BlackBerry & Android Návody, Hlavní Novinky

Synchronizace kontaktů a kalendáře z iCloud do Android BlackBerry KEYone, PRIV, DTEK a dalších

Kontakty a události z kalendáře jsou pro mnoho uživatelů těmi nejdůležitějšími daty. Při přechodu na nový telefon je tedy potřeba vyřešit, jak je přenést. Dnes se podíváme, jak na nové BlackBerry s Androidem (modely PRIV, DTEK50, DTEK60 a KEYone) jednoduše synchronizovat kalendáře a kontakty se zařízeními od Applu, tedy s iPhonem či třeba Macem.

Ač jsou služby Applu do značné míry uzavřené, kalendáře a kontakty lze naštěstí z iCloudu jednoduše synchronizovat i na zařízení BlackBerry s Androidem. Pokud chcete synchronizaci nastavit, stačí navštívit Nastavení, vybrat položku Účty a následně klepnout na Přidat účet.

Chcete-li nastavit synchronizaci kontaktů, je zde potřeba zvolit Účet BlackBerry CardDAV. Pro synchronizaci kalendáře pak slouží položka Účet BlackBerry CalDAV.

screeny_icloud1

Nyní stačí se přihlásit skrze váš iCloud účet. Nejprve tedy zadáváte svou e-mailovou adresu, kterou využíváte k přihlašování ke službám Applu, a následně bude potřeba zadat heslo. A právě zde může nastat jediný komplikovanější moment. Pokud totiž využíváte dvoufaktorové ověřování svého iCloud účtu, vaše běžné heslo nebude fungovat a pro úspěšné přihlášení si budete muset vygenerovat specifické heslo. Naštěstí na tom není nic složitého.

spravujte_sve_apple_id

V prohlížeči navštivte stránku pro přihlášení k Apple ID. Následně v rubrice Zabezpečení uvidíte volbu Hesla pro konkrétní aplikace. Zde postačí klepnout na Vygenerovat heslo. Heslu přiřadíte libovolné označení (pro vlastní orientaci) a následně ho již před sebou uvidíte na displeji. Jedná se o náhodný sled 16 znaků, které jednoduše vyplníte do přihlašovacího okénka na svém telefonu. Po klepnutí na Další již uvidíte automaticky vyplněné nastavení připojení účtu, které jen potvrdíte a je hotovo.

screeny_icloud2

Nyní se již budou vaše kalendáře či kontakty synchronizovat skrze iCloud, a to dle vámi nastaveného časového rozvrhu (ve výchozím nastavení po 15 minutách).

Pomocí tohoto postupu si tak zajistíte, že budete mít neustále synchronizovaná data mezi vaším BlackBerry zařízením a iCloudem. Ideální řešení nejen pro synchronizaci z přístroji od Apple jako jsou iPad nebo Macbook, ale také třeba jenom pro bezpečné zálohování kontaktů a kalendáře.

Previous ArticleNext Article

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..