
   úplně stejný problém jsem míval na Androidu, historicky snad i na mé přechozí (pracovní) Q10. Na řešení jsem nikdy nepřišel (na Xperii mi to pilo krev celá léta). Určitě ale není chyba ve Vašem telefonu, jde o jakousi chybu, se kterou se WA u určitého počtu uživatelů potýká již hodně dlouho. Zkuste tomu dát chvíli čas, třeba se to ještě samo “rozchodí”. Držím palce!

 3. Nevím co se stalo, ale Wocas mi přestal chodit (19.7.) na BBQ10 i na BBQ5 a píše si:
  You can´t send messages to this chat, because WocasAPP no longer supports this phone.
  Takže někdo to zase “vylepšil”

  1. A také zmizel z HUBu. Mrzí mě to, neboť tuto aplikaci zrovna hodně využívám. Blízcí nechtějí BBM, protože jim tam skáče spousta hloupostí. :-(

   1. Zdravím,
    známý měl stejný problém, aktualizace aplikace přes BBW nepomohla (měl verzi, která ještě počítala s tím, že 19.7. přestane fungovat). Pomohlo mu celou aplikaci ostranit a nainstalovat znovu. Tím se problém s nefunkčností vyřešil. :)

 4. Já jsem aktualizovala, kompletně přeinstalovala a problém je pořád :-( Docela mi to štve. Všichni mají Whatsapp nebo Facebook messenger, kterej je na bb absolutně nepoužitelnej a teď už i ten Whatsapp… Já byla připravená, že jakmileho utnou koupím novej telefon, ale Passporta se nechci vzdát a měla jsem z toho vyloženě radost když zase prodloužili podporu.

  1. Na google se vybodněte. To až nebude pro BB podpora. Dokud to jde, udělejte buď upgrade Wocasu v blackberry world,=> my world a nebo tamtéž Wocas odinstalujte a zase tamtéž nainstalujte. Funguje to. konečně….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..