Hlavní Novinky, Přístroje & Příslušenství

Pochází označení BlackBerry Mercury z řecké mytologie nebo periodické tabulky prvků?

Vcelku zajímavé téma rozebrali ve svém aktuálním podcastu kolegové ze serveru CrackBerry. Jak vlastně model BlackBerry Mercury přišel ke svému kódovému označení? Objevil se jen tak z ničeho nic na internetu nebo za ním stojí něco mnohem prozaičtějšího? Na to redaktoři CrackBerry zeptali Steva Cistulli, zástupce společnosti BlackBerry Mobile, která zaštiťuje hardwarovou část kanadského portfolia:

“Kódové názvy v rámci každé mobilní společnosti jsou vždy tradice. Myslím, že existují tři teorie o vzniku názvu. Dám vám tři teorie, a pak bychom možná společně mohli přijít na to, která z nich má pravdu. První je, že jméno pochází z internetu, protože vždy musíte s touto teorií počítat. Jméno vytvořil internet. To je tedy první teorie.

Druhá teorie je, že pochází ze jména superhrdinů, hrdinských artefaktů či řeckých bohů. Hrdina Mercury, byl samozřejmě znám jako posel bohů a tudíž paralela k pevné klávesnici. To je teorie číslo dvě. To dává smysl.

Teorie číslo tři je, že pochází z periodické tabulky prvků. Rtuť (Mercury) je prvek číslo 80. Řecký kořen názvu tohoto prvku znamená kapalné stříbro. A jelikož se jedná o velmi elegantní a sexy zařízení, možná bych tuto teorii bral.

Co je zajímavé na teorii číslo dvě a tři je, že následovník produktu Mercury se na tuto otázku chystá odpovědět. Je to číslo dvě, nebo číslo tři? Budeme muset počkat na název nového modelu.”

následovník produktu Mercury se na tuto otázku chystá odpovědět.

Z odstavců výše jsme se dozvěděli několik teorií, ze kterých si máme vybrat tu správnou. Osobně se přikláním k teorii číslo tři a to hlavně  z toho důvodu, že už před mnoha měsíci se mluvilo o nových modelech BlackBerry s kódovým označením Neon, Argon Mercury.

Teorie o prvcích z periodické tabulky prvků tedy dává smysl, zatímco na řeckou mytologii my jména Neon nebo Argon moc nesedí. Klíčová je však zmínka v posledním odstavci – již nyní se pracuje na zatím neznámém modelu BlackBerry, který přijde po modelu Mercury. Kdy přesně dorazí samozřejmě zatím není jasné, ale je možné, že by mohlo stihnout klasické podzimní představovačky.

Nezapomeňme však na fakt, že BlackBerry Mercury je poue kódové označení tohoto modelu. Konkrétní informace o ceně, dostupnosti a také oficiálním názvu se dozvíme již 25. února na konferenci MWC v Barceloně.

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

8 Comments

    1. Nechápem takéto trolovanie. Ak niečo považujem za niečo, čo nestojí za moju pozornosť tak tomu nevenujem ani sekundu svojho vzácneho času predsa. :-). Alebo je to nejaký zvláštny spôsob masochizmu alebo sebaukájania??? V takom prípade je určite lepšia masturbácia. Človek sa uvoľní, zistí, že to ešte stále dáva, potom je chvíľu príjemne unavený a zaslúži si drink. A hneď je svet krajší…:-D

    2. No tak je nečti a jdi jinam anebo si založ vlastní web. My si zdejší články přečteme rádi. Ale od národa, kde valná většina obyvatel čerpá informace ze zdrojů “Televizní noviny na TV Nova” a “Blesk”, se asi žádné normální anebo slušně napsané příspěvky čekat nedají :-)

  1. K androidu jsem se už něhodlal vrátit, ale teď už si zase nejsem tak jistý a možná bych to po pár letech aspoň zkusil, jestli je to alespoň z mého pohledu takový průser jako před pár lety nebo už se to dá přežít. Poslední mé telefony BB Z10, iP6 a iP6s+. Blackberry jsem opustil, když bylo zřejmé, že BB systém OS10 zařízne, tak jsem přešel na iOS. Tam jsem spokojen, ale BB OS10 jsem měl raději. iP7+ si můžou pánové z Cupertina strčit do …, jelikož nebudu třetí rok po sobě kupovat “stejný” telefon jen s minimem inovací. A i když iP8 by měl být už zase konečně nový telefon (nepočítám doprovodnou eskovou řadu sedmičky, která bude dojit stejný design už 4. rok po sobě), tak asi do něj už nechci jít. Sice mi bude chybět ekosystém Applu, který opravdu člověka pohltí, ale podobných výsledků se dá dosáhnout i za pomocí jiných aplikací. Proč se tedy nevrátit k BB (i když už jen od TCL a pod droidem)? Takže teď už zbývá si položit jedinou otázku. DTEK 60 nebo počkat na Mercury? ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..