Nezařazené

Cena akcií BlackBerry je na dvouletém maximu a má dál výrazně růst

Akcie společnosti BlackBerry tento týden překonaly desetidolarovou hodnotu a dosáhly tak svého dvouletého maxima. Analytici jsou navíc vůči nim optimističtí i do budoucna a cena akcií kanadské společnosti by podle nich mohla do tří let vyrůst na čtyřnásobek, tedy na 40 dolarů za akcii. Hlavním důvodem jsou přitom snahy kanadské společnosti na poli automobilového průmyslu, konkrétně systémů QNX a Radar.

Mezitímco QNX je základem pro většinu současných palubních systémů, Radar je systém pro sledování nákladních automobilů v rámci spediční dopravy. BlackBerry vedle toho spolupracuje ještě s automobilkami Range Rover a Aston Martin, se kterými vyvíjí systém dálkové kontroly vozidel proti napadení ze strany hackerů.

Pozitivní dopad na vývoj akcií má jistě i vřelé přijetí nejnovějšího mobilního telefonu KEYone, který sklidil úspěch jak u recenzentů, tak i u prvních zákazníků. KEYone se vyjímá kvalitní hardwarovou klávesnicí, bytelnou konstrukcí i perfektním fotoaparátem.

Zdroj: business.financialpost.com
Previous ArticleNext Article

3 Comments

 1. jestliže se BB hrabe z bahna, co takhle oprášit myšlenku mobilů s vlastním OS? A aktualizovat BB link a Blend a zlepšit podporu apek ze Gplay a …jo a tablet BB by to taky chtělo! Chuchuchu

  1. Akcie Blackberry stouply proto, že prodávají bezpečnostní software a řešení pro firmy. A protože Ford oznámil, že hodlá ve svých vozech používat bezdrátové technologie od BB.
   Mobily už ale v BB pohřbili, jejich výroba byly ukončena. Dále už je jenom licencují.

   Takže se v Blackberry k BB OS a vlastním telefonům už bohužel vracet nebudou :-(

   V práci už jsme přešli na iOS a až mi chcípne soukromá Q10, tak si koupím Google Pixel, nebo One Plus …. a ve hře je i Fair Phone.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..