Novinky

BlackBerry Academy #1: jak nastavit u BlackBerry PRIV více než 50 klávesových zkratek?

Shortcuts! Shortcuts everywhere! Nejrůznější klávesové zkratky jsou často jedním z hlavních důvodů, proč má tolik uživatelů v oblibě hardwarové klávesnice. Místo složitého hledání na displeji stačí jednoduše podržet danou klávesu a telefon spustí danou aplikaci, vytočí nastavení hovor nebo vytvoří například SMS zprávu konkrétnímu kontaktu. Dřív byly tyto funkce samozřejmostí, ale s nástupem dotykových displejů dnes prakticky zmizely.

Výjimku tvoří modely BlackBerry, které s hardwarovou klávesnicí stále počítají. Například model PRIV v sobě skrývá plnohodnotnou klávesnici s 35 klávesami pomocí nichž si můžete nastavit více než 50 různých zkratek v operačním systému Android (stejnou funkci nabídne také model BlackBerry Mercury, který bude představen na konci února, pozn.). A jak to můžete provést?

Zkratky nebo hledání? Záleží na vás

Celé kouzlo nastavení klávesových zkratek v sobě ukrývá BlackBerry Launcher, tedy samotná grafická nástavba systému Android od BlackBerry. Abyste si mohli aktivovat klávesové zkratky, je potřeba:

  1. Otevřít menu s aplikacemi
  2. Otevřít Nastavení BlackBerry Launcher (ikona ozubeného kolečka)
  3. Akce při psaní
  4. Aktivovat zkratky krátkým stisknutím

Jak si můžete v Nastavení všimnout, tak kromě klávesových si můžete také na psaní na klávesnici nastavit také aktivaci univerzálního vyhledávání, na které byla zvyklá velká část uživatelů BlackBerry 10. Nás však aktuálně zajímají právě klávesové zkratky.

priv_shortcut_howto

Po aktivaci funkce klávesových zkratek můžete nastavit pro každou běžnou klávesu speciální funkci. Výčet možností je opravdu široký a obsahuje nejen rychlé vytáčení kontaktu, ale také rychlé vytvoření SMS zprávy nebo spuštění jakékoliv aplikace. Používáte například často navigaci odněkud domů? Nastavte si na některou z kláves spuštění navigace Google Maps na konkrétní adresu.

V tabulce níže najdete výchozí nastavení klávesových zkratek, které můžete samozřejmě měnit dle potřeby. Díky klávesovým zkratkám můžete vaše BlackBerry ovládat mnohem pohodlněji a efektivněji. A od toho přeci BlackBerry máme…

Výchozí klávesové zkratky

Klávesa

Funkce

A

Otevřít Kontakty

B

Otevřít Prohlížeč

C

Vytvořit e-mail

D

Vytvořit novou poznámku

H

Otevřít Nápovědu

K

Zamčení obrazovky

L

Otevření Kalendáře na dnešním dni

M

Otevření BlackBerry Hub

N

Otevřít BBM

O

Otevřít Nastavení

P

Otevřít protokol hovorů

S

Otevřít vyhledávání

T

Vytvořit nový úkol

U

Otevřít Kalkulačku

W

Vytočit hlasovou schránku

 

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

  1. Ahoj,

    mám dotaz na BB Priv, je na něho myšleno i do budoucnosti, co se týče aktualizacích OS? Nebo by bylo lepší počkat na ONEKey?

    Díky za info

  2. Hi there! This post coândlu€™t be written much better! Looking at this post reminds me of my previous roommate! He constantly kept preaching about this. I’ll forward this article to him. Pretty sure he’s going to have a good read. Many thanks for sharing!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..