Android Aplikace

Nová verze BlackBerry Klávesnice pro Android zobrazuje statistiky vašeho psaní

Zajímalo vás někdy, kolik toho vlastně na svém BlackBerry napíšete? Psaní a komunikace obecně je pro BlackBerry uživatele alfa a omega a často je to jeden z klíčových důvodů, proč BlackBerry vůbec používají. BlackBerry vydalo zajímavou aktualizaci oblíbené klávesnice pro zařízení se systémem Android, která vám ukáže statistiky vašeho psaní.

Už téměř rok používám první  BlackBerry s operačním systémem Android, model PRIV. Ani nevím kolikrát jsem za ten rok slyšel otázku: “A používáš vůbec hardwarovou klávesnici?” A já jsem vždy odpovídal: “Ano, odhadem tak 20 % hardwarovou a 80 % softwarovou.” O to víc mne překvapilo, když jsem si prohlédl nově dostupné statistiky. A kde je najdete:

 • Otevřete Nastavení – Jazyky a zadávání – Nastavení klávesnice BlackBerry – Statistiky

Ve statistikách na mne čekalo opravdu velkééé překvapení! Zjistil jsem totiž, že více než 2/3 slov jsem napsal na hardwarové klávesnici. I přes to, že na hardwarové klávesnici pracuji kratší dobu, zvládnu toho napsat mnohem více, než na softwarové.

screenshot-blackberry-klavesnice-statistiky-1 screenshot-blackberry-klavesnice-statistiky-2

Statistiky mi tak potvrdily, že na hardwarové klávesnici se mi dlouhodobě píše mnohem pohodlněji. A jak jste na tom vy? Pokud vlastníte model PRIV, určitě si porovnejte využití softwarové a hardwarové klávesnice a podělte se o své zjištění v diskuzi pod článkem. A pokud máte čistě softwarovou BlackBerry Klávesnici, můžete prozkoumat celkový počet napsaných a naučených slov, oprav nebo gest při psaní.

google_play_store_icon

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

10 Comments

 1. Statistiky jsou fajn, ale netušíte jak nastavit na sw klávesnici češtinu (s českým slovníkem) s qwerty rozložením?
  V nastavení jsem objevil jen češtinu s qwertz nebo latinku s qwerty – ta zas ale nenapovídá český slova.
  U dteku se mi ze psaní na bb trochu zvedá kufr. Oproti hw klávesnici je to hodně kroků dozadu…

  1. Ja mám BB SW klávesnicu nainštalovanú na S6 edge a jazyk sa nastavuje v nastaveniach androidu (jazyk a zadávaní – klávesnice Blackberry – jazyky zadávaní). Klávesnica je qwerty. SW klávesnica oproti HW klávesnici je rýchlejšia, ale treba dávať väčší pozor na preklepy. HW klávesnica má zasa výhodu skratiek v klávesách a je presnejšia. Na prístrojoch, kde nie je HW klávesnica schovaná, má tú výhodu, že je možné hneď písať a systém začne reagovať.

   1. Dá se tedy na mezerník hw klávesnice namapovat svítilna? Tak abych ji zapnul po hmatu?
    Něco co bylo dříve naprostá samozřejmost.

    1. Veď som uviedol, že na HW klávesnici sa dajú pod jednotlivé klávesy dať skratky k aplikáciám. Spustenie akejkoľvek aplikácie a teda aj baterky sa dá v androide vykonať napríklad pri použití Nova launcheru gestom.

  2. Doporučuji využít multi-language klávesnici – jako primární si nastav angličtinu a češtinu jako sekundární jazyk. Rozložení bude QWERTY, ale navrhovat bude bez problémů česká slova.

 2. Vojto, ať se snažím jak chci, tak Váš postup mi sice posune Z správně dolů doleva, ale to je tak všechno. Klávesnice pak neumí znaky jako ě č ť atd. Navíc mi nabízí primárně anglické výrazy (ty použiji tak v 5% komunikace), z českých slov mi klávesnice nabízí pouze slova, která se ode mě klávesnice naučila…nebo nevím, co dělám špatně

 3. Dobrý den, já mám problém opačný, chtěl bych i na HW klávesnici české nastavení QWERTZ a ne a ne Priv přesvědčit. Jde to nějak? Pokud to nepokořím, je pro mne HW klávesnice ztracená :-( Díky za případnou radu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..