Články & Recenze, Hlavní Novinky, Powered by Android

Otestovali jsme 12MPx fotoaparát BlackBerry KEYone (galerie)

keyone-camera

Jednou z hlavních vlastností dnešních smartphonů je samozřejmě fotoaparát. U modelu KEYone je zajímavé zmínit, že se zde nachází fotografický čip Sony IMX378, který je také v modelu Google Pixel. Pixel je podle mnoha testů nejlepší fotomobil na světě a na KEYone to tak klade nemalé nároky.

Rozlišení fotoaparátu činí 12 Mpx (každý pixel je velký 1.55μm), světelnost použitého objektivu je f/2.0 a nechybí ani pokročilá elektronická stabilizace obrazu. Čip je samozřejmě jenom část úspěchu, důležité jsou také ostatní parametry a především software.

Celkové shrnutí schopností fotoaparátu BlackBerry KEYone bych označil slovem “vynikající“. Nejedná se o úplně nejlepší fotoaparát na světě, ale svými vlastnostmi předčí mnoho dražších konkurentů. Fotografie jsou krásně světlé a mají věrné barvy.

Ostrost by v některých případech mohla být trochu lepší, ale příjemně mne překvapily výsledky při špatném osvětlení – právě tady by se mohla projevit absence optické stabilizace. Díky kvalitnímu čipu je však světla dostatek a fotografie vypadají i při horším světle velmi dobře.

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

  1. Dobrý den,
    zajímalo by mne, jaké poměry stran lze v nastavení fotoaparátu zvolit. Např. zda je k dispozici formát 1:1, na který jsem zvyklý z modelů se čtvercovým displejem.

  2. Ahoj… no moc se mi líbí možná si ho pudu okouknout …. ale bojim se toho že to bude strašně náchylné na nějaké potříkání vodou a nebo malej déšt

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *