BlackBerry & Android Návody, Hlavní Novinky, Powered by Android

Jak si nastavit (vlastní) vyzvánění na Blackberry s Androidem

Pokud se na svém BlackBerry s Androidem nechcete spokojit s uniformním výchozím vyzváněním, můžete si jej samozřejmě nastavit podle sebe. Nastavení ovšem není až tak intuitivní. V dnešním návodu se proto podíváme na to, jak vyzvánění změnit, jak si nastavit zvuk pro konkrétní aplikaci, pro konkrétní kontakt a v neposlední řadě také na to, jak mezi nabízená vyzvánění dostat i libovolnou písničku.

Jak měnit zvuk vyzvánění

Nejdříve se podívejme obecně na to, jak změnit základní vyzváněcí tón pro oznámení příchozího hovoru, pro příchozí zprávu a pro budík. Stačí navštívit Nastavení –> Zvuk a zde si pro každou z hlavních tří kategorií oznámení vybrat příslušný zvuk.

android_ring_1-min

Jak změnit zvuk vyzvánění konkrétní aplikace

Pokud používáte komunikační aplikace jako třeba WhatsApp, často je v jejich nastavení možné nastavit zvuk zvlášť. Díky tomu i po sluchu rozlišíte, zda vám přišla SMS zpráva, nebo zpráva třeba právě na WhatsApp. Všechny aplikace ovšem tuto vymoženost nenabízí, vždy závisí na konkrétním vývojáři. Pokud aplikace nastavení vlastního zvuku umožňuje, vždy tuto možnost naleznete přímo v jejím nastavení. Například u již zmíněného WhatsApp je tedy nutné klepnout na tři tečky v pravém horním rohu, dále na volbu Nastavení a Oznámení.

android_ring_2

Jak měnit vyzvánění u konkrétních kontaktů

Vyzváněcí tóny lze přiřazovat i konkrétním kontaktům. Stačí si otevřít telefonní aplikaci a najít si kontakt, u kterého chcete vyzvánění nastavit. Na kontakt klepnete a následně použijete ikonku tužky v horní části karty kontaktu. Tím se dostanete do režimu editace a v pravém horním rohu klepnete na symbol tří teček. Zde již postačí vybrat volbu Nast. vyzvánění a vybrat si kýžený zvuk.

android_ring_3

BlackBerry Hub pak nabízí možnost nastavit unikátní zvuk upozorňující na příchozí mail pro každý e-mailový účet zvlášť. Stačí si otevřít Hub, následně přejít do bočního panelu, zvolit Nastavení a poté klepnout na popis účtu, u kterého chcete zvuk nastavit. Poté již stačí najít volbu Zvuk oznámení.

android_ring_4

Jak dostat do nabídky vyzvánění libovolný zvuk

Nastavujete-li si vyzvánění, vždy vybíráte zvuk z kontextové nabídky. V té ale naleznete jen ta vyzvánění, které jsou již v zařízení připravená výrobcem. Jak zajistit, aby se mezi těmito zvuky objevila i vaše oblíbená písnička?

Aby bylo možné nastavit libovolnou písničku coby vyzvánění, je potřeba zvuk dostat do složky „Ringtones“ v paměti zařízení. Nejsnáze tak učiníte po připojení k počítači, kdy stačí písničku do této složky snadno přetáhnout myší. Přesun je ale možné samozřejmě udělat i v telefonu, a to bez nutnosti cokoliv instalovat.

Abyste se dostali k možnosti přesouvat soubory mezi složkami v zařízení, je potřeba jít do Nastavení –> Úložiště –> Interní sdílené úložiště a zde klepnout na předposlední volbu Prozkoumat. Takto se dostanete k přehlednému seznamu složek. Nyní je potřeba si najít písničku, kterou chcete použít coby vyzvánění. Pro hudbu je běžně určena složka Music. Pokud jste si zvuk do telefonu stáhli z internetu, bude ve složce Downloads, pokud vám písnička přišla přes Bluetooth, bude ve složce Bluetooth a podobně.

android_ring_5

Jakmile kýžený zvuk najdete, je potřeba na položce podržet prst a tím ji označit. Poté klepněte na symbol tří teček v pravém horním rohu a zvolte možnost Přesunout do…. Nyní již stačí zvolit cílové úložiště, jímž je právě složka Ringtones v interním úložišti zařízení. Přesun dokončíte klepnutím na příkaz „Přesunout“, který se nachází v pravém dolním rohu displeje. Pokud se vám mezi nabízenými lokacemi neukazuje vnitřní paměť zařízení, stačí opět klepnout na tři tečky v pravém horním rohu a ručně vnitřní paměť zobrazit.

android_ring_6

Jakmile tento přesun uskutečníte, daná písnička či zvuk se vám již bude v nabídce vyzváněcích tónu objevovat, a to buď normálně mezi ostatními zvuky, nebo skrze volbu „Další vyzváněcí tóny“, která je v nabídce hned na prvním místě.

Previous ArticleNext Article

6 Comments

 1. Už jsem se na přesun MP3 do adresáře Ringtones ptal v diskuzi bez rady(odpovědi). Do žádného adresáře “kořenu” v mém PRIVu nelze zapisovat,nevím proč? Tady píšete, že v interním úložišti má být dostupné menu. Já žádné takové menu nemám pro interní úložiště. Menu mám k dispozici jen pro SD kartu. Dá se někde nastavit možnost sdílení interního úložiště?
  Android je fakt žumpa lidové tvořivosti. Zlatý OS 10 !!!

  PRIV STV100-4,Verze androidu 6.0.1

  1. A máš v telefonu nějaký správce souborů? Pokud používáš ten nativní, co je v Nastavení – Úložiště, tak musíš vpravo nahoře zvolit “Zobrazit interní úložiště”, jinak ale můžeš stáhnout jakýkoliv správce souborů v Google Play nebo připojit telefon k počítači a tam se taky zobrazí všechny složky.

   1. Používám správce souborů ASUS a file manager+,v zufalství jsem připojil PRIV k PC a nainstaloval nějaký manager a stejně nelze do adresáře zapisovat.
    Při pokusu o zápis do adresáře kde jsou uloženy základní vyzvánění je akce zamítnuta. Popsal jsem to v diskuzi k PRIVu v dotazu k změně vyzvánění.
    Nenastavuje se někde v zabezpečení systému možnost odmítnout zápis so systémových složek???

 2. Zdravím, chápu rozhořčení skalních fandů BBOS10 (řadím se k nim, přestože jsem si pořídil i K1), ale pan Marek za Android nemůže :-) Napsal jen návod pro případné zájemce a za to je třeba mu poděkovat.

 3. Já bych chtěl, aby příchozí maily pouze vybrovaly, zatímco sms a příchozí hovory klasicky zvonily. To udělám jak?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..