BlackBerry 10 Aplikace, Hlavní Novinky

Update Android Runtime pro BlackBerry 10 opravuje bug při odinstalování Android aplikace

V poslední verzi operačního systému BlackBerry, která byla uvolněna před několika týdny, se objevil jeden nepříjemný bug. Pokud jste chtěli odinstalovat Android aplikaci ze systému, tak sice zmizela ikonka v menu aplikací, ale fyzicky se aplikace neodinstalovala a ve správci aplikací jste ji mohli stále najít. BlackBerry se této chybě přímo věnuje na svých stránkách podpory.

Určité způsoby jak odinstalovat takto zaseknutou aplikaci sice jsou (například skrze rozšíření prohlížeče Chrome nebo nějaký uninstaller), přesto se jednalo o nepříjemnou chybu, která mnoho uživatelů obtěžovala. Především pak ty, kteří aktivně pracují s aplikací Snap a Android aplikacemi obecně.

BlackBerry tento problém vyřešilo jednoduchým updatem klíčového modulu Android Runtime v systému BlackBerry 10. Pro update tohoto modulu musíte  přímo ve vašem BlackBerry kliknout na odkaz výše. Tento odkaz musíte otevřít přímo v prohlížeči telefonu a prohlížeč nesmí být v režimu Plocha.

Jakmile Android Runtime aktualizujete, tak restartujte telefon a vše by mělo opět fungovat. Pokud jste však tento problém vůbec neměli, není pro vás tento update důležitý.

Zdroj: BlackBerry via CB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

12 Comments

   1. Passport. Mal som problémy s viberom. Po upgrade sa sekol v čase, keď som ho potreboval. Po doinštalovaní opravy runtime som odinšaloval viber (inštalovaný cez snap) a naištloval som si ho cez amazon.

 1. Predem se omlouvam, pokud jsem mimo tema. Sice jsem nepotreboval odinstalovat android aplikace, ale od nedavna mi prestaly android aplikace nainstalovane pres Snap fungovat pres mobilni data a vyzaduji wifi pripojeni. Jedna se napr. o satelitni podklad v Google Maps, Fio banka, Airbank… jedina, ktera mi dal funguje pres mobilni data je StudentAgency.
  Mate nekdo podobnou zkusenost a podarilo se vam chybu odstranit?

 2. Môžem potvrdiť, že to funguje. Passport aj Z30 sa už bez problémov aktualizovali.
  Najnovší Android runtime má build 10.3.2.371. Ten zabugovaný bol 10.3.2.348.

 3. Zkusím to, i když je tento článek už starší. Mám BB Z30 – OS 10.3.2836.

  Přes Amazon jsem nainstaloval navigaci Waze. Ikonka byla v menu pouze chvilku a nyní zmizela. Nyní nemám jak aplikaci spustit / odinstalovat / aktualizovat – prostě nic. Zrovna Waze je pro mě dost důležitá, takže bych jí rád používal jako předtím. Přetrpěl bych klidně i starší verzi než je nyní nejnovější.

  Na mé Z30 jsem nainstaloval i dříve Snap a aplikace dosud instalované přes něj mi jdou v pořádku. Poté jsem zkusil aktualizovat Android runtime podle tohoto článku. Ostatní aplikace jdou v pořádku. Jen ta Waze nejde.

  Bylo by možné poskytnout nějaké rady, jak tyto mé problémy vyřešit. Zkouším to už několik dní a jsem z toho zoufalý. Děkuji Ziky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..