BlackBerry 10 Aplikace

Webový přehrávač YouTube už nefunguje na pozadí, je třeba využít aplikaci

V posledních dnech se na nás mnoho uživatelů obrátilo s problémem, který nás trochu překvapil. Údajně přestalo fungovat přehrávání YouTube ve webovém prohlížeči na pozadí. Právě plnohodnotný multitasking je jednou z klíčových funkcí systému BlackBerry 10, a proto jsme se na chvíli zhrozili, že snad BlackBerry vydalo nějaký nesmyslný update. Problém je však nakonec trochu jinde.

Na našem Twitteru jsme se zeptali uživatelů BlackBerry 10, zda jim přehrávání funguje. Odpovědi byly zcela jednoznačné, nicméně přehrávání na serverech vimeo.com nebo dailymotion.com stále funguje. Je tedy jasné, že Google udělal ve službě YouTube blíže nespecifikované změny, které přehrávání mobilní verze YouTube ve webovém prohlížeči na pozadí zakazují.

Jaký k tomu měl důvod? S velkou pravděpodobností jde o to, aby donutil uživatele mít obsah videa vždy na displeji. Hlavní příjem jde totiž z vizuálních reklam a když je uživatel nezobrazuje a nekliká na ně, peněženka Google samozřejmě krvácí. Týká se to nejen systému BlackBerry 10, protože i některé Android webové prohlížeče umí přehrávat YouTube na pozadí. Tuto skupinu uživatelů se tak Google snaží dotlačit k aktivnímu sledování obsahu.

Je možné také přepnout web z mobilního do klasického zobrazení, ale není to tak pohodlné.

Řešení je u BlackBerry 10 naštěstí relativně snadné – stačí si stáhnout odpovídající aplikaci pro přehrávání YouTube obsahu a tato vám poběží i na pozadí. Svého času jsem používal aplikaci FastTube, ale tu už jsem v BlackBerry World nenašel. Nabízí se tak například aplikace Super Tube for YouTube, kterou můžete stahovat z odkazu níže.

Stahujte aplikaci Super Tube for YouTube pro BlackBerry 10:

BBWorld_download

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

    1. Stačí přepnout do klasického zobrazení, ne mobilní, ale pro PC. A hle, multitask, jako dřív frčí jak má..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..