Obecné a Tiskové zprávy, Přístroje & Příslušenství

Čínští modeři a BlackBerry Priv: větší operační paměť a řešení přehřívání

Spousta lidí má zajímavé dovednosti, někteří jsou ale opravdu šikovní. Mezi ty řadím i čínské modery, kteří se dali do tunění modelu BlackBerry PRIV. Tento nesmírně zajímavý smartphone trápily od uvedení na trh různé bolesti. Některé telefonu zůstaly (slabší dílenské zpracování), jiné se podařilo částečně vyřešit (přehřívání, výdrž na baterii). Někteří uživatelé si ale PRIV zamilovali natolik, že se ho nemíní vzdát.

PRIV nikdy neatakoval vrchní příčky benchmarků, již od svého uvedení na trh mírně zaostával za konkurenčními top modely. Stárnoucí telefon dnes trápí zejména nepříliš povedený procesor Qualcomm Snapdragon 808 a pouze 3 GB RAM (stejnou hodnotu měl i starší model Passport). Čínským moderům se ale povedlo zvednout operační paměť o 1 GB (v reálu je dostupných 3,6 GB RAM). Tento krok údajně vede ke znatelnému zlepšení odezvy systému.

BlackBerry Priv 4 GB RAM

PRIV je však v komunitě známější spíš svými problémy s přehříváním. Zmínění modeři tento problém údajně eliminují instalací tzv. grafenového heatsinku, kterým dochází k lepšímu odvádění/rozprostření teploty CPU. Je otázkou, zdali jde o formu jakéhosi plíšku, popř. zdali jde o nějaké ucelenější řešení.

Aktivita moderské komunity mě překvapila. PRIV je unikátní zařízení, má ale několik značných bolístek. Jejich vyřešení by mohlo vdechnout tomuto staršímu zařízení druhý život a mírně oddálit jeho odchod do důchodu. Dle zmíněného diskusního vlákna stojí taková úprava asi 45 amerických dolarů + doprava do Pekingu. Vyvstává pouze otázka, jak bude na tyto zásahy reagovat sama společnost BlackBerry.

K tématu existuje i video, pro jeho přehrání je potřeba prohlížeč s nainstalovaným flash playerem: http://www.iqiyi.com/w_19ruw6h1tp.html

Zdroj zprávy: https://forums.crackberry.com/blackberry-priv-f440/4gb-ram-makes-my-priv-more-smooth-faster-1129931/

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Student se zálibou v telefonech BlackBerry a laptopech ThinkPad.

4 Comments

  1. Na světě jsou šikovní lidi… Nicméně, znát přesné označení RAM paměti (P/N), tak by tento zákrok dokázal udělat každý šikovný kutil doma s horkovzduchem… Na videu je přesné označení RAM paměti šikovně zamaskováno a to je ten fígl, ve výměně samotné to není.
    No a pak ten bastl s lepším odvodem tepla :-)
    V Číně mají tito lidé velkou výhodu. Skoro všechen HW se vyrábí tam. Sehnat součástky tam není vůbec žádný problém…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..