Nezařazené

PRIV by BlackBerry jako jediné dodržuje pravidelné bezpečnostní aktualizace systému Android

Při uvedení nového modelu PRIV by BlackBerry, který vůbec poprvé spojil značku BlackBerry a operační systém Android, se výrobce chlubil tím, že pro něj bude pravidelně vydávat bezpečnostní aktualizace každý měsíc. Tyto aktualizace vydává pro svůj operační systém přímo Google a ostatní výrobci je následně implementují do svých zařízení.

BlackBerry na svém blogu vydalo přehled aktualizací za poslední čtyři měsíce a vyplývá z něj, že model PRIV jako jediný dodržuje pravidelné aktualizace a svým uživatelům je přináší dokonce v den jejich vydání. Stalo se tak v prosinci, lednu, únoru a naposledy před několika dny, 7. března.

android-oem-security-patching-schedule1

Je skvělé vidět, že nezůstalo pouze u planých slibů a že BlackBerry dodržuje závazek týkající se bezpečnostních aktualizací. Další výrobci v seznamu sice nejsou přímo jmenováni, ale je jasné, že se jedná o značky jako Samsung, Huawei, Lenovo, LG, Sony nebo HTC. BlackBerry ještě doplňuje, že data se týkají vždy nejlepšího scénáře u daného výrobce, jednotlivé údaje tedy odpovídají prvnímu modelu, který bezpečnostní aktualizaci dostal.

Zdroj: BlackBerry Blog

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

5 Comments

  1. Kdyby nebyli v BB úplně mimo, sami by poskytli uživatelům zařízení běžících na BB10 možnost přeinstalovat svá zařízení na android. Technicky to přeci možné je, nebo ne?

   1. Androida bych zkusil. S hw klávesnicí je pouze Priv. Ten je kvůli svým rozměrům nepoužitelnej. Zřejmě letos něco “normálního” vydají. Ale obávám se, že to bude především designový paskvil bez ergonomie. Zbývá tedy nahrát Droida na Q10 nebo bazarový Classic.

    1. BB určitě bude argumentovat tím, že zatímco Priv má nějaký speciální čip, který má zajistit zvýšenou bezpečnost (je to tuším nějaká vychytávka související s přihlašováním telefonu), tak starší modely to nemají, a proto nelze uživatelům zajistit bezpečnost. Doufám, že přijdou s nějakou androidí mutací Classicu, protože ten se mi po hw stránce líbí, ale s OS BB10 už si ho nekoupím, když vím, že od něj všichni dávají ruce pryč. A kecy o tom, že BB messenger je lepší než WhatsApp apod., jsou k ničemu – fakt nehodlám přesvědčovat všechny své kamarády, z nichž 90% jede na Androidu a nějaký BB messenger je vůbec nezajímá, aby se namáhali a nainstalovali si ho, naučili se s ním pracovat a možná někdy v budoucnu zjistili, že vlastně vůbec není špatný (je zkrátka potřeba se smířit s tím, že BB je v menšině a většina se podřizovat nebude – to ostatně platí obecně ve vztahu většina vs menšina :) ). Osobně by mi úplně stačilo, kdyby BB Android měl Hub, Blend plus některé další BB speciality, ve zbytku může být Android jen přínosem.

 1. Ahoj, rád bych se zeptal zda PRIV podporuje Blend? Pokud ne, tak je pro mě PRIV zatím nezajímavý.
  Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..