Hlavní Novinky, Obecné a Tiskové zprávy

Milujeme BlackBerry! Speciální valentýnská akce na modely DTEK50, Passport a další

Internetový obchod ShopBlackBerry.cz, jediný specializovaný BlackBerry obchod pro ČR a SK, připravil speciální akci pro všechny milovníky přístrojů BlackBerry a není k tomu lepší příležitost, než svátek všech zamilovaných.

V termínu od 8. do 19. února 2017 snížil ceny u nejoblíbenějších modelů značky BlackBerry a zákazníci díky tomu mohou ušetřit až několik tisíc korun! Akce se týká například modelu BlackBerry DTEK50, který můžete získat již za 7.990,- Kč a navíc získáte také originální gelové pouzdro Soft Shell jako dárek.

Kromě modelu DTEK50 se výrazné slevy dočkal také model BlackBerry Passport, u kterého můžete ušetřit více než dva tisíce korun (od 7.990,- Kč), nebo nejvyšší model BlackBerry DTEK60 již za 14.990,- Kč. A pokud je vaší největší láskou hardwarová klávesnice, tak vás jistě zaujme model BlackBerry PRIV za skvělých 13.490,- Kč!

Více informací o probíhajících akcích naleznete na www.shopblackberry.cz

Previous ArticleNext Article

31 Comments

  1. Nedoporučuji koupi přístroje s OS10, pokud tedy na telefonu plánujete dělat cokoliv jiného, než psát emaily. Systém je perfektní, svižný, odladěný a s časem se nezpomaluje, ale…

   …není funkční Facebook, Messenger, končí Whatsapp, není vlastně Netflix, Google dokumenty, OpenOffice dokumenty, není navigace (vyjma drahého řešení od Mireo), nejsou mapy (vyjma BeMaps 10, které jsou na prd), v současnosti přestávají fungovat klienty na Youtube, nejsou skoro žádné (a už vůbec ne nové) hry, není Spotify, LinkedIn funguje dost blbě, je tu jen vykopávkový Android runtime 4.3.

   Já jsem se svou Q10 opravdu spokojený, ale proboha, tu jsem koupil novou za 2500 Kč. Rozhodně bych nedal takový ranec za Passport, když je ten telefon kaput. Rozhodně Android, pokud Vás tedy peníze opravdu netrápí, v opačném případě je to absolutně nesmyslná investice.

   1. Blackberry s OS10 je ryze pracovní zařízení a ne na haldu kravin okolo, které používají majitelé pouze na hraní

    1. A jak na tom chcete pracovat, když to nepodporuje ani všechny kancelářské dokumenty? Hlavně se nenechte opít rohlíkem – bezpečnost OS10 pro koncového uživatele není nijak závratně lepší než na Androidu (pokud nemáte zapnuté šifrování, což v základu není, nejste trvale připojený na VPN, nejedete přes BES atd.).

     Tak v čem je Passport pracovnější oproti třeba tomu Privu či Mercury? To by mě vážně zajímalo.

    2. A proč si myslíš, že Obama a nyní Trump používají výhradně BlackBerry s OS10 ? Akorát tam mají z bezpečnostního důvodu zablokované GPS

    3. Neodpověděl jste na otázku, v čem je PP pracovnější než Priv či Mercury. Díky.

     A ano, mají BlackBerry. Jedou kompletně přes 100x zabezpečené VLASTNÍ servery, všechno zašifrované, nemají v tom žádné (100x nezabepečené a neschválené) aplikace. Napíšu to pro Vás po stylu Novinek.cz: VAŠE BLACKBERRY, POTAŽMO JAKÉKOLIV JINÉ, NEMÁ S BLACKBERRY TRUMPA ČI OBAMY NIC SPOLEČNÉHO. Na BlackBerry nejste o nic méně špehovaný, než na jakémkoliv jiném telefonu. Používáte Google? Používáte Youtube? Používáte nějaké aplikace? Ty všechny o Vás sbírají data. Navíc Vás můžou odposlouchávat poskytovatelé služeb (operátor, ISP).

     A když už jsme si, doufám, v tomhle udělali jasno, zopakuji otázku: zajímalo by mě, v čem je Priv méně pracovní než Passport. Děkuji.

   2. Nemůžu souhlasit.. odcházející 3,5 letá Q10 mě donutila řešit nástupce už teď a jelikož Priv je na rok starej telefon stále drahej, dotykáč nechci a Mercury v nedohlednu, tak jsem koupil právě Passport a rozhodně si nemůžu stěžovat, naopak.. stále používám Spotify, Face10 spolu s Messengerem (Mess placený), WA zatím funguje (ale k životu ho nepotřebuju), Mireo mám koupené už jak dlouho a stále funguje skvěle, na BeMaps si taky nějak extra stěžovat nemůžu (ikdyž Gmaps asi fungují lépe), hry moc nehraju (pár oblíbených mám).. a BTW Passport SE jsem koupil bazarovej za 5500 a ikdyž není v top stavu, rozhodně to není vykopávka.. naopak dvojnásobná výdrž oproti Q10 s novou baterkou je pecka, stejně jako velikost a dotyková klávesnice, na které jsem si fakt rychle zvykl (a to jsem se jí 2 roky bál..).. za mě teda klidně i novej Passport, pokud jsem uživatel OS10 a funguji na něm i teď, tak rok až dva vydrží.. a co si budeme povídat, dnes si lidi na dýl telefon nekupují..

    1. Děkuji Vám za reakci. Máte to štěstí, že Vám u Face10 a Messengeru pravděpodobně funguje provázanost s hubem (bez toho ty aplikace nakonec nemají smysl, když jsou to samé, co rozhraní v prohlížeči). Výdrž baterie není kdovíjaké plus, víceméně stejné hodnoty dosáhnete s každým srovnatelným smartphonem. O klávesnici jsem se zmiňoval.

     Osobně nejsem ochotný platit za drahé Mireo, když může podpora skončit každým dnem. A právě na službách OS10 stojí a padá – skvělých systémů jsme tu měli už více, ale bez aplikací a služeb je to jen jako špičková automobilová platforma s neúsporným a nevýkonným motorem, nezajímavou karoserií a nulovou užitnou hodnotou. Myslím, že je třeba případné zájemce předem upozornit na to, že vstupují na již potopenou loď, ze které čouhají nad vodou už jen poslední stožáry. Objektivita je totiž to, co u BB komunity chybí nejvíc. A za cenu Passportu si myslím, že je ta objektivita na místě.

     Ať Vám (i nám všem) slouží OS10 co nejdéle!

    2. Také jsem po odchodu Q10 do křemíkového nebe řešil ,co si mám pořídit a pořídil jsem si Passport. Nelituji. Škoda , že BB opustilo OS10. Kdyby umožnili dualbot OS10 a android na novějších modelech, tak by to pro zákazníky bylo přijatelnější řešení a BB by mělo větší tržby. Ti co touží po androidu by si nabootovali android a my konzervativní by jsme si nabootovaly OS 10. Vymyslet dualboot by neměl být problém, šlo to už kdysi mezi Win 6.5.3 a androidem před šesti lety, tak nevidím důvod, proč by to nemohlo jít mezi OS10 a androidem.

   3. Mám dva pracovní mobily, jedním je Passport a druhým DTEK50. Pokud pominu všechny HW rozdíly, tak pro moje pracovní potřeby je Android nepřehledný, špatně provázaný (kontakty-maily-zprávy-správa souborů), nemá HUB (používám 6 mailových adres). Aplikace, které BB nabízí, mi pro práci stačí a co se her týká, jako odpočinkové používám jen 2-3 úplně jednoduché logické, protože v práci si přece nebudu hrát. BB10 je odladěný systém pro práci naprosto vyhovující, rychlý, nepadá. Zabezpečení si nastavím sám podle potřeby, šifrování není problém. Zvyknout si na BB10 mi trvalo den (intuitivní systém), zvyknout si na Android se mi nepovedlo, ačkoli se na přístrojích BB hodně zlepšil. Takže jsem ho dal kolegyni, která jen volá a píše SMS :-) Možná je to proto, že nepoužívám sociální sítě, takže mi v této oblasti nemá co chybět.

    1. Víceméně opakujete to, co jsem napsal. Na psaní emailů a nejzákladnější práci je OS10 perfektní, těží z výhody uzavřeného systému.

     Už ale nemůžu souhlasit, že jsou pracovní aplikace dostatečné. Podpora cloudových úložišť je trochu kostrbatá, podpora a úprava kancelářských dokumentů prachbídná, her je málo a fungují blbě, mnoho z nich je navíc jen kostrbatá emulace Androidu (hlavně ty starší, které nikdo neoptimalizoval na Passport).

     Systém je perfektní a pokud člověk nevyžuduje mnoho, bude spokojený. I já jsem! Ale je třeba věc zájemcům přiblížit z obou stran. A jak pozoruji všechny přátele, nikomu bych OS10 nedoporučil: ne proto, že by ten systém byl špatný, ale proto, že na něj skoro nic není, a drtivá většina služeb je zpřístupněna jen pomocí neoficiálních klientů, které už ani mnohdy nejsou kompatibilní.

    2. U cloudu si vystačím s Dropboxem, funguje tak jak požaduji. A hlavně se neobejdu bez HW klávesnice, protože využívám rychlé volby pro telefonování i aplikace atp.
     Úprava dokumentů v mobilu je poměrně jednoduchá, pokud stačí úpravy textu. Jinak si myslím, že pro komplexní úpravy dokumentů existují jiné přístroje, zvláště z důvodu velikosti a přehlednosti (i když zrovna Passport je v tomto poměrně unikátní).
     Nicméně s Vámi souhlasím, že doporučit známému používání je komplikované, především proto, že vývoj BB10 už skoro dva roky není. Proto taky chápu ceny zařízení s BB10 jako pokus získat co nejvíc za muzejní kousky hardware (protože je to v podstatě konzerva bez jakéhokoli dalšího vývoje).

   4. Záleží na vkusu každého soudruha. Já nemít Q10, tak jdu do passportu. Půlku těch vyjmenovaných aplikaci neznám a tu druhou nemám záměrně. Datová schránka, banky(android), správa hesel, skvělé mapy Nav free, dokonalá ovladatelnost a paranoidní úroveň zabezpečení. Zatím jsem nepotkal telefon, který by mi to nahradil. S palmem jsem také žil dost dlouho zcela spokojeně po smrti výrobce a tady navíc výrobce ještě zcela nezemřel.

   5. No vidíte, já si minulý měsíc koupil nový Passport SE, přesně z těchto důvodů (není tam facebook, whatsapp, youtube a podobné smetí), proboha Netflix na telefonu, k čemu to je na 3 palcový obrazovce. Mapy používám MapsMe – kupodivu k mé plné spokojenosti, hry nehraji, telefon považuji za pracovní nástroj, nic víc, nic míň – tyto mé požadavky splňuje Passport na jedničku.

    1. Přesně tak, já potřebuji mobilní zařízení pouze na práci a ne na kraviny a svojí Z30 jenom 3 roky dobíjím bez jakéhokoliv jiného problému a když vidím ty dementy s Droidama, kterým to pořád zamrzává, zpomaluje, musí to pořád restartovat, kdejaký blb nebo vir se jim do toho dostane, tak se jim musím smát a hlavně nepochopí, že všudypřítomná reklama a přemrštěná cena jim nikdy nezaručí kvalitní zařízení a také převážná část reklam a testů zařízení je jenom zkorumpovaný podvod, bohužel.

 1. Tak nějak pořád nevím, jakou náhradu za Z10. Jestli BB s androidem, nebo ještě Passport dokud je… Na vánoce jsem koupil dceři tablet s androidem a z mého pohledu je ten přístroj opravdu katastrofa…

    1. Tablet z roku 2014, 1 GB RAM, Android 4.2 (čili aktualizovatelný v lepším případě na 5.0, což byla učiněná tragédie). Ano, tenhle přístroj byl (a je) katastrofa, jelikož to byl lowend už v době vzniku. Takže ačkoliv nejsem fanda Androidu, Priv, DTEK60 či blížící se Mercury je přístroj úplně jiné kategorie. Tady se vážně není čeho bát.
     Za sebe bych tedy vyčkal buď na Mercury, nebo sáhl po některém z vypsaných (ne DTEK50, ten má poměrně slabý HW). Passport je sám o sobě moc prima telefon, ale oproti Z10 nabídne jen tu klávesnici – jinak je tam přidaná hodnota nulová. Za to by mi bylo líto utratit tolik peněz. :)

    2. Skrble, až budeš potřebovat brýle na čtení (byť u mě v mých padesáti letech jen 3/4 dioptrie), rázem Ti bude jasné, v čem hlavně je přidaná hodnota Passportu oproti Z10.

     Osobně mně aplikace na BB10OS nescházejí, protože nic z vyjmenovaného (FB, WhatsApp, Youtube, Netflix, Spotify a podobné nesmysly, kterými je dnešní doba bohužel posedlá), nepoužívám a k životu nepotřebuji.

     Klíčový je pro mě email a inetgrace (nejen něho) do HUBu, ten myslím nemá konkurenci.

     A jak jsem už dříve uváděl – pokud mi něco schází nebo v BB Worldu není přesně to, co by mi sedělo, umím si aplikace napsat.

     V zásadě plně souhlasím s tím, co napsal Jarin.

    3. Walther – pak škoda. Člen k Vánocům dostal nový Android za 3000 Kč (lobboval jsem za OS10, ale nejsou aplikace, takže to neprošlo) a funguje skutečně bez problémů.

     A380 – když už si tykáme: že TY nepotřebuješ k životu žádné služby, to je Tvá výhoda, jsi jiná generace. To, s jakou lehkostí označuješ jiné služby za kraviny, to nebudu komentovat, jsi prostě konzerva. Já jsem ostatně taky konzerva proti dnešním puberťákům, to je vývoj. Nějak mi ale uchází pointa Tvýho příspěvku. Znám hned několik majitelů OS10, kteří by některý z těhlech služeb ocenili, ale prostě nejsou. A už vůbec nevidím jako chybu je zmiňovat. Walther napsal příspěvek, já mu odpověděl: výhody i nevýhody. OS10 je uživatelsky geniální systém, ale prakticky je to za zenitem. A pro 10 lidí typu A380, co na mobilu jen čtou maily (a ještě jsou za takový telefon ochotní zaplatit 10000 Kč a víc, pro ty dneska nikdo dělat mobil nebude). Howgh. Už asi chápu syndrom “BB fanboy” – a to té značce a systému nefandím o nic míň, než Ty.

    4. Náhradu za Z10 řeším hlavně kvůli absenci LTE. V podstatě už jsem byl rozhodnutý pro nějaký DTEK, jenže moje nová zkušenost s androidem v už zmíněném tabletu mě vrátila zpět. Ten tablet samozřejmě funguje tak jak má a to je právě ten problém. Uvedu příklad- zahájím stahování video souboru- otevře se správce stahování a v něm běží nějaké video, říkám si, asi náhledy toho souboru.. houby, reklama na Škodu Kodiaq, no dobře.. Otevírám správce souborů, abych video nešel. Musím odsouhlasit oprávnění a na konci chce abych si někde vytvořil účet, dopr…le proč? Mažu správce a sháním jiný…Pecka na závěr, kids center kompletně prolezlé reklamou, hned to šlo pryč. Zkrátka filozofie androidu mi připomíná pohádku o pejskovi a kočičce jak pekli dort. Vzali všechno co bylo po ruce a dali do hrnce. Bylo tam všechno, ale žrát se to nedalo… Neberte to zle

 2. Ak uz si budem kupovat pokracovatela Z10, tak minimalne pockam na Mercury, ze co z toho bude. Osobne si myslim, ze vyrobca vyda naraz viac roznych typov modelov (s BB) a nie len Mercury. Co sa tyka akcie, tak je to sice dobra sprava ale ti co sleduju BB zariadenia pockaju na Mercury. A az podla toho by pripadne vyuzili tuto akciu ak budu sklamani z Mercury.

 3. Mercury sa mi celkom páči. Áno Passport SE je pecka, ale žiaľ BB OS 10 je k.o. , takže sa tak či onak musíme pozrieť dopredu ….

 4. Proč jste proboha neudělali tuto “akci” i na Passport Silver Edition? Možná bych jej za 8k koupil nový do svého muzea. Riding dead horse, anyway….

 5. Já byl nejvíce spokojenej s Bold 9700 a OS5.
  Q10 a OS10 mi nic navíc nepřineslo. Naopak. Naopak. Naopak. Ergonomie žádná.
  Hry nehraju, netwituju, navigaci zásadně v autě, dokumenty na telefonu neupravuji – 100x rychlejší a kvalitnější počkat a udělat na PC.
  Opravdu si nyní nevybavím co mi OS10 přinesl. Lepší web, ale raději bych bez něj. Jen to žere čas.

 6. Ja si myslím že BlackBerry s klávesnicou je už len o tom či to chceš alebo nie na prácu môžeš mať hocijakú latu aj s androidom je to jedno ja mam passport ale len preto ze ma baví hw klávesnica a display je velký a učaroval mi ten telefón a keby bol v ňom droid tak si myslím že jeho využitie by bolo lepšie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..